Právě je čtv dub 18, 2024 4:55 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
modelace terénu 
Autor Zpráva

Registrován: pát lis 18, 2005 11:51 am
Příspěvky: 21
Příspěvek modelace terénu
Zajímalo by mě kdyz mam situaci konkretniho terenu s vrstevnicemi...umí archicad nejakym zpusobem detekovat cary (vrstevnice) z obrazku?
S archicadem zacinam a tohle potrebuju udelat, tak jsem si obrazek vlozil a dal do spravneho meritka a vrstevnice rucne prekresluji.....nejedná se o tak velkou situaci...
ale je mozne ze se nekdy v budoucnu setkam s vetsim prostorem a takoveto rucni prekreslovani vrstevnic by nebylo zrovna rychle....


pát lis 25, 2005 2:57 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tak aby archicad uměl vymodelovat terén z podloženého obrázku (rozumím tím nějaký JPG) tak to pochybuju. Ale u nás se obecně praktikuje tento způsob >> Necháme si terén zaměřit od geodeta, ten nám zašle v autocadu nákres včetně txt souboru s výškami jednoltivých souřadnic. Výkres si otevřeme v archicadu a proženeme doplňkem ArchiTerra a za x kliknutí máme vymodelovaný terén tak jak ho zaměřil geodet !

Ovšem pokud nepotřebujete model terénu tak často aby jste si na to pořizovali tento doplněk (stál cca 5 tisíc) tak vymodelovat terén pak lze samozřejmě ručně a to tak, že si ty vrstevnice obkreslíte a ručně jim zadáte výšky.

_________________


AC 5 ...... 23


pát lis 25, 2005 9:14 am
Profil

Registrován: pát lis 18, 2005 11:51 am
Příspěvky: 21
Příspěvek 
takze tradicne - dekuji....
chci se zeptat...je mozny pouzit ICQ - samozrejme bych toho nerad zneuzival...ale jsi jediny kdo mi tady poradi.....

jasny...prekreslit jsem ty vrstevnice dokazal - to neni problem...teren uz mam krasne vymodelovany....me spis zajimalo jak se to dela, kdyz je potreba takhle zpracovat vetsi oblast, protoze delat to takhle rucne cloveka za chvili prestane bavit.....

jeste mam maly dotaz....ja v archicadu delam takovej projekt - bytovka - a chci to zaroven odevzdat jako semestralku z archicadu....takze chci aby to vypadalo hezky i v 3D, ve skole nam ale reknou takovy ty zaklady....
potreboval bych ...kdyz mam ten teren....nejakym zpusobem tam udelat prijezdovou komunikaci....nastroj na to samozrejme neni....v rovine by to nebyl problem...ale kdyz to mam v nejakym spadu - nepravidelnym.....nemel bys nejaky tip jak to udelat....vy kdyz delate v projektaku nejakou zakazku tak to prece taky na vizualizaci neni jen tak na zelene louce....
takze nemusi to byt nic extra...jen aby to vypadalo trochu verohodne....slo by to nejak udelat?


sob lis 26, 2005 12:56 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek ArchiTerra
ArchiTerra obsahuje i nástroj na tvorbu silnice včetně možnosti vytvoření podélného profilu s okotováním všech výšek a vzdáleností několika kliknutími. K dispozici na stránkách Cigraphu je plně funkční demoverze která funguje pro 10 kroků. Pak je nutné pro další používání restartovat archicad. Pro vytvoření terénu a třeba komunikace pro rodinný domek to bohatě postačuje.


úte lis 29, 2005 11:55 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tak přesně jak napsal martyl, architerra obsahuje i nástroj na modelaci silnic. S tím demem je to na prd, když to povolí jen 10 kroků ale dá se to pomaloučku poskládat (asi :o)) ...

Jinak já přímo komunikace nedělám, na to tu je kolega (dopravní a městskej inženýr) ale s takovou modelací se zas až tak nese*em :o). Ono ty vizualizace málokdy někdo zaplatí a nikdo je u takovýchto projektů ani nechce. Ono ikdyž je to nepravidelnej spád tak to lze udělat nějak (provizorně - bez architerry) střechama, či terénem (jiná barva - komunikace). Osobně zkušenost s modelací té silnice v architeře nemám, tak to je o tom, to vyzkoušet. Já myslím, že bys to v poho udělal i tím terénem.

Jinak už jsem ti odpověděl předtím ale jen to zopakuji, ta modelace terénu ve spolupráci s geodetovým podkladem a exportem je uplně perfektní a během pár kliků je hotový terén klidně o rozměrech větší průmyslové zóny atp ... : )

PS: rád poradím i na icq, ale v práci jej moc často zapnuté nemám a doma jsem momentálně bez archicadu (právě stavím nové PC - Opteron 144).

_________________


AC 5 ...... 23


stř lis 30, 2005 12:04 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek ArchiTerra
Já jsem jednu silnici asi 200 m dlouhou už dělal a i s podélným profilem jsem snad jednou musel archicad restartovat kvůli demu. Jinak terén ze souřadnic jde opravdu parádně a to mi ještě kroky do těch deseti zbývají takže já zatím důvod kupovat architerru nemám. Ale pokud člověk projektuje komunikace častěji tak se určitě vyplatí investovat.

S vizualizacemi mám stejnou zkušenost jako CADmaster. Málokdy je někdo ochoten je zaplati takže nemá cenu se tím zdržovat.


stř lis 30, 2005 9:39 am
Profil

Registrován: sob led 14, 2006 4:35 pm
Příspěvky: 20
Příspěvek 
Nevím jak tento doplněk dostat do Cadu, když si dám správce doplňků, tak ho tam mám načtený, ale nemůžu ho nikde v menu najít.


pon led 16, 2006 5:40 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
WiliamWallace píše:
Nevím jak tento doplněk dostat do Cadu, když si dám správce doplňků, tak ho tam mám načtený, ale nemůžu ho nikde v menu najít.


Pokud jsi postupoval dle všeobecných zásad přidávání doplňků tak by to mělo fungovat. Ony zásady jsou vypsány jako důležité ve větvi API doplňky.
>>> odkaz: http://www.archiforum.cz/viewtopic.php?t=99

Obdobnou věc jsme tu řešily s podobným doplňkěm (instalace je ovšem stejná).
>>> odkaz: http://www.archiforum.cz/viewtopic.php?t=32

Pročti si to, případně vyzkoušej a pak napiš pokud ti to i přesto nepůjde. Ale to pochybuju že by to pak nešlo.

_________________


AC 5 ...... 23


pon led 16, 2006 7:05 pm
Profil

Registrován: sob led 14, 2006 4:35 pm
Příspěvky: 20
Příspěvek 
Mám naprosto stejný problém který je popisovaný v tom druhém odkazu. Ve správci doplňků mám doplněk načtený, odháčkoovaný a všechno, ale nikde v menu ho prostě nemám. Zkoušel jsem i fintu s vytvořením složky Add-on, jak tu kdosi radil a nic.


pon led 16, 2006 7:58 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
WiliamWallace píše:
Mám naprosto stejný problém který je popisovaný v tom druhém odkazu. Ve správci doplňků mám doplněk načtený, odháčkoovaný a všechno, ale nikde v menu ho prostě nemám. Zkoušel jsem i fintu s vytvořením složky Add-on, jak tu kdosi radil a nic.


Verzi identickou s doplňkem k archicadu jsi si pohlídal ? A máš ostrou bo studentskou verzi archicadu ?

_________________


AC 5 ...... 23


pon led 16, 2006 11:26 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
pokud je doplnek nacteny a nehasi ve zpravci je jde o spatnou verzi .
Pak je nekde v archicadu zalezi kam ho programatori zaradili.
Architera je vetsinou ve specialitach tam se da zapnout ona lista.
Na skolni verzi by to take melo behat bez problemu. Pokud se jedna o jine kombinace nezarucuji ze to nekde neni osetreno.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte led 17, 2006 9:45 am
Profil

Registrován: čtv led 04, 2007 2:33 pm
Příspěvky: 8
Bydliště: Galanta
Příspěvek 
tak ako teda v skratke vytvorit nejaku sikmu prijazdovu komunikaciu, napr do podzemnej garaze, ktora sa navyse zataca, bez vsetkych platenych doplnkov ako architerra a pod? prosim poradte, je to surne, uz si naozaj neviem rady... vdaka


čtv srp 16, 2007 6:23 pm
Profil

Registrován: čtv led 04, 2007 2:33 pm
Příspěvky: 8
Bydliště: Galanta
Příspěvek 
no nejako som si uz provizorne poradila cez strechu na viac casti, celkom to ujde...


čtv srp 16, 2007 11:41 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 27, 2007 9:15 am
Příspěvky: 270
Bydliště: Plzeň
Příspěvek 
Pro silnice ve spádu využívám terén. Do situace vložím přes kouzelnou hůlku nový terén včetně materiálu a ručně dotahám body do potřebné výšky. Jednoduché účelné a funguje :)
Tedy pokud se ti chce a máš trochu času
Tím terénem myslím síť, nevýhodou je jen to ruční zvedání bodů. Přes síť se dá vytvořit jakákoliv zborcená plocha :)


Naposledy upravil Karmali dne úte srp 21, 2007 10:20 am, celkově upraveno 1

pát srp 17, 2007 7:09 pm
Profil

Registrován: čtv led 04, 2007 2:33 pm
Příspěvky: 8
Bydliště: Galanta
Příspěvek 
co za teren? to najdem kde?


pát srp 17, 2007 7:20 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz