Právě je pát bře 29, 2024 2:56 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Zobrazování sloupů a jiných prvků na jiných podlažích 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 20, 2006 10:22 pm
Příspěvky: 27
Příspěvek Zobrazování sloupů a jiných prvků na jiných podlažích
Pracuji v ArchiCADu 9 studenská verze. U většiny prvků je možno zobrazení nejen na vlastním ale na jiných podlažích. Jelikož pracuji na projektu skeletové stavby vcelku by se mi hodilo zobrazování sloupů na jiných podlažích ale u nástroje sloup je to znemožněno (funkce zkrátka chybí) Taky by mě zajímalo jestli je možné si podlaží na kterém se má prvek zobrazovat je možné nějakým způsobem zvolit jelikož fuknce typu o podlaží níž výš atd ... mi jaksi nevyhovují. Děkuji za vysvětlení a zda by jstemi někdo dokázal poradit jak alespon "ošidit" např. pomoci 2D čar toto zobrazování - v mém případě sloupů. Děkuji


úte úno 21, 2006 7:04 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tak když kreslím projekt, tak se vlastně sloup vyskytuje v každém podlaží, čili není potřeba jej nějak zobrazovat na patře z patra co je nahoře nebo dole. Nemáš náhodou nastaven sloup třeba v přízemí s výškou pro celou stavbu ? Jako že máš sloup o výšce dejme tomu tří pater jen v přízemí ?
Pokud máš vždy sloup v jednolitvém patře o příslušných výškách jednotlivých pater, tak by to mělo být bez problému ne ?

Pokud to teda chápu dobře :)

Jinak si myslím, že funkce o podlaží výš či níž je celkem dobrá funkce, rovněž funkce zobrazení jakéhokoliv patra (podsvícení - duch) se také hojně využije.

Dále co se týče toho šizení, tak tam by bylo více variant, já se ale snažím volit vo nejméně takového šizení, protože tím eliminujeme automatičnost.
Takže třeba varianta, dejme tomu zkopírovat sloupy, vložit o patro výše a rozbít to ... Ale to asi jen v nějakých extra případech, pokud to dobře chápu, mělo by to jít tak jak jsem psal v úvodu.

_________________


AC 5 ...... 23


úte úno 21, 2006 11:16 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
co se tyče sloupu někdy lze sloup jako objekt nahradit sloupem jako knihovnim prvkem (je v knihovne) a tam jde pouzit volbu na jinem podlaží.
Jinak od verze 9 se i deska šrafuje v pudoryse takze i ta muže sloužit jako náhražka sloupu .

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř úno 22, 2006 9:18 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 20, 2006 10:22 pm
Příspěvky: 27
Příspěvek 
Děkuju za radu stím rozbitím. A co se týče vkládání sloupů na každé podlaží to je mi jasné můj problém nastal až v podpěrách krovu kde sloupek v podlaží podkroví musí být zobrazen i v konstrukci krovu.


stř úno 22, 2006 9:36 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Co se týče krovu, tak mě se osvědčilo kreslit konstrukci do podlaží podkroví. Z důvodu výpisu prvků ale stejně používám pro sloupky knihovní prvky roofmakeru.


stř úno 22, 2006 3:28 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 20, 2006 10:22 pm
Příspěvky: 27
Příspěvek 
Nojo jenže když mám obytný podkroví... tak potřebuju dva výkresy (podkroví a krov) ne?


stř úno 22, 2006 6:02 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Taky jsem to nějak nepochopil, jakou to má spojistost : )))
Já bych to nepitval, tvoje otázka radare byla zodpovězená a hotovo : )))

_________________


AC 5 ...... 23


stř úno 22, 2006 6:14 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Spojitost to má, že nemusím překreslovat zdi ještě o patro výš kvůli krovu. Mám nastaveny kombinace vrstev - jednu pro krov a jednu pro podkroví a zároveň pokud někdo používá nástroj sloup tak mu odpadne problém se zobrazením nad.


čtv úno 23, 2006 8:15 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz