Právě je čtv bře 28, 2024 11:17 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
modelace terénu 
Autor Zpráva

Registrován: ned kvě 31, 2009 6:51 pm
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: modelace terénu
Terén je jinak řečeno Síť v paletce základních kreslících nástrojů.
nakreslíš si pudorysny tvar sveho terenu, te desky. pokud chces na nem mit i vrstevnice, vytvoris je takto: nakresleny teren si oznacis a zaroven "zaktivujes" nastroj sit (v paletce nastroju), proste jako kdyby jsi chtel kreslit dalsi teren. Pak klikni znovu na plochu terenu (kterou mas oznacenou) a muzes zacit kreslit linii vrstevnic. tem pak priradis vysku rucne, jednotlive ....
pokud mas uz dwg vrstevnice k dispozici (ve 2d) prenes je v pozadovanem meritku na pudorys desky (site), znovu oznac teren i zaktivuj jeho ikonu v paletce nastroju a pak kouzelnou hulkou (drzis mezernik) klikni na vybranou vrstevnici. Ta se ti v cele sve delce oznaci a stane se soucasti terenu, na nejz jsi ji predtim presunul. Vysku ji musis zadat zase rucne (kliknes na ni pravym tlacitkem a zvolis ikonu "z" se sipkou, tam se zadavaji vyskove urovne bodu, je dobre pri zadavani vysky zatrhnout "Aplikovat na vsechny", aby vsechny body jedne vrstevnice mely stejnou vysku a nemusel jsi je "vytahavat" po jednom ...


ned kvě 31, 2009 7:02 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 27, 2007 9:15 am
Příspěvky: 270
Bydliště: Plzeň
Příspěvek Re: modelace terénu
V paletce nástrojů. Je možnost tvořit ho jako síť či prostorový útvar. Dle nastavení. Výška se definuje buď jako relativní či absolutní. Výhoda je v tom, že prvky se k síti umí přitáhnout (po zapnutí této funkce) ! a hlavně výškové kóty umí převzít výšku sítě v daném místě (konečně mě míjí nekonečné přepočítávání teréních výšek)
Koukám že jsem byl předběhnut děkuji :D

_________________
Archicad 22, Artlantis Studio 6, Twinmotion
Co nejvíc věcí ve 3D a co nejmíň dokreslování


pon čer 01, 2009 7:08 pm
Profil

Registrován: stř led 04, 2012 1:22 am
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: modelace terénu
Ahoj, mám ArchiCAD 15 x64 studentskou verzi. K tomu jsme si stáhnul jsme si z myarchicad.com doplňky Cigraph Plug-ins a podle toho co psali na netu tak by mi to mělo jet. Ale terén mi to nechce vytvářet, tak nevím co s tím. Mám podklad z autocadu ve formátu DXF, takže by to neměl být problém. Vyberu si jen příslušné vrstvy a body se mi přidají. Ale tím končím, nic víc už se nedá dělat. Nevíte někdo co s tím...? Docela to spěchá...Děkuji


Přílohy:
Schránka02.jpg
Schránka02.jpg [ 57.48 KiB | Zobrazeno 4488 krát ]
stř led 04, 2012 1:32 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz