Právě je ned dub 28, 2024 3:34 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Vzorové projekty v ArchiCADu 10 ? 
Autor Zpráva

Registrován: sob říj 14, 2006 11:54 pm
Příspěvky: 4
Příspěvek Vzorové projekty v ArchiCADu 10 ?
Lze někde na internetu najít vzorové projekty v tomto programu, člověk muže přečíst stohy manulálů, ale neni nad to porochnit se v nějakém ukázkovém projektu, kde je vidět co vše program umi a co v něm lze vytvořit.

Děkuji

P.S. Nejde mi ani tak o projek kde se demonstruje , ze lze postavit dům, čistě organických tvaru , jako o projekty, kde uvidim řešení detailů, sendvičových konstrukci, izolaci a podobných drobností , ideálně s dotažením do prováděcího projektu, jinak řečeno, žádne designové malůvky podle kterých stejně nejde stavět.


stř říj 18, 2006 3:44 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Pochybuji že by někdo šířil projekty, kort dotažené až do PD, když uvážim kolik by takový projekt měl cenu. V instalacích archicadu 8.1 a 9 jsou obsaženy složky "Příklady archicadu" kde byl vždy obytný dům a sadařský objekt jako příklad. V ArchiCADu 10 už ale nejsou : )

_________________


AC 5 ...... 23


stř říj 18, 2006 4:05 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
v ac 10 jiz nejsou protoze jemozne je stahovat primo z Graphisoftu stejne jako updaty nebo doplnky.
Odkaz najdete v napovede.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř říj 18, 2006 4:27 pm
Profil

Registrován: sob říj 14, 2006 11:54 pm
Příspěvky: 4
Příspěvek 
Myslel jsem právě na projekty přímo od Grisoftu. Pak zde je řada škol od kterých bych takové projekty také čekal.


stř říj 18, 2006 9:18 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
myslim ze kdyby jste dostal do ruky 5 špičkových projektů tak by jste byl překvapen že každý je udělaný jiným způsobem práce a jinou logikou uspořadání. Prostě jako by to bylo děláno v pěti programech. Myslím že dokonce nelze pak říc který způsob je nejlepší. Prostě každý si v archicadu najde ten nejvýhodnější způsob práce a organizace projektu.
A když na to pujdete selským rozumem tak to bude fungovat.
Je to stejné jako s urcitým programem - když dostanete výpis tak než ho pochopite aby jste mohl udelat upravy tak je mnohdy jednodussi to udělat znova.
Toto vše zjednodušuje správce projektu pokud je správně používán.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


čtv říj 19, 2006 8:29 am
Profil

Registrován: sob říj 14, 2006 11:54 pm
Příspěvky: 4
Příspěvek 
Asi máte pravdu, šlo mi spíše o to podívat se co vše v Ar10 lze, protože mě docela nemile překvapila absence podpory pro 3D projektování TZB. Rozmazlen z Inventoru Pro jsem očekával možnost tahat po baráku trubky, kabely s tim, že uvidím zda se mi vejdou do daného profilu, spočíta se délka, když hnu zdí překřeslí se i ke zdi "přilepená" vedeni. atd.
S tímto mám jak se zdá smůlu, jen doufám že alespoň řešení detailů je v AR10 dotaženo do použitelného stavu. Zeptám se rovnou lze v AR projekt dotáhnout do fáze prováděcího projektu tzn. vyřešit v něm detaily nebo ne a detaily musim kreslit v Aut CADu ve 2D?
Nemáte někdo zkušenosti s Autodesk Revit 9 a jak si vůči němu stojí ArchiCAD 10?
Děkuji


čtv říj 19, 2006 9:52 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
k.karel píše:
Asi máte pravdu, šlo mi spíše o to podívat se co vše v Ar10 lze, protože mě docela nemile překvapila absence podpory pro 3D projektování TZB. Rozmazlen z Inventoru Pro jsem očekával možnost tahat po baráku trubky, kabely s tim, že uvidím zda se mi vejdou do daného profilu, spočíta se délka, když hnu zdí překřeslí se i ke zdi "přilepená" vedeni. atd.
S tímto mám jak se zdá smůlu, jen doufám že alespoň řešení detailů je v AR10 dotaženo do použitelného stavu. Zeptám se rovnou lze v AR projekt dotáhnout do fáze prováděcího projektu tzn. vyřešit v něm detaily nebo ne a detaily musim kreslit v Aut CADu ve 2D?
Nemáte někdo zkušenosti s Autodesk Revit 9 a jak si vůči němu stojí ArchiCAD 10?
Děkuji


Co se týče detilů v archicadu, tak to není vůbec problém. Je tam přímo nástroj "detail". Nevím proč by se musely detaily dokreslovat v jiném programu ve 2D, když archicad když to vezmu hooooodně sprostě, je z hlediska 2D plně obstojný autocadu atp. Tedy alespoň dle mého soudu.

_________________


AC 5 ...... 23


čtv říj 19, 2006 11:33 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Podle mě je i na 2d ArchiCAD lepší než AutoCAD. Kreslil jsem dřív v autocadu hlavně staré stavy, ale i od toho jsem upustil.
Co se týče Revitu. Myslím si, že má velký potenciál, ale chce ho to ještě dost dopracovat. Verzi 9 jsem teda neviděl, jen nižší.
Rozhodně mi ale v ArchiCADu chybí třeba kreslení kleneb klidně jen ve 2d, výpis zámečnických prvků podle čsn a podobně. A samozřejmě tzb.


pát říj 20, 2006 9:04 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
co myslite pod pojmem kreslení kleneb ve 2D ???
jinak spousta veci je zalozena na api a GDL jen je potreba aby bylo dost lidi co to chteji aby se vyplatil vyvoj :((

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pát říj 20, 2006 10:03 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Myslím třeba klenuté stropy. Mam změřenou třeba patu klenby a potřeboval bych zada výšku vrcholu, výšku paty a aby se mi s popisem výšek nakreslil čerchovanou sklopený oblouk nebo křivka té klenby. Funguje to tak v uplně jednoduché nadstavbě pro autocad a je do pro staré stavy paráda. Kdyby něco takového bylo i v v ArchiCADu...zadal bych ty výšky a klikl id kud kam má klenba být a vše by se vyneslo jak má.


pát říj 20, 2006 10:59 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
pokud vam to za to stoji poslete mi vykres a popis postupu prace a funkcnosti vcetne finalniho vzhledu. Zkusil bych se na to podivat mozna by to resil jednoduchy knihovni prvek nebo aspon popst jednoduchy postup ??

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pát říj 20, 2006 11:48 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Poslal jsem Vám na mail ukázku výkresu jak by měl vypadat. Kdyby to šlo řešit pomocí knihovního prvku tak bych byl rád kdyby fungoval v ArchiCADu 8.1. Děkuji


pát říj 20, 2006 12:23 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz