ArchiFORUM
http://archiforum.cz/

remodelace_modelu
http://archiforum.cz/viewtopic.php?f=5&t=7087
Stránka 1 z 1

Autor:  Vít L. [ sob lis 25, 2017 10:24 am ]
Předmět příspěvku:  remodelace_modelu

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jak spolehlivě (tedy bez "následků") remodelovat model v Artlantis 5 (Win 7)? Jedná se mi o to, když v Archicadu 20 vymodeluji model, který exportuji a následně importuji do Artlantis 5, zde ho otexturuji, dodám světla apod. a vyrendruji = dostanu toužený výsledek, jak provést následnou změnu modelu? Jinými slovy, potřebuji stávající model v Archicadu z části přebudovat, jak ho exportovat a následně importovat do Artlantis tak, abych neztratil všechnu předešlou práci = texturování, dodání světel apod.? Existuje tedy nějaký postup, který model pouze v Artlantis aktualizuje a případné změny se pouze doplní?

Měl bych ještě jeden dotaz. Jak se chovají textury vytvořené a umístěné v modelu Sketchup, který je importovaný do Artlantis? Zachovají se textury, tak jak byly vytvořeny ve Sketchup a dají se přímo v Artlantis renderovat?

Mnohokrát děkuji za odpověď

Autor:  Karmali [ úte lis 28, 2017 2:02 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: remodelace_modelu

Ano dá se upravit a při ukládání do artlantisu použijte tzv. referenční soubor. Tzn., že při ukládání si vyberete referenční soubor(ten artlantisový co máte hotový) a necháte přepsat nastavení materiálů a kamer z referenčního souboru. Jediné co budete muset udělat znovu je nastavení shaderu u neonů, zrcadel a chromů.
Z druhou otázkou Vám bohužel neporadím, neboť nemám zkušenost.

Autor:  Vít L. [ ned led 28, 2018 12:22 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: remodelace_modelu

Mnohokrát děkuji za rady.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/