ArchiFORUM
http://archiforum.cz/

Archicad 21, Napojení střechy a zdi - správné zobrazení
http://archiforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=7530
Stránka 1 z 1

Autor:  Maso [ čtv bře 01, 2018 2:52 pm ]
Předmět příspěvku:  Archicad 21, Napojení střechy a zdi - správné zobrazení

Dobrý den,
kreslím stávající stav a tak u všech konstrukcí používám materiál - obecné - hrubé stavební konstrukce. Když ale chci napojit zeď na střechu přes nástroj napojení, zeď se mi ořízne ale materiál zdi se mi propíše do oříznuté střechy. Když použiji senvič tak je napojení správné. Když použiji operaci s tělesy, tak se mi to taky správně ořízne. Bohužel ale momentálně mám větší soustavu střech a jen při napojení se mi zeď správně orízne tak jak potřebuji. Mám ale problém s texturou a řezem. Dá se to někde nastavit aby zeď byla napojena na spodní hranu střechy a né na horní?
Děkuji
Obrázek

Autor:  Maso [ čtv bře 01, 2018 3:07 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Archicad 21, Napojení střechy a zdi - správné zobrazení

Udělal jsem si ve stavebních materiálech novou vrstvu hrubých konstrukcí střechy a dal jsem ji větší prioritu. Všechny střechy jsem pak dal do nové hrubé konstrukce a zobrazení už je v pohodě.
Chci se tedy zeptat, když děláte stávající stav, v jakým nastavení rýsujete?
Já jsem zvyklí z AC16, že jsem prostě vše dělal světle šedé jako stávající konstrukci z neznámých materiálů. Tady je to o něco složitější tedy.

Autor:  Karmali [ čtv bře 01, 2018 4:22 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Archicad 21, Napojení střechy a zdi - správné zobrazení

Ideální je nakreslit všechny konstrukce tak jak jsou ve skutečnosti. Zláště pokud využíváte i energetickou bilanci budovy v archicadu. Pomocí pohledů pak můžete do finální dokumentace nechat stěny vyplnit případně vypnout šrafy atp. Nastavení filtru rekonstrukcí je v tomto případě dost flexibilní.

Autor:  jirat [ čtv bře 08, 2018 1:53 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Archicad 21, Napojení střechy a zdi - správné zobrazení

Od AC20 můžete pomocí grafických stylů na základě kritérií zobrazovat různé prvky téměř jakkoliv (barva, čára, výplň, povrchový materiál).
Jak píše Karmali, vždy je lepší modelovat z materiálů konkrétních (třeba i zjednodušeně agregovaných do jednovrstvé konstrukce / jednoho stavebního materiálu), grafickými styly (které jsou navíc nadřazené stylům pro rekonstrukce) potom mohu všem stávajícím konstrukcím pro výstup definovat jednotný řezový / povrchový materiál, ale neztrácím informaci o tom, o jakou konstrukci se jedná.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/