Právě je čtv bře 28, 2024 2:30 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Nastavení překladů u oken AC 10 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Nastavení překladů u oken AC 10
Nechápu zde pár věcí ...

V "Nastavení křídlových oken" si zvolím "rovinný cihelný překlad", zde zvolím "rovný cihlový překlad" a nastavuju parametry (omítnutý překlad).

- přesahy: OK
- zobrazení: co to je ???? Po zadání hodnoty se to chová spíše jako "odsazení"
- v sendvičovém zdivu, nesmyslně okno vykresluje překlad v líci vnějšího ostění, což je hloupost. Protože máme zdivo a pak zateplení, překlad by se měl vykreslovat v líci s vnitřní stranou zdiva (nebo volitelně). Jenže pokud použiju zobrazení alias odsazení, tak mě v tom prostoru, co odsazuju nechává otvor, což taky nepřipadá v úvahu.

Další věc, pokud zajedu do "Parametry" a volím "Rovný cihlový překlad", tak zde je atribut "zobrazení" přeložen jako "průmět rovného cihlového překladu" což mě vůbec nic neříká, nehledě na to, že se to chová jako odsazení.

Tak, dělám všechno špatně já, nebo jsou tam chybky ?? Každopádně bych byl vděčný za korektní nastavení, poradí mi někdo ?

_________________


AC 5 ...... 23


pát pro 08, 2006 12:37 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
mozna se bavime o ruznych oknech ale v mem pripade tam zadny otvor za predsazenym prekladem nezustal

a co se tyce prekladu cestiny :( kdyby vse melo byt ok tak to nebude ani dneska . Sam jste se na kontrole cestiny podilel a presto se tam stejne podobne veci najdou a hlavne na knihovnu bylo nejmene casu protoze to nestihaly. Jinak ja pouzivam jiz opravenou knihovnu .(Nemate nahodou tu starou) odkaz je v nápovědě kontrola knihoven

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pát pro 08, 2006 2:03 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
LubosC píše:
mozna se bavime o ruznych oknech ale v mem pripade tam zadny otvor za predsazenym prekladem nezustal

a co se tyce prekladu cestiny :( kdyby vse melo byt ok tak to nebude ani dneska . Sam jste se na kontrole cestiny podilel a presto se tam stejne podobne veci najdou a hlavne na knihovnu bylo nejmene casu protoze to nestihaly. Jinak ja pouzivam jiz opravenou knihovnu .(Nemate nahodou tu starou) odkaz je v nápovědě kontrola knihoven


V první řadě to neměl být vůbec nějaký útočný toppic, spíš mne naštval ten prvek (otvor). Češtinu chápu a vím jaké to bylo na jaře, když se to ladilo.

Nové knihovny používám, ale ten otvor v případě že zvolím tedy odsazení třeba -200, tak před překladem mám otvor ve zdi : (

Obrázek

_________________


AC 5 ...... 23


pát pro 08, 2006 3:27 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Ozdobny preklad je proto aby byl videt proto to neni zepredu i pri minusu zazdeno:)
odsazeny je spise plusove aby to přečnivalo

pokud si to podsadite a sam osadite okno dopredu tak tam ta dira bude
proste takhle vestinou parametricke prvky funguji (udelaji to co se jim rekne většinou bez technicko logické závislosti)

take jsem to nemyslel utocne :)

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pát pro 08, 2006 4:06 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
No já volil rovinný překlad, omítnutý. Ty textury co tam jsou jsou z implicitního nastavení prvků v projektu. Takže teďka jsem z toho jalovej.
Jak mám nastavit překlad u oken AC10, abych v řezu, měl z vnější strany dejme tomu 160mm původní zeď (tepelnou izolaci), a hned zatím překlad (odsazení ?).

Já u AC 9 a níž používal knihovny WHF, takže v tom asi nejsem pořádně zběhlej

:roll:

_________________


AC 5 ...... 23


pát pro 08, 2006 4:11 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
AHA tato polozka neni preklad nad oknem ale ozdobna slozka simulujici urcity typ překladu-obkladu (např. klenutý cihlový překlad s klenákem) .
bohuzel diru pro preklad okna nedelaji (ani nikdy nedelaly)
takze mozna zase VHF tam to slo

jinak preklad s cihlami na svislo (a v rovine) by stejne jako preklad asi nefungoval ani kdyby byl omitnutý :roll: :roll:

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pát pro 08, 2006 4:22 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
LubosC píše:
AHA tato polozka neni preklad nad oknem ale ozdobna slozka simulujici urcity typ překladu-obkladu (např. klenutý cihlový překlad s klenákem) .
bohuzel diru pro preklad okna nedelaji (ani nikdy nedelaly)
takze mozna zase VHF tam to slo

jinak preklad s cihlami na svislo (a v rovine) by stejne jako preklad asi nefungoval ani kdyby byl omitnutý :roll: :roll:


S tím asi nemůžu souhlasit ??

Když se ještě podívám na ten překlad (nastaveny odlišné materiály pro lepší představu), tak se to zobrazuje jako prvek ve zdi (překlad).

Obrázek

Jako příklad, jsem si vzal zeď se stejným oknem. U jednoho okna jsem nastavil ten překlad, u druhého ne. Udělal jsem si výpis přes tabulku prvků. V položce "objem" jsou rozdílná čísla přesně o objem toho překladu (přesněji o prostor překladu + ten prázdný otvor, který bych chtěl eliminovat). takže to otvor dělá ????

_________________


AC 5 ...... 23


pon pro 11, 2006 9:36 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tak co ? : )))) Nepůjde to nějak ? : ))

_________________


AC 5 ...... 23


úte pro 12, 2006 9:14 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
jestli to poslu do GR bude to prohlaseno za bug a v pristi verzi bude moznost minusoveho zadani zablokována :(

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte pro 12, 2006 9:32 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
LubosC píše:
jestli to poslu do GR bude to prohlaseno za bug a v pristi verzi bude moznost minusoveho zadani zablokována :(


Tak to je suxxx, copak tady nikdo nevidí super využítí ... tedy pokud by to prostě jen vyplňovalo hmotu v prostoru, který tvoří (mínusové zadání - šířka překladu) ? .... : ( Přihodit doplňkový parametr do rozpočtu (i bez toho by se to obešlo - spíš jen pro pohodlnost) a hurá, ti co dělají prováděčky mají ranec práce usnadněno.

_________________


AC 5 ...... 23


úte pro 12, 2006 9:51 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz