Právě je čtv bře 28, 2024 8:26 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Jak vytvořit šikmý hřeben u vikýře 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 11:19 am
Příspěvky: 2
Příspěvek Jak vytvořit šikmý hřeben u vikýře
Měl bych dotaz (ArchiCAD 8.1):
Jak vytvořit "šikmý hřeben" u trojúhelníkového vikýře. Zatím se mi daří jen vodorovný. Řekl bych, že šikmý (aspoň v této verzi ArchiCADu) nelze vytvořit....nebo se mýlím?


čtv zář 22, 2005 11:48 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 19, 2005 8:49 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Zlin
Příspěvek 
Naprosto jednoduse - udelas si vikyr z terenu a pak to prozenes doplnkem "Mash to Roof" (8.1 ho ma mam pocit primo v instalacce - doplnky - strecha ze site). Mj. timhle zpusobem jde tvorit mnoho veci a do okamziku, nez dostal ArchiCAD booleanovske operace, to byla jedina moznost, jak delat aspon nejakou organickou architekturu v AC - okna, prostupy ve skorepinach a pod. (teda pokud se clovek radsi nepustil primo do napsani sveho vlastniho GDL prvku :wink: )


Naposledy upravil Longorsson dne pát zář 23, 2005 6:26 pm, celkově upraveno 1

čtv zář 22, 2005 12:11 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 15, 2005 4:08 pm
Příspěvky: 14
Bydliště: Slušovice
Příspěvek Organická architektura
Zdar Longorsoone,

ohledně organické architektury se podívej na titulní stránku http://www.cegra.cz.
Its time to form free MaxonForm.

_________________
Have a Nice Day!
Dušan Piše
Cegra Zlín, Ostrava


čtv zář 22, 2005 1:02 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 19, 2005 8:49 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Zlin
Příspěvek 
tisice pozdravu do Slusovic! ;-)
(diky za info o ArchiForu... no v nekterych tematech se to uz uspesne plni :-))

jj., pocetl jsem si o MaxonFORMu uz na http://www.archiweb.cz (vyborny web! doporucuju!)


pát zář 23, 2005 6:25 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Souvisí to s předchozím. Mám nadmořské výšky staré střechy z totálky, to znamená výšky okapů a hřebene sedlové střechy na každé straně, a potřebuju tu střechu vynést. Používám mesh to roof v archicadu 8.1 , ale vždycky se udělají jen 3 trojůhelníkové roviny a čtvrtá chybí. Neví někdo jak to vyřešit? Že nevznikne jedna prohnutá rovina ale hodí m to tam čáru mezi roviny, to je taky pro pohledy blbý. Graphisoft by měl na tomto dost zapracovat.


úte dub 25, 2006 3:45 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Ta střecha je nějak komplikovaná že se nedá vynést klasicky ? POkud se jedná jen o sedlovou střechu ? Nějak pak teda nechápu k čemu je 3 a 4 rovina : )

_________________


AC 5 ...... 23


stř dub 26, 2006 8:12 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
LOL
pokud chcete vynes zborcenou rovinu (do vrtule pak to jednou strechou neudelate
Pokud jsou 4 body na terenu a nejsou na společne rovině vzniknou trojuhejniky to je logicke
Jinak strecha lze definovat primo v prostoru pomoci tri bodu.
Nebo si pomoci návodu vikiř se sikmou stříškou v trikach jen vynechate tu šikmou stříšku.
Myslim ze urcite jde vsechno zlepšit ale pro vas pripad je soucasny stav dostacujici nebo jsem neco nepochopil.
Nevim nevim ale i stim terenem to musi jit pokud je to geometricky řešitelne v jedne rovině.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř dub 26, 2006 8:35 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Trojuhelníky vzniknou ale skutečná střecha má plynulý přechod jak je prohlá . V pohledu toto vypadá nepřirozeně. S tím už se smířím. Řešení pomocí nějakých doplňků sebou nese spíš nevýhody, tak s tím se smířím.
Ten terén má každý bod v jiný výšce. Je to skutečný stav, tak je to pokřivené. Ten čvrtý trojuhelník se prostě nikdy nevynese. Nakonec jsem je dodělal ručně. zajímavé je že pokaždé chybí na jiné straně. Možná záleží kterou výšku strany zadám jako poslení nebo nevím. Pokud nechám střechu jen jako terén tak je zas problém s 3d šrafou že na jedné straně jsou tašky obráceně, takže to mi také nepomůže. Zkoušel jsem přidat nějaký vrchol ještě do tohoterénu ale z toho vzniknou střechy naprosto nereálné :(


stř dub 26, 2006 10:52 am
Profil

Registrován: pon pro 26, 2005 4:18 pm
Příspěvky: 112
Bydliště: HK
Příspěvek 
A zkousel jsi treba nakreslit tvar strechy v rezu za pomoci normalni krivky (2D nastroj) pak si zvolit nastroj strechy a jako typ strechy zvolit"valenou strechu" . Proste si pri aktivnim nastroji strecha klepnout na "kouzelnou hulku" a omakat si tu krivku, strecha se ti pak vykresli v prostoru a jdou s tim delat docela divy (kdyz si zvolis dostatecny pocet deleni segmentu, tak je to hladky jak cip) ....


čtv kvě 04, 2006 8:54 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Problém je, že v každém místě je ten řez jiný jak mam třeba 8 bodů z totálky a nesrovnam to pak k sobě ...je ta střecha prohlá vlastně ve všech směrech. Nakonec jsem to udělal pomocí toho nástroje střecha ze sítě a chybějící trojuhelníky střechy jsem dodělal, aby na sebe pasovaly a pak jsem pohledy hodil do čar a čáry průniků jsem vymazal. Pro mé účely to takhle zatim bylo dostačující.


čtv kvě 04, 2006 2:04 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz