Právě je čtv bře 28, 2024 1:14 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Schéme / kopírování 
Autor Zpráva

Registrován: čtv lis 15, 2012 4:27 pm
Příspěvky: 4
Příspěvek Schéme / kopírování
Dobrý den,
mám prosbu. Přešel jsem z Autocadu na AC (16) a má první otázka zní. Jde nějak nastavit uživatelské prostředí na kombinace černé s bílou? Jak je to klasicky např. v Auto Cadu ? jsem zvyklý na černou a ta modrá nějak nelahodí mému oku. Samozřejmě jsem zjistil, že jde jednotlivě u každého prvku změnit barvu, ale myslel jsem způsob, který by mi u nového projektu dělal tuto kombinaci barev automaticky u všeho. A dále jsem se chtěl zeptat dříve, když jsem zkoušel na AC pracovat, normálně mi fungovalo kopírování. (nejsem si jist co za verzi AC to bylo) Nicméně tady na té 16 mi jde kopírovat pouze něco, např čáry, objekty atd jdou, ale třeba okna či dveře nejdou. Udělá to ten zvuk, nebo to napíše "prázdná schránka" a prostě se to nenakopíruje. Nevíte kde je chyba? Nejsem si jist zda to vůbec jde, ale mám za to že dřív jsem okna normálně kopíroval. (Kopíruji klasicky s CTRL)
Díky za veškeré informace


stř kvě 14, 2014 12:01 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Schéme / kopírování
Zdravím,

1) Pokud jde o uživatelské rozhraní a například nastavení černého pozadí to lze v dialogovém okně "Mřížka a pozadí", které najdu: ZOBRAZENÍ - VOLBY MŘÍŽKY A PRACOVNÍ ROVINY - MŘÍŽKA A POZADÍ (viz. obrázek).

2) Barvy u všech prvků jednotně bohužel nastavit nejdou. Pokud chcete používat například pouze bílou čáru na všechny čáry, je možné v sadě per (VOLBY - ATRIBUTY PRVKŮ - NASTAVENÍ SAD PER) nastavit pro všechna pera bílé čáry. Jde o to, že všechny nástrojové prvky (zeď, deska, sloup, trám a speciálně objekt) mají přednastavená pera. Buďto si můžu každý nástrojový prvek přenastavit, aby používal barvy které chci. Daleko horší je to u knihovních prvků, protože toto je nastaveno pro každých z x-set knihovních prvků. V tomto případě bych opravdu doporučoval například upravení sad per na všechno bílé s výjimkou některých per, které nevyužívá žádný nástroj či objekt (věřím že se nějaké najdou).

3) Pokud jde o kopírování, to funguje standardně. Pouze pozor, například právě otvory (okna, dveře) jsou nástrojové prvky, které lze vkládat pouze do zdi. Tzn, nelze označit dveře dát povel kopírovat a vložit si je kamkoliv do výkresu. V tomto případě musíte zvolit buďto povel přesunout kopii (např. klik pravým tlačítkem - pohyb - přesunout kopii) a nebo lze také "nasát" vlastnosti vybraného okna či dveří a potom vkládat danou výplň otvorů do jiné zdi. Případně doporučuju ještě prohlédnout si nastavení oblíbených prvků. Dále doporučuju (a to obecně) nastavení uživatelského profilu - nastavují se zde také mmj. klávesové zkratky).

Vzhledem k charakteru vašich dotazů bych doporučil nějaké obecné "školení" pro začátečníky. Ono, na dotazy z kategorie elementárních základů archicadu se né vždy dobře a hlavně plnohodnotně odpovídá.

Případně lze na internetu nalézt řadu publikací k archicadu a v neposlední řadě lze obrovské množství informací nalézt v nápovědě (F1), která má tu obrovskou výhodu interaktivního vyhledávání.


Přílohy:
Poznámka: screen kde najdu nastavení pozadí
Snímek obrazovky 2014-05-15 v 8.55.50.png
Snímek obrazovky 2014-05-15 v 8.55.50.png [ 154.34 KiB | Zobrazeno 5788 krát ]

_________________


AC 5 ...... 23
čtv kvě 15, 2014 9:16 am
Profil

Registrován: čtv lis 15, 2012 4:27 pm
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Schéme / kopírování
Děkuji, naprosto vyčerpávající odpověď.
Velmi jste mi pomohl.


čtv kvě 15, 2014 9:36 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz