Právě je čtv bře 28, 2024 3:51 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
GDL converter 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek GDL converter
Ve vedlejší diskusi pan Cipra napsal, že lze pěkně převádět 3ds objekty na GDL.

Já jsem po menším pátrání jakýsi doplněk našel.
- je německy (to by ani tak nevadilo)
- pouze pro verzi 8.1 (to už je horší - po konvertu není možnost označovat prvky jinak než za aktivní body)
- barvy změnit ve 3d jsem nedokázal.
- při zobrazování stínového 3D modelu se objekt načítá výrazně dýl než klasický GDL objekt (ve větším množství je to znát i v půdoryse)

To načítání ve 3d by bylo u jednoho objektu asi zanedbatelné, ale pro moje potřeby potřebuji cca 200 kopií sedaček a tam už je to znát.

Napsal jsem zde jen moje poznatky, možná že jsou i jiné konvertory či postupy. Byl bych rád, kdyby jste se semnou podělili i o vaše zkušenosti při konvertu.

_________________


AC 5 ...... 23


čtv lis 03, 2005 2:38 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
:)))

načítání 3DS do ArchiCADu 9.0
v adresáři nainstalovaného archicadu je složka něco navíc v ní je doplněk pro 9.0 3ds
pokud jsou barvy korektně rozděleny v 3ds je pak možné toot měnit i na urovni GDL.

Složitost objektu je dána počtem pomyslných trojuhejníku z nichž se skládá . čím jemněji propracovaný model tím muže být pomalejší.
Pro velké množství takovýchto objektů je potřeba hledat kompromisy aby to počítč utáhnul.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pát lis 04, 2005 7:24 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
LubosC píše:
:)))

načítání 3DS do ArchiCADu 9.0
v adresáři nainstalovaného archicadu je složka něco navíc v ní je doplněk pro 9.0 3ds
pokud jsou barvy korektně rozděleny v 3ds je pak možné toot měnit i na urovni GDL.

Složitost objektu je dána počtem pomyslných trojuhejníku z nichž se skládá . čím jemněji propracovaný model tím muže být pomalejší.
Pro velké množství takovýchto objektů je potřeba hledat kompromisy aby to počítč utáhnul.


Ha tak složku "něco navíc" jsem nestudoval, doplněk vyzkouším.
díky :)

_________________


AC 5 ...... 23


sob lis 05, 2005 8:09 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Mno to sem celej já, kdybych se rovnou zeptal, tak bych měl po starostech :o) Teďka musím jen potvrdit slova pana Cipry "lze pěkně převádět 3ds objekty na GDL".

:o )))

_________________


AC 5 ...... 23


pon lis 07, 2005 9:30 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Převod funguje
CADmaster píše:
Mno to sem celej já, kdybych se rovnou zeptal, tak bych měl po starostech :o) Teďka musím jen potvrdit slova pana Cipry "lze pěkně převádět 3ds objekty na GDL".

:o )))


ahoj, k tomuto bych dodal...
PŘIPADÁ MI SMĚŠNÉ, dávat něco k produktu a nenačíst to hned, nebo aspon nedát volbu to načíst. Nevím někdy se cítím tak, že ten Cad dělal někdo na koleni. Rychle rychle at je venku, at se sypou prašulky... a vyladit.. na co... Něco navíc tam je... tak co)
ten převodník je super, až na to, že výsledné prvky jsou někdy až 2 MB soubory, a načítání pak trvá, vzhledem k tomu, že jsem se taky "TEPRVE TEĎ" dozvěděl že něco takového mohu použít a využít, jsem asi někde udělal chybu.

Jinak tímto děkuji ostatním, kdo sem dávají odkazy na prvky at v GDL či 3DS.

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


pát pro 09, 2005 7:47 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Doplnky ktere jsou v neco navic nejsou veci ktere nepatrí k standartni instalaci pouze je vyrobce dodava aby si je nemusel uzivatel stahovat .

Velikost souboru je zavisla na slozitosti modelu a musim rici ze doplněk je na super urovni (jsem presvědčen že tady toho udělaly opravdu hodně)
Není možné převádět polygony na inteligentní objekty gdl jako je block atd. Jinak podporuje i UV mapovani textury. To ze se v 3ds dělají velmi podrobné (polygonově členité objekty) je normalní.
Doplnek je k dispozici od verze 7.0 (nejakym zpusobem) a informace byly v archinews a temer na vsech setkanich uzivatelu vcetne posledniho. Myslim ze byla zminka i na nasich strankach ve znáte to.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pát pro 09, 2005 11:08 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
LubosC píše:
Doplnky ktere jsou v neco navic nejsou veci ktere nepatrí k standartni instalaci pouze je vyrobce dodava aby si je nemusel uzivatel stahovat .

Velikost souboru je zavisla na slozitosti modelu a musim rici ze doplněk je na super urovni (jsem presvědčen že tady toho udělaly opravdu hodně)
Není možné převádět polygony na inteligentní objekty gdl jako je block atd. Jinak podporuje i UV mapovani textury. To ze se v 3ds dělají velmi podrobné (polygonově členité objekty) je normalní.
Doplnek je k dispozici od verze 7.0 (nejakym zpusobem) a informace byly v archinews a temer na vsech setkanich uzivatelu vcetne posledniho. Myslim ze byla zminka i na nasich strankach ve znáte to.


fajn je to tam, máme to, ale kdyby instalátor hlásil dopředu, ještě něco máme, chcete to?... ne.. nezaklikávejte ..)
je jen škoda, že to tam není, toto beru jako mínus, doufám že v 10 bude změna.)

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


pát pro 09, 2005 11:15 am
Profil

Registrován: čtv kvě 25, 2006 3:19 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek 
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jak mám dostat ten 3ds konvektor do menu specialit?? snažil jsem se to tu najíl ale nepodařilo se mi to! díky


pon lis 20, 2006 6:03 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Stačí ten soubor nahrát do složky "Doplňky archicadu", která je v hlavním adresáři s ArchiCADem (implicitně: Program Files/Graphisoft/..

_________________


AC 5 ...... 23


úte lis 21, 2006 9:14 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz