Právě je čtv bře 28, 2024 2:29 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
4 otázky v jednom 
Autor Zpráva

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek 4 otázky v jednom
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať viacero otázok.

1.: Skúšam spraviť v AC 12 kúpeľňu, no nemám potrebne knižnice výrobcov. Viete mi poradiť, kde by som kompletné knižnice nejakých výrobcov našiel (okrem stránky cegra.cz), alebo či vôbec nejaké sú? Predpokladám, že existujú aj nejaké knižnice pre ARTlantis, žeby som ich mohol priamo vložiť do ARTlantisu. Takže mi to je prakticky jedno, že či nejakú knižnicu do archicadu, alebo artlantisu.
2.: Viete mi poradiť nejakú dobrú stránku na shadere pre ARTlantis ? resp. ide mi o to, že mám kolekciu shaderov od ARtlantisu, ale ak chcem robiť obklady do kúpelne, tak sú tam na výber všetko len štvorcové obkladačky (ak som to všetko dobre prezeral) a ak som ich chcel nejak natiahnúť cez artlantis, tak to je možné len naraz na obidve strany, čiže mi vznikajú vždy len väčšie štvorce, ale ja potrebujem spraviť obdĺžnikové. Alebo dá sa to nejako spraviť v artlantise ?
3.: Prosím o nejaký tutoriál / kráky návod, ako v ARTlantise rozsvietiť svetlo/ lampu ??? Je dôležité v AC mať vložený objekt lampa s lightworks, alebo to nie je potrebné?
4.: Ako uložiť objekt 3ds do Artlantisu ?


sob lis 26, 2011 1:04 pm
Profil

Registrován: čtv čer 21, 2007 8:48 pm
Příspěvky: 258
Příspěvek Re: 4 otázky v jednom
1: napr: http://www.archibase.net/
2. natiahnut sa daju v nejakom programe (napr photoshop) ale pozor , treba natiahnut vsetky obrazky, ktore tvoria samotny shader http://www.archiradar.it/
3. myslim, ze na stranke www.artlantis.com najdete vsetky videa ty kajuce sa programu. ak nie tak isto budu aj na youtube
4. 3ds objekt je asi najlepsie ulozit ako .fbx ...samozrejme je to len moj preferovany format. kludne sa moze ulozit aj do ineho .obj, .skp, ...

_________________
lo


sob lis 26, 2011 2:34 pm
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: 4 otázky v jednom
1.: Stránku Archibase poznám, len sa mi v nej VEĽMI ŤAŽKO hľadá konkrétny výrobca,keďže je tam toho veľa a nie podľa abecedy :( . A ak aj niečo nájdem, tak je to nepostačujúce, vždy mi to príde tak, akoby tam bola len nejaká malá vzorka produktov .
2.: Neviem, čo mám so stránkou archiradar akože spraviť :)...a ok, takže artlantis priamo tu funkciu naťahovania len jednej strany nemá niekde skrytú, škoda..upravovanie textúr neobľubujem, asi preto, že v tom nie som "doma"..
3.: Áno tieto možnosti som vedel..aj som nejaké videá už pozeral, len som zatiaľ nenatrafil priamo na vysvetlenie toho, čo chcem...
4.: Čo to je za príponu .fbx ? Prečo preferujete práve túto príponu resp format? A išlo mi aj o to, že v akom programe si mám otvoriť 3ds objekt a uložiť pre artlantis ?


sob lis 26, 2011 3:12 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: 4 otázky v jednom
Osobně doporučuji i na knihovní prvky používat archiradar.it. Zde jsou již veškeré prvky převedeny do formátu aof a nejsou tak problémy s ukládáním svých knihovních prvků z 3ds.
Co se týče textur obkladů není nic jednoduššího než stáhnout reálné obrázky obkladů ze stránek výrobců a pomocí vložení obrázku na plochu je použít jako texturu.
Tutoriály jsou základní videa pro práci s programem pokud s Artlantisem začínáte doporučuji si pořídit českou příručku kde je vše hezky vysvětleno, stojí cca kolem 300kč.
Objekt 3ds se dá do Artlantisu uložit přímo do aof který lze i dodatečně editovat. Opět nejednodušší řešení.

Přeji mnoho zdaru.


sob lis 26, 2011 3:29 pm
Profil

Registrován: čtv čer 21, 2007 8:48 pm
Příspěvky: 258
Příspěvek Re: 4 otázky v jednom
takze znova
1. ak najdete na nete konkretnu kniznicu realneho produktu, tak verte, ze si za to aj patricne priplatite. jedina moznost pre vas je vytvorit si vlastnu, pokial chcete mat vsetko podla realneho stavu. vzdy sa da nieco najst. pokial sa vam nechce hladat, tak tu vam s tym nikto nepomoze.
2. artlantis funkciu "natahovania" ma, akurat natiahnut sa da len textura nie shader. ano stiahnut texturu z netu a pouzit je lahke ale nie vzdy je zarucene ze dana textura sa bude pravidelne opakovat.
3. http://www.youtube.com/watch?v=LkqcBTPHY_c a nie je dolezite mat vlozene svetlo z archicadu, da sa vlozit aj priamo v artlantise. pokial vsak vlozite v archicade tak sa vam exportuje aj do artlantisu
4. 3ds sa da priamo otvorit v artlantise. fbx preto lebo zachovava dane textury takze nie je potrebne spatne v kladanie danych textur v artlantise (je to len moja skusenost nie kazdy s tym musi suhlasit)

na nete je kopec videi, z ktorych sa da jednoducho naucit ako pouzivat artlantis. tym chcem povedat, ze lepsie je jeden krat vidiet ako viackrat citat. bez urazky Roman :-)

_________________
lo


sob lis 26, 2011 3:53 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: 4 otázky v jednom
V tomto případě jsem měl na mysli konkrétně textury obkladů, které uživatel zmiňoval tam pak efekt napojování odpadá, jinak samozřejmě platí že je obtížné získat kvalitní "texturu".
Vždycky je lepší to vidět na živo, v tom případě mohu doporučit školení která Cegra pravidelně pořádá. Ve zmiňované knížce jsou i různé tipy triky, které paní Linhartová nasbírala. Čím více informací tím lépe :)


sob lis 26, 2011 4:02 pm
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: 4 otázky v jednom
V poriadku rozumiem..rozhodne tu nechcem nikoho otravovať / zahlcovať fórum triviálnymi otázkami. Niekedy sa stane, že človek neporozumie presne ani z návodu..stránku archiradar. it som doteraz nepoznal, tak sa s ňou detailnejšie oboznámim....ďakujem za pripomienky a Váš čas..


sob lis 26, 2011 4:20 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz