Právě je čtv bře 28, 2024 1:11 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Pište návrhy na úpravy oken a dveří WHF ! 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jen tak BTW....

Ve firmě je (pro mne odteďka už jen byla...) firemní politika: striktně používat knihovny WHF. Musím se přiznat, že jsem byl až do včerejška/dneška hodně naočkovanej na knihovny WHF, že jsem vůbec nesledoval implicitní knihovny AC. Ovšem díky vykukujícím nedostatkům dnes již dost zastaralé knihovny jsem zjistil že ony implicitní knihovny AC jsou vlastně uplně super. Problémy které jsem nedokázal řešit, nebo spíš řešil hodně složitě s WHF okny jsou v implicitních knihovnách úplně pase. Jediné co bych stále vyzdvihl z knihoven WHF je lepší výsledek při nastavování ostění oken (rekonstrukce starých objektů).

No chtěl bych jen říci, že POKUD se bude dělat nějaký upgrade knihovny WHF, nebude to mít autor vůbec lehké aby se vyrovnal stávajícím implicitním knihovnám AC10.

_________________


AC 5 ...... 23


čtv zář 14, 2006 10:37 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv pro 15, 2005 1:40 pm
Příspěvky: 185
Příspěvek nastavení matriálů
U dvojkřídlých dveří by měla být možnost nastavovat materiály pro každé křídlo zvlášť.....


pát zář 15, 2006 10:16 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Dalším častým, ale hodně častým jevem při vykreslování v řezech a pohledech je toto (viz. obr). Nevím zda něco špatně nastavuju, ale zkrátka tohle není OK (jedná se o dveře v nosné stěně s ostěním).

Obrázek

_________________


AC 5 ...... 23


stř zář 20, 2006 8:27 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv pro 15, 2005 1:40 pm
Příspěvky: 185
Příspěvek dveře VHF - šikmé ostění
U dveří by měla být možnost nastavit šikmé ostění, tak jako je tomu u oken VHF.


pát zář 22, 2006 8:02 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Další věc k oknům a dveřím VHF, jestli teda opravdu na nich někdo bude někdy pracovat....ostění oken i dveří by mělo jít editovat myší v půdoryse


pát lis 24, 2006 8:52 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
martyl píše:
Další věc k oknům a dveřím VHF, jestli teda opravdu na nich někdo bude někdy pracovat....ostění oken i dveří by mělo jít editovat myší v půdoryse


Jak to tak vypadá, tak na WHF knihovny se kaká :lol:

_________________


AC 5 ...... 23


úte lis 28, 2006 3:25 pm
Profil

Registrován: stř říj 12, 2005 4:17 pm
Příspěvky: 21
Příspěvek 
CADmaster píše:
martyl píše:
Další věc k oknům a dveřím VHF, jestli teda opravdu na nich někdo bude někdy pracovat....ostění oken i dveří by mělo jít editovat myší v půdoryse


Jak to tak vypadá, tak na WHF knihovny se kaká :lol:


na knihovny VHF se nekaká. Důvodem proč jsem se vůbec kdysi pustil do vytváření knihoven VHF byly nedostatky u stávajících prvků standardní knihovny. Jak tady někdo napsal, zjistil že prvky v AC 10 mají velké možnosti, které vlastně řeší to co původně řešila jen knihovna VHF. A to je dobře. Díra byla zalepena přímo Graphisoftem a předpokládám že další drobnosti zalepí další vývoj standardní knihovny. Knihovny VHF za chvíli úplně pozbudou významu a vytvářet paralelně knihovnu, která má stejné nebo dokonce menší možnosti než standardní prvky ArchiCADu je nesmysl. Pokud jsem Vám mohl vývojem těchto knihoven ulehčit práci v době kdy knihovna ArchiCADu měla mezery tak jsem rád. Nechci knihovnu VHF úplně zatratit, ale vzhledem k tomu že mou hlavní pracovní náplní není programování knihoven, bojuju docela s časem na její kompletní předělání.

Zatím jsem upravil špatné značení otevírání L/P a chybku u menu v uživatelském rozhraní (šipka vpravo nahoře). Kdo máte zájem o opravenou knihovnu, pošlete mi mail na hubacz@cegra.cz


úte pro 12, 2006 6:01 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv pro 15, 2005 1:40 pm
Příspěvky: 185
Příspěvek 
No nevím jestli by nestálo za to zkusit dotvořit pořádné dveře a okna...........v našem případě WHF. Na některé věci čekáme marně už několik let např. zalomené ostění ( viz téma nastavení ostění), nastavit u dvoukřídlých dveří u každého křídla jiný typ( nejlépe vlastní) a ostatní výše citované problémy.......zrovna včera jsem si zkusil nastavit určitý typ dveří pouze ze standardní nabídky archicadu 10 a bohužel jsem nepochodil. Možná někde jsou "zašité", ale kdo má čas hodinu hledat jedny dveře? Procházet to neuvěřitelné množství parametrů u jednotlivých typů? Zkuste osadit do nosné stěny dvoukřídlé dveře se zalomeným ostěním, jedno křídlo š.5OOmm, druhé š.900mm, s horním nadsvětlíkem š.400mm. Křídlo š.500mm je částečně prosklené(atyp) např z javoru a křídlo š.900 je rovněž částečně prosklené např. z dubu. Půdorysný symbol a kóty by měly odpovídat ČSN .....pouze z implicitní nabídky dveří. Mě se to nepovedlo. Jak si poradit jinak vím.


stř pro 13, 2006 12:40 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Majkl píše:
CADmaster píše:
martyl píše:
Další věc k oknům a dveřím VHF, jestli teda opravdu na nich někdo bude někdy pracovat....ostění oken i dveří by mělo jít editovat myší v půdoryse


Jak to tak vypadá, tak na WHF knihovny se kaká :lol:


na knihovny VHF se nekaká. Důvodem proč jsem se vůbec kdysi pustil do vytváření knihoven VHF byly nedostatky u stávajících prvků standardní knihovny. Jak tady někdo napsal, zjistil že prvky v AC 10 mají velké možnosti, které vlastně řeší to co původně řešila jen knihovna VHF.


Já jsem konstatoval, že po x letech práce s WHF okny přecházím na implicitní nástroje nikoliv z důvodu, že by byly WHF okna (nebo jejich myšlenka) nahrazena. Nýbrž hlavně proto, že s chybami co WHF knihovny mají (nepočítám-li poslední zmíněné minimální opravy) se absolutně nedá dělat a s tím kotlem chyb jsou tedy nepoužitelné a tudíž lepší k práci jsou implicitní knihovny.

Zrovna vedle v diskusi jsem řešil problém s překladem, co jsem pochopil, pokud by se to vyslalo na GR, raději by se to zametlo pod stůl. Přitom by to byl silný nástroj (kdyby fungoval tak jak má). Rozhodně si nemyslím, že WHF okna jsou k zatracení na dobro, jak známe reakce GR ohledně vývoje .... nejsou ještě tak daleko, aby jsme spoléhali jen na GR. Co vy na to ?

_________________


AC 5 ...... 23


stř pro 13, 2006 9:01 am
Profil

Registrován: pon pro 26, 2005 4:18 pm
Příspěvky: 112
Bydliště: HK
Příspěvek 
vypnuti okeniho kridla v rezu je dobre k tomu, ze pokud se rizne okno tak je videt na vykrese hodne car, ktere znazornuji ram okna, sklo, deleni, kovani atd. v meritku 1:100 je to pak jedna tlusta cara. bylo by dobre v rezu nechat jen 2 cary znazornujici ram.... jak je tomu u dveri


pát led 12, 2007 4:59 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
dotaz na CEGRU: plánujete vytvořit nějaký upgrade knihovny dveří WHF, ev. vytvoření nějaké knihovny dveří, která uspokojí požadavky na model i 2D zobrazení dle českých zvyklostí pro všechny projektové stupně ?

_________________


AC 5 ...... 23


pon led 29, 2007 3:24 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
CADmaster píše:
dotaz na CEGRU: plánujete vytvořit nějaký upgrade knihovny dveří WHF, ev. vytvoření nějaké knihovny dveří, která uspokojí požadavky na model i 2D zobrazení dle českých zvyklostí pro všechny projektové stupně ?


Toto forum prosim nesupluje komunikaci s cegrou je to forum uzivatelů .
Pokud se chcete zeptat oficialne udelejte to prímo treba pres hotline nebo sveho obchodnika.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pon led 29, 2007 3:45 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz