Právě je úte dub 23, 2024 10:32 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Špatné zobrazení prahu 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Špatné zobrazení prahu
Nechápu jednu věc... dveře máme s prahem, bez prahu... proč máme u dveří volbu nic? a ne podle stavbařiny... BEZ PRAHU..???

chybu vidím v tomto.
máme příčku, a v ní dveře.. pokud chci zobrazit DVEŘE BEZ PRAHU... dám práh nic a.. v zobrazení ve 2D vnitřní obrysovou čáru zdi a vnější dám na čerchovanou..
a dveře se mi zobrazí správně... bez prahu s čerchovanou čarou..(čarami)
oblafnul jsem cad..
ale v tlusté zdi... toto udělat nejde..
považuji za ostudné mít takové dveře ve své knihovně...
samozřejmě pan Cipra řekne... dokreslete čárky prahu ručně.... ale projekt je o tom, za jak dlouho se udělá, udělám ručně, ale brzdí to, a pak když se porovnává rychlost zhotovení projektu, někdy to vypádá, že v archicadu je to pomalejší...
o otiscích nemluvě.. o tom později.

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


čtv pro 08, 2005 5:08 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tady bych doporučil knihovnu dveří WHF. Je mi jasný že mi na to odpovíš, že na co by sis měl další knihovnu dokupovat když by tohle měl mít archicad už v sobě. Jde zase ale na druhou stranu o to, jak se to zakresluje v jiných zemích a pokud to je jen u nás takto, tak nepočítej s tím, že to bude někdo opravovat jen kvůli nám .. ikdyž tohle asi nebude moc složitý zásah jako třeba schodiště, které kvůli pár čecháčkům opravovat asi nikdy nebudou ... : (

Jinak s tebou ale souhlasím a rozhodně jsem proti jakému koliv dokreslování čárek ! Pojmy archicad a dokreslování čárek nesnášim :o)

_________________


AC 5 ...... 23


čtv pro 08, 2005 5:18 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
CADmaster píše:
Tady bych doporučil knihovnu dveří WHF. Je mi jasný že mi na to odpovíš, že na co by sis měl další knihovnu dokupovat když by tohle měl mít archicad už v sobě. Jde zase ale na druhou stranu o to, jak se to zakresluje v jiných zemích a pokud to je jen u nás takto, tak nepočítej s tím, že to bude někdo opravovat jen kvůli nám .. ikdyž tohle asi nebude moc složitý zásah jako třeba schodiště, které kvůli pár čecháčkům opravovat asi nikdy nebudou ... : (

Jinak s tebou ale souhlasím a rozhodně jsem proti jakému koliv dokreslování čárek ! Pojmy archicad a dokreslování čárek nesnášim :o)


tak jsem rád, že se mnou souhlasíš, sleduji jak jsem píšeš, a jsem moc rád, že máme první společnou větu nebo heslo... )))
dveře VHF mám k dispozici, ale bohužel je nemohu použít. mám je jen na otestování.
vím že to v nich jde. ale vem to z té druhé stránky, když překládali prvek do češtiny, myslím prvek z knihovny 9, tak se mohli zamyslet, zda napsat nic? nebo bez prahu.... hm..ale jak to vidím, Čech dostal práci, ale i když ho to jistě trklo, řekl, si, za to prachy nedostanu, prdím na to. a tak máme dveře bez prahu((
připadá mi to jako pohádka..
bylo by super, kdyby cegra udělala revizi v knihovně..
NELÍBÍ SE MI, že když něco předvádějí na setkáních, že stále ukazují jen jejich VHF okna a dveře, ale to že mají dělat školení o archicadu a knihovně v něm, hm... to je nenapadne.
mimochodem, bych rád, ted když mám čas sem konečně psát, aby pan Cipra, či kdokoliv jiný z Cegry toto nebral jako ironii, útok, snahu jen špinit cad. Archicad mám moc rád, všichni to vědí, je to jako dítě které potřebuje usměrnit. Chci mít pomocníka, a ne aby mě zpomaloval...

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


pát pro 09, 2005 7:40 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Kdysi sem nezavisle na VHF resil takovy trik jak delat tenkou zed do tluste a dvere .
Finta je v tom že lze udělat dva otvory do sebe takhle delam sikme osteni u oken.
Z toho vznikl napad na specialni osteni pro dvere
Ma to nevyhodu při automatickem kotovani (okotuje se to jako okno)
Ale uz to pomohlo resit par problemu ostatnim
Jinak urcite to chci zdokonalit protoze to ma univerzalni pouziti pro jakykoliv prvek okna a dvere.
Pouziti je vsadite to do zdi nastavite grafiku a rozmery (mozno i graficky v pudoryse) - ono to vyboura niky podle potreby ale ma to moznost v pudorysu si to nastavit podle potreby pro vlozeni okna nebo dveri (vymaze to diru)
Na potrebne misto vlozite dvere.

http://archiforum.cz/download/osteni81b.zip

Casem budu tahat dalsi veci ze supliku 8)

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pát pro 09, 2005 10:54 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
LubosC píše:
Kdysi sem nezavisle na VHF resil takovy trik jak delat tenkou zed do tluste a dvere .
Finta je v tom že lze udělat dva otvory do sebe takhle delam sikme osteni u oken.
Z toho vznikl napad na specialni osteni pro dvere
Ma to nevyhodu při automatickem kotovani (okotuje se to jako okno)
Ale uz to pomohlo resit par problemu ostatnim
Jinak urcite to chci zdokonalit protoze to ma univerzalni pouziti pro jakykoliv prvek okna a dvere.
Pouziti je vsadite to do zdi nastavite grafiku a rozmery (mozno i graficky v pudoryse) - ono to vyboura niky podle potreby ale ma to moznost v pudorysu si to nastavit podle potreby pro vlozeni okna nebo dveri (vymaze to diru)
Na potrebne misto vlozite dvere.

http://archiforum.cz/download/osteni81b.zip

Casem budu tahat dalsi veci ze supliku 8)


Dobré dopoledne)
předem moc díky za ten prvek. Ale musím si dát za uši, ten prvek znám a dávno jej mam v knihovně.....jen nevím zda na něm není udělaná nějaká změnička, ale pochybuji.
(mimo téma.... jak to že komín jde najít pod okny?)

každopádně.... chcete mi říct.. že nejde upravit dveře tak aby mi kreslili práh.. "bez prahu" a místo toho mám všude vkládat další prvek/okno..?
přičteme další minutky k celkové době?
jak moc složité je upravit GDL dveře.. tak aby zobrazovaly bezpraží?

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


pát pro 09, 2005 11:12 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
starman píše:
(mimo téma.... jak to že komín jde najít pod okny?)

každopádně.... chcete mi říct.. že nejde upravit dveře tak aby mi kreslili práh.. "bez prahu" a místo toho mám všude vkládat další prvek/okno..?
přičteme další minutky k celkové době?
jak moc složité je upravit GDL dveře.. tak aby zobrazovaly bezpraží?


komin je pod okny protoze se vklada do zdi
tu druhou otazku sem vubec neresil ani se na ni nestacil podivat tak nedokazu rici . Jinak jde vse ale za jakou cenu :shock:
zkuste mi poslat na hotline@cegra.cz maly soubor archicadu s dvermi a vedle 2d jak to ma vypadat . ja se na to podivam.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pát pro 09, 2005 11:33 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
LubosC píše:
starman píše:
(mimo téma.... jak to že komín jde najít pod okny?)

každopádně.... chcete mi říct.. že nejde upravit dveře tak aby mi kreslili práh.. "bez prahu" a místo toho mám všude vkládat další prvek/okno..?
přičteme další minutky k celkové době?
jak moc složité je upravit GDL dveře.. tak aby zobrazovaly bezpraží?


komin je pod okny protoze se vklada do zdi
tu druhou otazku sem vubec neresil ani se na ni nestacil podivat tak nedokazu rici . Jinak jde vse ale za jakou cenu :shock:
zkuste mi poslat na hotline@cegra.cz maly soubor archicadu s dvermi a vedle 2d jak to ma vypadat . ja se na to podivam.


odeslán email na váš email.
snad nezapadne sněhem.
budu rád, pokud se vám dveře povede upravit.
každopádně to dělají všechny dveře...(((((


Dopsáno.............................................................
Pan Cipra mi kouzelně upravil jeden typ dveří....
Pane Cipro, můžete to samé udělat u všech? byla by to bomba....
"cara bez prahu" prosím na "dveře bez prahu"
upravíte všechny dveře? nebo aspon ty jednokřídle všechny,.. a pár dvoukřídlých).. .ne radši všechny))))

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


pát pro 09, 2005 11:51 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz