Právě je čtv bře 28, 2024 9:41 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Vytváranie GDL prvku 
Autor Zpráva

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Vytváranie GDL prvku
Mám pomerne veľa otázok, čo sa touto formou nedá...tak skúsim aspoň jednu tematiku... Po 1. krát musím spraviť vizualizáciu, kde musím vložiť špecifický prvok, čiže ho musím vytvoriť..tvarovo to nie je veľmi zložitý objekt, no neviem ako sa v AC vytvárajú vlastné objekty. Neviete,kde je nejaký zrozumiteľný tutoriál ?(najlepšie v CZ)....pôvodne som chcel v sketchupe vytvoriť (hoci tam to tiež 100% neviem) no ako som čítal tu na fóre, ak by som si niečo doinštaloval, tak by som mohol ten súbor otvoriť v AC (mám 12ku), ale že vraj ho tam už nemôžem modifikovať (textúry),len otvoriť, tak neviem, čo s tým.....vie mi tu prosím vás niekto poradiť, čo a ako zvyknete robiť, ak musíte do AC dať vlastný objekt...


stř čer 22, 2011 8:47 pm
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: Vytváranie GDL prvku
Tak nový objekt v AC "už" vytvorím. Čo ma ale zaujíma je, že keď som si taký objekt sám vytvoril a použil následne v projekte, nemohol som modifikovať na ňom materiály :( Pracne som ich menil v súbore, kde som objekt vytvoril a potom opäť vkladal do projektu. Vie mi tu prosím Vás niekto napísať, prípadne názorne aj ukázať na nejakom priloženom obrázku, že kde a ako nastavím pri vytváraní objektu,aby som mohol meniť materiály aj priamo v projekte ? ĎAKUJEM!


pát zář 23, 2011 9:44 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 27, 2007 9:15 am
Příspěvky: 270
Bydliště: Plzeň
Příspěvek Re: Vytváranie GDL prvku
Pokud importujete jakýkoliv prvek z jiných programů je většinou nejlepší otexturovat tento prvek po vložení přímo v AC. Tzn. pokud vytvářím prvek ve sketchupu rozdělím si materiály ve sketchupu jen podle barev. Po vložení do AC jednotlivé barvy edituji v editoru materiálu (přiřadit textury barvy atd.) Je potřeba si uvědomit, že každý program pracuje s materiály jinak, tudíž po importu nikdy nedosáhnete stejného vzhledu. Další věc je ta že AC nepodporuje UVV mapování (nebo o tom asp. nevím) a tak při importu z cinemy nebo maxe dochází i k různým deformitám textur atd. a je třeba s tímto počítat.
Proto rada cokoliv potřebujete za prvky vymodelovat ideálně rovnou v AC :)

_________________
Archicad 22, Artlantis Studio 6, Twinmotion
Co nejvíc věcí ve 3D a co nejmíň dokreslování


úte zář 27, 2011 9:39 am
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: Vytváranie GDL prvku
:) Už prvú vetu ste si zle prečítali, tak preto mi odpovedáte trošku pomimo (písal som len o AC, žiadny export z iného programu). Ak Vás môžem poprosiť skúste si môj príspevok prečítať ešte raz a prípadne ak budete vedieť ešte raz zareagovať. ĎAKUJEM.

Ale zároveň ste mi nadhodili ďalšie otázky :D :
1.: Ako, a cez aký plugin dokážem vložiť do AC12 objekt zo Sketchupu ????
2.: Čo to je "UVV mapování" ?


úte zář 27, 2011 11:54 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 27, 2007 9:15 am
Příspěvky: 270
Bydliště: Plzeň
Příspěvek Re: Vytváranie GDL prvku
add 1) http://www.graphisoft.com/products/archicad/addons/sketchup/su_plugin_download.html
add 2) UVV mapování je jistý druh promítání textur na povrch objektu. Pokud nejste zběhlejší v 3D grafice nelamte si tím hlavu

Nevím ale tému jsem dal eště raz :) a přišlo mi, že jsem na ni odpověděl - teď jen doplním:
Prvky v archicadu se vytváří pomocí dostupných nástrojů (jednoduchá primitiva desky sloupy trámy, nebo sítě atp.). Tvorba editovatelných GDL prvků je už vyšší dívčí a musíte umět programovat v gdl.

_________________
Archicad 22, Artlantis Studio 6, Twinmotion
Co nejvíc věcí ve 3D a co nejmíň dokreslování


stř zář 28, 2011 1:19 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz