Právě je ned dub 28, 2024 4:23 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
čistá podlaha 
Autor Zpráva

Registrován: úte čer 07, 2011 4:51 pm
Příspěvky: 2
Příspěvek čistá podlaha
Dobrý den,
prosil bych o nějaké rady, nikde jsem nenašel odpověď.

1)jakým způsobem se řeší, aby skladba podlahy na základové desce (např. zateplení, roznášecí vrstva a pochozí vrstva) procházela pode dveřmi?

Jde mi o to, aby potom v řezu nebyl pod dveřmi zvednutými např. o 150 mm nad hrubou podlahu vidět kousek stěny, ke které dveře náleží. Všechny stěny (nosné i nenosné) potřebuju umístit na zákl. desku, udělat dvěřní otvory (taktéž po zákl. desku) a potom teprve řešit skladbu podlahy, která by procházela dveřním otvorem.

2)pokud je projektová nula (myšleno výšková kóta) umístěna na horní hranu základové desky, jakým způsobem se řeší výškové kóty čistých skladeb?

Nějak se pořád nemůžu poprat s tím, jak logicky projekt rozčlenit, co se týká právě zmiňovaných vrstev. Jestli dát nulu na hrubou podlahu a pak ve výškových kótách nastavit jinej počátek (v projektu právě potřebuju, aby nula byla na čisté podlaze), nebo jestli už podlahy rýsovat vč. celé skladby, ale pak bych zase stěny neměl na nosných vrstvách atd.

Snad je dotaz alespoň trochu srozumitelnej, moc děkuju za odpověď.


úte čer 07, 2011 5:37 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 04, 2011 7:46 pm
Příspěvky: 73
Příspěvek Re: čistá podlaha
Projektová nula se ve stavebních výkresech většinou pokládá vůči hornímu líci čisté podlahy. Proto v nastavení podlaží nastavte projektovou nulu třeba -200, pokud máte souvrství podlahy mimo podkladní desky v tl. 200mm. Vždy to je opačná hodnota tloušťky podlahy.

A co se týče podlahy pod dveřmi, tak to jde řešit tak, že podlahovou desku natáhnete i pod dveře a v řezu ji posunete blíž, aby překryla stěnu.


stř čer 15, 2011 9:49 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 17, 2009 9:21 pm
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: čistá podlaha
Tak já to řeším:

Podlahu si nakreslíte jen tak v ploše desky jak má být...to znamená protáhnete ji mezi dveřmi do dalších místností a vytvoříte jakýsi polygon a pak odečtete (pomocí operací s tělesy) podlahu pod dveřmi...tak jak jsem to udělal na videu (i když já mám desku pod vším protože zatím není vyřezána).
Při situaci na videu se projeví jeden nešvar když máte stěnu až na základovou desku a pod dveřmi ji odečtete tak vám zmizí i v místě kde má jít na základovou desku...

Ono když tu desku necháte v ploše a odečtete si jen to co potřebujete v řezu není třeba desku vyřezávat.
A nulu mám danou na čisté podlaze jak to má být...

http://imageshack.us/clip/my-videos/856/ttl.mp4/

Za kvalitu se omlouvám ale nechtěl sem uploudovat 100 Mb ale myšlenka je z toho jasný snad :)

Ještě obrázek jak mám desku v půdorysu řešenou po vyřezání...prostě je to vymezená plocha podlahy...ona se pak vykazuje i správně objemově.
Obrázek

A pokud to dělám zbytečně složitě poučte mě :mrgreen:

_________________
Jsem rozhodnut že zde budu podle svých možností pomáhat...
AC 15 64bit, Notebook - Core 2 Duo 2,2 Mhz, 4 Gb ram, Win 7 Ultimate....UŽ TO JDE HŮŘE :(


stř čer 15, 2011 1:51 pm
Profil

Registrován: úte čer 07, 2011 4:51 pm
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: čistá podlaha
Dobrý den, všem děkuji za info a nápady.
Jenom by mě ještě zajímalo, jak po provedení "operací s tělesy" archicad počítá plochy. Zrovna v tomto případě u stěny jestli vykazuje celou plochu před "operacemi s tělesy" a nebo plochu stěny po "operacích s tělesy".
ad2) jestli to správně chápu, tak je lepší začít s patrem 1NP ve výšce např. zmiňovaných -200 a né na nule jak je základní nastavení archicadu....

Ještě jednou díky...


stř čer 15, 2011 4:25 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 04, 2011 7:46 pm
Příspěvky: 73
Příspěvek Re: čistá podlaha
no já nevím, proč řešíte podlahu pod dveřmi?? Podlaha má jít ode zdi ke zdi a ne jinak. Zeď musí začínat na základové desce. A pokud řešíte např. obložkové zárubně v příčce, které se usazují dodatečně (třeba při rekonstrukci) již na hotovou podlahu, tak to jde úplně jednodušše vyřešit přenesením podlahy blíž (v řezu). Potom je podlaha před zdí. Ale při novostavbě se přeci nejdříve udělají podkladní betony, potom zdi a nakonec čisté podlahy. I pod dveřmi musí být zeď. Nebo alespoň nějaký výstupek betonu, protože musíte mít dilataci podlahy. Nemůžete přeci udělat podlahu v jedné souvislé vrstvě.

A co se týče těch operací s tělesy, tak to je zbytečný. Řešil bych to jak už jsem psal tím přiblížením v řezu.


čtv čer 16, 2011 9:54 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 24, 2007 3:31 pm
Příspěvky: 517
Příspěvek Re: čistá podlaha
Správnějším řešením by bylo nastavení rozšíření otvoru dveří směrem dolů o tloušťku podlahy. Přebytečný kousek stěny pod dveřmi prostě zmizí. Podlahu potom natáhnete (půdorysně) v otvoru jak potřebujete.
Dilatace je věcí detailu, čára značící dilataci se kryje s čarou prahu (nadpraží).

V různých místnostech mohou být různé typy podlah, proto desku podlahy vytvářím pro každou místnost zvlášť. Toto je vhodné i pro výkazy, protože znám měrné jednotky pro každou místnost-podlahu extra.
V konečném důsledku by bylo vhodné, pokud má podlaha v jedné místnosti víc dilatačních celků, udělat každý celek samostatnou deskou. V půdorysu zvolíte viditelný obrys desky na tečkovanou čarou, tím téměř dostojíte i požadavku kresličské normy a dá se to i asociativně okótovat.

_________________
ing. Michal Jirát
Business Centrum Mikrotechna a.s.
NOSCALE architects, s.r.o.
Odborná rada pro BIM
Výuka ArchiCADu na FA ČVUT

Realizační dokumentace a rekonstrukce v AC23 s přehledem, teamwork2 je super a prezentace pomocí BIMx nemá chybu


čtv čer 16, 2011 10:19 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 17, 2009 9:21 pm
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: čistá podlaha
lokvencmarek píše:
no já nevím, proč řešíte podlahu pod dveřmi?? Podlaha má jít ode zdi ke zdi a ne jinak. Zeď musí začínat na základové desce. A pokud řešíte např. obložkové zárubně v příčce, které se usazují dodatečně (třeba při rekonstrukci) již na hotovou podlahu, tak to jde úplně jednodušše vyřešit přenesením podlahy blíž (v řezu). Potom je podlaha před zdí. Ale při novostavbě se přeci nejdříve udělají podkladní betony, potom zdi a nakonec čisté podlahy. I pod dveřmi musí být zeď. Nebo alespoň nějaký výstupek betonu, protože musíte mít dilataci podlahy. Nemůžete přeci udělat podlahu v jedné souvislé vrstvě.

A co se týče těch operací s tělesy, tak to je zbytečný. Řešil bych to jak už jsem psal tím přiblížením v řezu.


Já tedy nevím ale ještě sem neviděl stavbu kde by si dělali zeď ve dveřích nebo nějaký "výstupek" betonu...ono to provozně asi není zrovna dobrá věc na stavbě nemyslíte?
Dilataci výkresově řeším detailem, pokud jde o celky dilatačních podlah, kótuji samostatně, a na stavbě se řeší dilatace jen v podlahách.
Už vidím Lojzu a Pepu jak se mě smějí že chci aby mě vyzdili zeď pod dveřmi...no nevím :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Jsem rozhodnut že zde budu podle svých možností pomáhat...
AC 15 64bit, Notebook - Core 2 Duo 2,2 Mhz, 4 Gb ram, Win 7 Ultimate....UŽ TO JDE HŮŘE :(


čtv čer 16, 2011 10:31 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 17, 2009 9:21 pm
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: čistá podlaha
jirat píše:
Správnějším řešením by bylo nastavení rozšíření otvoru dveří směrem dolů o tloušťku podlahy. Přebytečný kousek stěny pod dveřmi prostě zmizí. Podlahu potom natáhnete (půdorysně) v otvoru jak potřebujete.
Dilatace je věcí detailu, čára značící dilataci se kryje s čarou prahu (nadpraží).

V různých místnostech mohou být různé typy podlah, proto desku podlahy vytvářím pro každou místnost zvlášť. Toto je vhodné i pro výkazy, protože znám měrné jednotky pro každou místnost-podlahu extra.
V konečném důsledku by bylo vhodné, pokud má podlaha v jedné místnosti víc dilatačních celků, udělat každý celek samostatnou deskou. V půdorysu zvolíte viditelný obrys desky na tečkovanou čarou, tím téměř dostojíte i požadavku kresličské normy a dá se to i asociativně okótovat.


Tohle je dobrý nápad. Rozšíření otvoru mě nenapadlo. Vyzkouším.
Zase jsem o něco chytřejší.

_________________
Jsem rozhodnut že zde budu podle svých možností pomáhat...
AC 15 64bit, Notebook - Core 2 Duo 2,2 Mhz, 4 Gb ram, Win 7 Ultimate....UŽ TO JDE HŮŘE :(


čtv čer 16, 2011 10:34 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz