Právě je pát dub 19, 2024 8:25 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Projekt s více budovami a různými úrovněmi a výškami podlaží 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 05, 2010 3:23 pm
Příspěvky: 5
Příspěvek Projekt s více budovami a různými úrovněmi a výškami podlaží
Právě řeším, jak co nejlépe zapracovat do jedné svažité situace více budov, které mají různou úroveň založení a různé výšky podlaží. Vložení vícepodlažního modulu mě hodně zklamalo, neboť přizpůsobuje polohu jednotlivých prvků vůči úrovním hostitelského projektu. To samé vložení celého pln. Co potom s takovým výtahem? Nebo zobrazením v půdoryse, kdy chci v jednom výkresu všechna vstupní podlaží objektů? Ideálně kdyby se modul choval jako jeden objekt, který by se pouze otáčel, posouval či zvedal a přitom si zachoval informace o svých původních podlažích. Už mám pár nápadů, které zahrnují uložení budov jako GDL, případně importování pouze kreseb z jednotlivých souborů do hostitelského. Od svého dotazu si slibuju především šikovný tip nějakého šikovného uživatele, který už něco podobného řešil :-)

_________________
Win XP SP3, AC 12 CZE/EDU Ver.2675


sob bře 27, 2010 3:45 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv pro 15, 2005 1:40 pm
Příspěvky: 185
Příspěvek Re: Projekt s více budovami a různými úrovněmi a výškami podlaží
zkusim se jen zeptat, ackoli jsem to nikdy neresil. A nastavit podlazi hostitelskeho souboru, tak aby odpovidala vzdy nule vkladanych modulu?

a nebo oznaceni celeho vlozeneho objektu ve 3D a použít příkaz zvednout? zkousel jsem si to nasimulovat a slo to, teda bohuzel krome vyplni otvoru (okna dvere), ale vyresi se to tim ze vyberu pouze vsechna okna a dvere a pouziju prikaz zvednout znova... pri pouziti funkce najit a vybrat. A taky to bude asi chtit trochu zvazit jak pouzivat vrstvy v jednotlivych modulech a hostitelskem souboru. Kvuli jednodussim vyberum a manipulaci s jednotlivymi objekty...nejjednodussi by asi bylo mit vzdy cely objekt v jedne vrstve, ale to uz zalezi na tom jak chcete s hostitelskym souborem pracovat....

_________________
ArchiCAD_23, ThinkPad T530, Win10(64)


ned bře 28, 2010 8:43 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 27, 2007 9:15 am
Příspěvky: 270
Bydliště: Plzeň
Příspěvek Re: Projekt s více budovami a různými úrovněmi a výškami podlaží
Bohužel v mém případě to nakonec dopadlo tak, že všechny rozdílné objekty bytového komplexu mám v jiných souborech a do hlavního vkládám jako reference ve výkresové složce. Pro vizualizaci je nutné mít jednotlivé objekty jako gdl prvek a není problém. Samozřejmostí je úplně jiný soubor pro vizualizaci než pro stavební výkresy :evil:
Výhoda tohoto řešení spočívá v tom, že na každém objektu může pracovat jiný "černoch", nevýhodou je že musí fungovat v kanceláři jákási hierarchie pro tvoření výkresů a práce všeobecně. Ideálně stejné knihovny tabulky per a vrstev atp.

_________________
Archicad 22, Artlantis Studio 6, Twinmotion
Co nejvíc věcí ve 3D a co nejmíň dokreslování


sob dub 03, 2010 10:10 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz