Právě je pát bře 29, 2024 11:13 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Odstranenie strechy pod vikierom- pivot lines? 
Autor Zpráva

Registrován: ned bře 31, 2013 1:53 am
Příspěvky: 32
Příspěvek Odstranenie strechy pod vikierom- pivot lines?
Dobry den,
znova sa na vas obraciam o radu. Neviem ako docielit
orezanie strechy pod vikierom tak, aby samotny vikier nepresahoval za hl. strechu.
Na webe som nasiel video (cross-gable roof) kde tento problem vyriesili velmi jednoducho, a to, ze pomocou offset edge
predlzil "ciaru" - asi tu pivot line a tak sa mu ta strecha pod vikierom orezala. Lenze v mojom pripade, ked
predlzim tu "line" tak sa mi predlzi cely viekier.
Prikladam aj obrazok na ktorom to je asi lepsie zrozumitelne, co som popisal.

http://img69.imageshack.us/img69/3063/28159237.jpg

Velmi pekne dakujem

R. Szanto

_________________
AC22CZ


ned dub 14, 2013 11:15 am
Profil

Registrován: sob pro 01, 2012 1:03 am
Příspěvky: 8
Příspěvek Re: Odstranenie strechy pod vikierom- pivot lines?
Dobrý deň,
neviem či som Vás dobre pochopil : pokiaľ Vám ide o posunutie hrany hlavnej strechy, tak neklikať na pivot line, ale az na hranu vyrezaného otvoru v hlavnej streche pod vikierom - potom vybehne plavajúca roletka z korej si vyberiete posunuť hranu toho otvoru strechy smerom dopredu k okapu. Dá sa to aj opačne kliknem na hranu strechy - na rímsu - okap,pridám dva body a tiež potom posuniem hranu ale tentoraz smerom k vikieru.
Pokiaľ Vám ide o vytvorenie otvoru pod vikierom v hlavnej streche to sa dá robiť rozličnými spôsobmi:
- pokiaľ ste ten otvor v hlavnej streche robili cez čo je asi aj Váš prípad cez príkaz "napojiť prvky na strechu -skrupinu" - vzniknutý otvor v hlavnej streche je needitovateľný je to vlastne odkaz cez boolean operacie - operacie s prvkami - na vikier . Pokiaľ chcete aby sa tento otvor neviazal na vikier najjednoduchšie asi bude v pôdoryse strechy
pri vybranej hlavnej streche kliknuť "kouzelnou holkou " do vnútra tohto otvoru - čím sa vykreslia obrysy otvoru a stane sa editovateľným...

_________________
Ing. Pavol Huďa
A-typ s.r.o. - http://www.a-typ.sk


pon dub 15, 2013 9:28 pm
Profil

Registrován: ned bře 31, 2013 1:53 am
Příspěvky: 32
Příspěvek Re: Odstranenie strechy pod vikierom- pivot lines?
Super, dakujem velmi pekne... Je to presne to, len som musel
najprv ten vikier vytiahnut prec zo strechy a potom kliknut "hulkou" na otvor, pretoze predtym
tam "hulka" robila hocijake operacie, len to, co som ja chcel nie. Asi som klikal zle :) Potom som ten vikier osadil naspat.
Pomohlo na 100 percent.

Dakujem

R. Szanto

_________________
AC22CZ


úte dub 16, 2013 12:35 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz