Právě je čtv bře 28, 2024 10:27 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Notebook pro AC 12 - NEW - spěchá 
Autor Zpráva

Registrován: pon črc 27, 2009 8:30 pm
Příspěvky: 2
Příspěvek Notebook pro AC 12 - NEW - spěchá
Dobrý den, úvodem se chci omluvit, že toto téma zakládám a budu zřejmě pokárán administrátorem, že to tu už bylo, ale přeci jenom,nějaká doba od podobného příspěvku už utekla a v mém případě nová sestava notebooku pro AC 12 docela spěchá, neboť můj stolní počítač vypověděl službu a já musím rychle konat.

1) Proto bych se chtěl poradit se zkušenými uživateli Archicadu a zeptat se jich na radu při koupi nového počítače.
2) Taky na to, jak co ovlivňuje rychlost renderování v Lightworks, protože když jsem renderoval na starém počítači (AMD Athlon 1,67 Ghz, 1GB Ram, 256 MB grafická karta, OS WXP) trval mi rendering složitějším objektů i přes několik hodin.
Takže by mě zajímalo jak co ovlivňuje rychost rendrování a jak by mi to dlouho trvalo např. na tomto počítači (odkaz níže, nebo podobném), popřípadě jak dlouho to trvá Vám na vašich sestavách.

http://www.alza.cz/acer-aspire-as7738g-754g50mn-gemstone-d126571.htm


Předem děkuji za odpovědi


pon črc 27, 2009 8:55 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek Re: Notebook pro AC 12 - NEW - spěchá
Archicad ti na tom poběží slušně.
Osobně nemám rád značku Acer (přehřívají se,častá reklamace hardwaru), HP, Umax (kus křehkého plastu který se nedá přenášet)
Mám Compal už 2roky a jsem hodně spokojený. Jinak bych šel do Lenovo, ale tam ta cena je trochu jinde :(
Ber mé názory s nadhledem, časem se to samo mění a je to taky kus od kusu.
Pokud bys chtěl spolehlivou mašinu, tak bys musel jit do do MACa, bohuzel pomer cena vykon je dost diskutabilní.

_________________
AC 11 ...WIN 7 64...Intel Core i5-2550K 3,40Ghz...8 GB RAM...Nvidia GeForce GTX 570


úte črc 28, 2009 9:46 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek Re: Notebook pro AC 12 - NEW - spěchá
Mám stejný názor...po Aceru a Hp Pavilion mám Lenovo T500 a je to nebe a dudy....nižší řady Lenova..třeba SL500, také už vypadají slušně a cena je slušná..osobně mi teda vadí to rozlišení dispelje...900 řádek....to už výrobci trochu s tou širokoúhlostí přehání.

_________________
AC 17


úte črc 28, 2009 10:44 am
Profil

Registrován: pon črc 27, 2009 8:30 pm
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Notebook pro AC 12 - NEW - spěchá
Ok, díky za rady, ale Mac a Lenovo je teď pro mě cenově jinde.

Chtěl bych se jetě zeptat na to rendrování, (popřípadě jestli byste mi mohli napsat jakou máte konfiguraci)
Jak dlouho Vám trvá render v Lightworks, když to máte na plné detaily s vysokým rozlišením a součástí je i množství objektů? (příklad - rodinný dům, kolem jsou květiny, stromy, tráva - vše jako objekty ne bitmapy , dlažby a terén jsou s mapováním důlků nebo Graphisoft mapováním + například lampa obloha a slunce?)


úte črc 28, 2009 12:29 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz