Právě je čtv bře 28, 2024 10:12 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
rámeček 2D 
Autor Zpráva

Registrován: pon bře 26, 2007 11:51 pm
Příspěvky: 6
Příspěvek rámeček 2D
Zdravím,
hledal jsem hledal, ale asi marně. nemá někdo náhodou knihovní prvek na 2D rámeček? Ideálně si představuji, že tažením rohu by se sám zvětšoval, a dělal skládací čárky. Pokud by navíc zvládl hlavní i ořezový rámeček, tak by to bylo ještě lepší.
Matně si pamatuji že ve starší verzi (7 nebo 8) jsem něco podobného měl. Ale teď v AC15 jsem nenašel.
Vím, že namítnete ať si to nakreslím čárami do šablony, ale Většinou mám různé rozměry výkresu a kreslit takto třeba 7 šablon ....

Pokud by někdo o něčem věděl tak díky za odpověď.

RBN


stř zář 26, 2012 10:03 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 24, 2007 3:31 pm
Příspěvky: 517
Příspěvek Re: rámeček 2D
NO, teoreticky by se dal takový knihovní prvek napsat. Ale myslím si, a vlastně jste si tak i sám odpověděl, že daleko jednodušší je to nakreslit. Pokud umíte základní úpravy, tak je to otázky tak max. 20 vteřin.

POSTUP: lomenou čarou obtáhnu hranice výkresu, pomocí plovoucí paletku udělám ekvidistantu (odsunutí všech hran) dovnitř. Pomocí informátoru vynesu na spodní hraně svislou čárku odsunutou o 210mm doleva z pravého dolního rohu. Potom ji pomocí násobení rozkopíruju s Rozvrstvením 210mm. Stejně postupuji i u svislé hrany. Pokud to chci dostat i na zbylé dvě hrany, mohu to přesunout s kopií nebo zrcadlit s kopií kolem středu výkresu.

Navíc není nutné ve všech projektech to kreslit znovu, uděláte to jednou a uložíte si to jako vlastní šablonu projektu. Příště už otvíráte nový soubor pouze z této šablony a výkresová schémata už budete mít připravena.

_________________
ing. Michal Jirát
Business Centrum Mikrotechna a.s.
NOSCALE architects, s.r.o.
Odborná rada pro BIM
Výuka ArchiCADu na FA ČVUT

Realizační dokumentace a rekonstrukce v AC23 s přehledem, teamwork2 je super a prezentace pomocí BIMx nemá chybu


čtv zář 27, 2012 9:01 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz