ArchiFORUM
http://archiforum.cz/

GDL uvnitr dalsiho GDL
http://archiforum.cz/viewtopic.php?f=9&t=7069
Stránka 1 z 1

Autor:  amundsen [ úte kvě 30, 2017 3:07 pm ]
Předmět příspěvku:  GDL uvnitr dalsiho GDL

Doby den,
je prosim mozne mit jeden GDL objekt uvnitr jineho GDL objektu?
Konkretni priklad: mame samostatne gdl objekty pro zarizovaci predmety (wc, umyvadlo, vana, ...). Pak bychom chteli dalsi gdl objekt pro sestavy objektu (tedy to, jak vypada koupelna: wc vedle vany a vedle umyvadla s predem definovanymi odstupy).
Delame bytovy dum, takze se vse opakuje a chteli bychom to udelat rychle editovatelne, aniz by clovek musel menit vse po jednom (jak symboly, tak i sestavy zarizovaku).
Pri vytvareni noveho gdl neni funkce vlozeni dalsiho objektu pristupna.
Mate nekdo prosim nejaky napad?
Diky

Autor:  LuW. [ úte kvě 30, 2017 8:00 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: GDL uvnitr dalsiho GDL

Dobrý den
není třeba řešit pomocí GDL. Nabízí se pracovat s moduly. Podívejte se do příručky je to tam slušně popsané. Princip je v tom, že vytvoříte jeden pokoj, byt tzn. modul a ten pak vložíte kam potřebujete. Vyskládáte bytovku, hotel apod. Může být vloženo do různých souborů. Princip úpravy je pak takový, že upravíte zdrojový modul a ten se všude aktualizuje. Práce s moduly je řízena přes správce. Modul může být klidně jen sestava zařizovacích předmětů...ale může to být celá dispozice sociálního zařízení. Jak funkci modul využijete je už na Vás.

Autor:  jirat [ stř kvě 31, 2017 1:30 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: GDL uvnitr dalsiho GDL

Moduly jsou určitě lepší řešení.
Jinak ale GDL uvnitř GDL je celkem běžná záležitost, funguje na tom celá knihovna archicadu, kde téměř žádný prvek není samostatně vytvořený, ale načítá různé součásti jiných prvků.

Obsluhuje to příkaz CALL. Finální prvek musí obsahovat všechny parametry, které chcete ovládat (na vložených objektech) a musí být na parametry vložených objektů pomocí příkazu CALL navázány.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/