Právě je pát bře 29, 2024 12:42 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Nastavení ostění (špalety) u vnějších dveří v AC10 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Nastavení ostění (špalety) u vnějších dveří v AC10
Zdravím, jelikož jsem donedávna s implicitníma knihovnama dveří v AC nedělal, chtěl bych se vás zeptat, jak nastavujete ostění (špaletu) u vnějších dveří ?

Já když si nastavím rozšíření otvoru třeba na každou stranu o 100 mm tak mi to udělá jen díru : (
Kdybych se nechal mylně zmást pro 2D zobrazení a nastavil bych šířku rámu dveří jako šířka ostění, sice by to vypadalo dobře, ale tam je chyba v tom, že součet šířek rámu dveří mi odečítá z průchozí šířky dveří. Čili tam musí jít nějak nastavit to ostění ?

Tak jak to děláte, hm ? : )))

v obrázku je označen případ, který nemůžu nastavit. To podtím je kýžený výsledek, který lze snadno udělat u dveří WHF.

Obrázek

VF

_________________


AC 5 ...... 23


pon říj 02, 2006 12:54 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
asi nejlepe to ilustruje obrázek
aby mohlo byt pouzito osazeni musi byt volba ostení (ta co dela ten přesh dovnitr) prvek to pak pouzije opacně a potřebne prostory si vybourá.


Obrázek

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pon říj 02, 2006 1:21 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Ajta krajta, tak to jo. Díky za jasnou odpověď : ))))

_________________


AC 5 ...... 23


pon říj 02, 2006 1:27 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv pro 15, 2005 1:40 pm
Příspěvky: 185
Příspěvek zalomené ostění chyby
Zkoušel jsem nastavit zalomené ostění podle pana Cipry a narazil jsem na nějaké chyby při vykreslení symbolu...viz obr. Dá se nastavením některých parametrů nastavit bez uvedených chyb?

Obrázek


úte lis 07, 2006 11:21 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
bohuzel toto je vedlejsi ucinek tohoto typu osteni a jeho aplikace v archicadu :(

Problem otvoru pri jakekoli aplikaci asi zustane ono poznat co je otvor a co jakoby nika dost dobre nejde (v soucasne chvily)

zkuste delat obrazy aby se vesly do archifora na rozliseni max 1200bodu (obrazek je mensi)

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte lis 07, 2006 12:28 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv pro 15, 2005 1:40 pm
Příspěvky: 185
Příspěvek 
takže docela nepoužitelná funkce. Myslím, že pokud definuju rozsah zalomení měl by algoritmus fungovat správně a rozeznat kde jsou dveře a kde ostění tedy i správně zobrazovat a kotovat. Šikmé ostění má taky docela mouchy.
Obrázek
a nastavení, které bych od funkce šikmé ostění očekával, se mi nepodařilo nastavit vůbec
Obrázek
Funkce, které nemůžu využít jsou zbytečné. Navíc okna a dveře je to co používáme nejčastěji. Třeba bez dveří VHF bychom měli problém.Naštěstí ty řeší zalomené ostění výborně.(Bohužel šikmé nelze, ale to je méně časté). Proto urgujte grafisoft ať za požadované ceny nabízí plně funkční soft...zatím tedy aspoň funkci vlastní zalomené ostění. Rád bych upozornil, že archiCADovské zalomené ostění jsem ještě nikdy nepoužil a to už v něm dělám od verze 4.5....vždy jsem si musel "nějak" poradit.


stř lis 08, 2006 10:53 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Hmmm bohužel na tento problém (nastavení špalety) jsem také narazil a je to docela zásadní problém, nespa ? : (

To například zase u WHF knihoven fungovalo. Jenže ty zase autor nějak nechce aktualizovat, takže to tu bude jak se schodama .... stairmaker, archistar .. obojí k něčemu dobré, ale ve finále budem muset balamutit ... : (

_________________


AC 5 ...... 23


stř lis 08, 2006 10:54 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
problem je ze nekdo vyuzil funkce osteni a v GDL to pak kreslí inverzně (nepridava hmotu ale vykusuje) Bohuzes automatika kresleni zdi a okna to tam kresli čary a pomocí GDL to nejde osetrit leda presne překrýt bílou plnou šrafou jak to v T spoji děla archicad.
To moje samostatne ostění ma taky nedostatek že pak jsou dvě okna v sobě :(( ale ma to obrovske moznosti .možná to ještě vylepsim.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř lis 08, 2006 11:18 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Další věc ke dveřím s klasickým rovným zalomením .... : (

Pokud si zvolím ve volbách zobrazení možnost zobrazit výplně zdí plnou šrafou (solid - studie), tak se mi u těchto dveří vykreslí nějaký šraf (černý - viz. obrázek) navíc, který nelze korigovat (nastavení - barva). To je docela ošemetné, co s tím ? : (((((

2 LubosC:
Tím "bohužel ..." myslíte že to nelze, nebo nebude opraveno ? Pak bych (a nejen já) musel hledat jinou knihovnu pro dveře (obecně) v nosné zdi (rovné zalomení na kraj zdi je jedna ze dvou nejrozšířenějších variant) ... : (

Obrázek

_________________


AC 5 ...... 23


pát lis 10, 2006 11:05 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv pro 15, 2005 1:40 pm
Příspěvky: 185
Příspěvek pro CAD master
zkuste vypnout parametr použít výplň, v nabídce zobrazení ve 2D ve vlastnostech nastavení dveří........


pát lis 10, 2006 12:22 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: pro CAD master
LuW. píše:
zkuste vypnout parametr použít výplň, v nabídce zobrazení ve 2D ve vlastnostech nastavení dveří........


Tato volba na tuhle deformaci nemá vliv.

_________________


AC 5 ...... 23


pát lis 10, 2006 12:45 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv pro 15, 2005 1:40 pm
Příspěvky: 185
Příspěvek 
Tak uplynul nějaký ten čásek...už se někomu podařilo u implicitních dveřích archicadu 10 nastavit zalomené či šikmé ostění bez výše uvedených problémů? Mě tedy nee....pořád musím suplovat dveřmi WHF a ty se taky nevyvíjí, protože prý časem nebudou potřeba....no nevím


čtv črc 12, 2007 10:23 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
LuW. píše:
Tak uplynul nějaký ten čásek...už se někomu podařilo u implicitních dveřích archicadu 10 nastavit zalomené či šikmé ostění bez výše uvedených problémů? Mě tedy nee....pořád musím suplovat dveřmi WHF a ty se taky nevyvíjí, protože prý časem nebudou potřeba....no nevím


Co já vím, tak to stále není opraveno a ani u AC11 to není opraveno : (

_________________


AC 5 ...... 23


čtv črc 12, 2007 10:53 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz