Právě je pát bře 29, 2024 12:27 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Alpha channel 
Autor Zpráva

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Alpha channel
Dobry den, v prilohe prikladam obrazok textury (AC textura). V AC funguje ako perforovany plech, a tak som chcel skusit pouzit tuto texturu aj v Artlantise, namapoval som ju no nefunguje (alebo lepsie povedane, najskor ju ja neviem pouzit :/ ). Vie mi tu prosim Vas niekto povedat,ako na to ? Pri texture je policko,ze alpha kanal a paleta farieb, len tomu celkom nerozumiem,ako to ma fungovat, ocakaval som, ze cast textury resp materialu bude hned priehladna (ako napr. pri pouziti art shaderu "perforated sheet", co je v kniznici), ale nie je....tak neviem, musim si z textury vytvorit shader, ci ako? Mam v tomto trochu zmatok, nasiel som jeden videotutorial ako sa vytvara alpha kanal vo photoshope, no pokial ma niekto este nejake ine video alebo navod z ktoreho sa to naucil, tak by mi urcite pomohol .. skusal som si aj sam vytvorit texturu s alpha kanalom, no nefunguje mi to :/ Dakujem.


(Viem podobna tema tu bola, ale zmizla..)


Přílohy:
perforovaný plech alfa.png [3.14 KiB]
Zatím nestaženo
sob srp 25, 2012 1:06 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Alpha channel
Přiznám se že toto jsem nedávno řešil a nedělám to přes alfachannel ale přes klasickou průhlednost kterou artlantis nabízí. Takže jsem si plech upravil tak aby všechny dírky v textuře měli stejnou barvu (volil jsem bílou). Pak jsem texturu normálně namapoval a použil ten nástroj jak artlantis jednu barvu nechá zmizet (v mém případě bílou) a měl jsme perforovaný plech. Dělá se to tak že se v nastavení textury přes alt a shift nebo crtl a shit klikne na barvu kterou chci nechat zmizet a pak se zaškrtne cca uprostřed ikonka barvy (ta se změní podle barvy kterou vyberete, je to vedle toho alfachannelu) a je to hotové. Zní to složitě ale je to jednoduché.


pon srp 27, 2012 8:39 am
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: Alpha channel
A v akom programe ste si farby na texture opravovali ? Myslite tuto ikonku s farbou? (vid priloha) Takze ak som spravne pochopil, texturu namapujete na shader neviditelnosti a na texture cez spominanu funkciu zneviditelnite nejaku neziaducu farbu..tak? Inac mne ta klavesova skratka nefunguje, alebo som v zlom menu.To podrzite dve klavesy a kliknete myskou na texturu na farbu,ktoru chcete nechat zmiznut? Mozte mi prosim Vas poslat printscreen, alebo pripadne odkaz na video tutorial, ak o nejakom viete (neviem ako ho mam najst, ake klucove slova zadat pri hladani).


Přílohy:
menu.jpg [4.84 KiB]
Zatím nestaženo
pon srp 27, 2012 10:12 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Alpha channel
Dobrý den, je to přesně jak píšete. Vytvořte si v malování jednoduchý obrázek kde bude třeba bílá červená a modra a pak tu texturu někam naneste a pomocí klávesy Alt si barvu označíte (kliknete do té textury), pak odšrtnete to zatržítko viz Vaše příloha a je to.


úte srp 28, 2012 10:04 am
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: Alpha channel
Dobry den, neviem, cim to je, ale mne nejde to prevzatie farby z textury :( :/ Inac ako alternativa mojho povodneho problemu, to je fajn riesenie. Dakujem.


úte zář 04, 2012 12:37 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Alpha channel
Bohužel více Vám už nepomohu. Toto fungovalo zatím vždy a všude, kliknete v informačním okénku na texturu a barva se přenese. Pokud Vám to nejde zavolejte mi na 776 624 442 a já vás povedu krok za krokem ale lépe než jsem to pospal zde už to stejně půjde jen těžko.


stř zář 05, 2012 8:31 am
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: Alpha channel
Nooo, ani by ste nepovedali, ale vo Vasej predoslej reakcii ste ma uz nasmerovali spravne. Podstatne pre mna bolo "kliknete v informačním okénku na texturu", ja som klikal v pracovnom okne na texturu. Bez ohladu na to, ze ste mi teraz poradili, som Vam uz bol predtym vdacny za Vasu ochotu. Dakujem.


čtv zář 06, 2012 1:19 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz