Právě je čtv bře 28, 2024 11:16 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
sešikmění na čele trámů a krovů 
Autor Zpráva

Registrován: pon bře 25, 2013 9:28 pm
Příspěvky: 3
Příspěvek sešikmění na čele trámů a krovů
Dobrý den,
Mám Archicad 13, dělám v něm hlavně zahradní stavby (pergoly, garážové stání apod.) a nejsem profík :-)

Ale k dotazu:
1) Dělám pozednice z trámů, umím zkosit podelné všechny 4 hrany, ale nemohu přijít na to, jak udělat konce trámu (čela), 1/3 sešíkmění na čele trámu o 45 stupňů, jestli mi rozumíte.Jak na to?

2) krovy to samé, používám krovy z knihovny, nikoliv z roofmakeru ani vaznice a pozednice tam nedělám.
Konce krovů (čela) prostě nemohu ořezat tak aby tam byla také ta ,,prdelka,, v 1/3 krovu na konci.

V roofmakeru mi to též nejde nastavit ani u jednoho případu.
V interaktivní napovědě, to nejsem schopen dohledat.

Proto předem děkuji za pokud možno jednoduché vysvětlení.

Děkuji moc.

Rob


pon bře 25, 2013 9:53 pm
Profil

Registrován: pon pro 03, 2012 5:53 pm
Příspěvky: 59
Příspěvek Re: sešikmění na čele trámů a krovů
Dobrý den,
pokud chcete vytvářet pozednice pomocí trámů, tak bohužel čela trámu nelze v nastavení zkosit. Lze to tedy provést pomocí ořezání střechou, kdy si vytvořím střechu která mi trám na konci protne pod daným úhlem a provedu ořezání prvku střechou. Střechu si poté mohu skrýt do nějaké vrstvy tak, aby nepřekážela při další práci. Jinak zkosené hrany lze nastavit např. u vazného trámu, který má možnost zkosit obě čela pod libovolným úhlem viz. přiložený print srcreen.
Všeobecně je však lepší využívat pro tvorbu krovu RoofMakeru. Druhý dotaz nevím jestli jsem zcela pochopil, ale patrně se jedná o nastavení zkosení čela krokví, které lze v RoofMakeru jednoduše nastavit viz. přiložený print screen.


Přílohy:
2013-03-26_151355.png
2013-03-26_151355.png [ 244.53 KiB | Zobrazeno 9904 krát ]
2013-03-26_151320.png
2013-03-26_151320.png [ 130.34 KiB | Zobrazeno 9904 krát ]
úte bře 26, 2013 4:39 pm
Profil

Registrován: pon bře 25, 2013 9:28 pm
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: sešikmění na čele trámů a krovů
Dobrý večer,

velice děkuji za bod č.1, opravdu vůbec mně nenapadlo udelat jinou vrstvu střechy, orezat střechou a skrýt, popřípadně vrstvu klidně odstranit. :-)
Takže bod č.1 vyřešen. DĚKUJI

Ale s tím bodem č.2 je horší:-/
Zkusil jsem konce krovů též ořezat střechou, netuším proč, ale vůbec se mi to nechce ořezat ty konce krovu.
Také jsem dal roofmaker, to by mi usnadnilo práci hodně, a Vámi přiložený screen znám, ale bohužel když udělám přesně to co je na obrázku, tak se mi sice krovy ořežou, ale mám rovinu už od pozednice, nikoliv až na konci.

Obrázek č.1 - Tohle mi děla roofmaker pro nastaveni ,,konec pravoúhlý,,
obrázek č.2 - Takhle vypadá stávající krov
Obrázek č.3 - Takhle bych si představoval konce krovu, jako je ten podelný trám s tou prdelkou na konci (pozednice)


Přílohy:
archiforum2.jpg
archiforum2.jpg [ 156.7 KiB | Zobrazeno 9883 krát ]
archiforum1.jpg
archiforum1.jpg [ 168.26 KiB | Zobrazeno 9883 krát ]
archiforum.jpg
archiforum.jpg [ 101.09 KiB | Zobrazeno 9883 krát ]
úte bře 26, 2013 9:24 pm
Profil

Registrován: pon bře 25, 2013 9:28 pm
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: sešikmění na čele trámů a krovů
Tak jsem to ,,prozatím,, vyřešil tak, že dělám krovy z trámu, a tím pádem mohu ořezat čela krovů, stejně jako pozednice tím, že vložím střechu a ořežu.
Za tuto připomínku o ořezání objektu střechou děkuji panu Hájkovi.

Každopádně, kdyby někdo věděl, jak v roofmakeru nastavit pravoúhlé konce krovu, ale ne už od pozednice, ale pouze na konci krovu (viz. obrazek výše) tak budu jedině rád.

Přeji hezké velikonoce všem.


ned bře 31, 2013 6:26 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 24, 2007 3:31 pm
Příspěvky: 517
Příspěvek Re: sešikmění na čele trámů a krovů
Dobrý den,
Roofmarker nepoužívám, mám pro krov vlastní prvky. Nicméně, když se podívám na nastavení objektu Krokev pro Roofmarker, tak je tam dostupná volba pravoúhlý řez.
Příloha:
krokev.JPG
krokev.JPG [ 115.8 KiB | Zobrazeno 9839 krát ]

Tedy je možné, po vygenerování prvků Roofmarkerem, prvky upravit.

Šikmé prdelky nastavit nejdou, protože to ty objekty prostě neumožňují, musíte to obejít pomocí nějakých 3D operací. Knihovní prvky je možné ořezat střechou, nebo použít Operace s tělesy (operační těleso schovat do skryté hladiny).


Osobně bych pro toto trámy nepoužil (ikdyž je mám jinak rád), v AC jsou dokonce 2 knihovny pro střešní prvky a nejsou špatné. Pokud použijete objekty místo trámů, zjednodušíte si vykazování prvků, a nemusíte řešit nastavení zobrazení v půdorysu.

_________________
ing. Michal Jirát
Business Centrum Mikrotechna a.s.
NOSCALE architects, s.r.o.
Odborná rada pro BIM
Výuka ArchiCADu na FA ČVUT

Realizační dokumentace a rekonstrukce v AC23 s přehledem, teamwork2 je super a prezentace pomocí BIMx nemá chybu


úte dub 02, 2013 1:20 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz