Právě je čtv bře 28, 2024 12:55 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Artlantis 4 
Autor Zpráva

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Artlantis 4
Dobrý den,
17. listopadu se na oficiálním webu artlantisu (www.artlantis.com) objevily informace o nové verzi s pořadovým číslem 4. Na této stránce se můžete dočíst co vše je nového ( http://www.artlantis.com/1224_abvent-an ... it-3d.html ). Vylepšeno toho bylo opravdu hodně a hlavně se tvůrci zaměřili na ty věci, které uživatelům nejvíce vadili. Za každým odstavcem také naleznete jednoduché video demonstrující provedené změny.
Jistě je na co se těšit, program jako vždy můžete vyzkoušet v demo režimu. Přeji hodně štěstí.


čtv říj 27, 2011 7:01 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Artlantis 4
tak sem se taky musel podivat
ale kde nic tu nic jemne vyladene veci ktere už byly
To že vyladily radiozitu ma samozdrejme vliv na rychlost ale i na kvalitu.
Zajimave je ze pri porovnávání rychlosti jsou obrazky radiozitne stejne nebo dokonce horsi v detailech viz cervena pokrivka na jednom prikladu kdy ze 17min udelaly 7min . Asi vedi co delají.
Jedna z dobrych veci je to gravity ale to je strasne malo. Mozna jeste nove panorama ale tam to zavani nejakym priplatkem za profi licenci.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pon říj 31, 2011 9:37 am
Profil

Registrován: čtv úno 03, 2011 10:08 am
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Artlantis 4
Z toho co má umět nový artlantis jsem celkem nadšený. Z čeho mám asi největší radost je 7x zrychlený render při použití neonového světla. Jelikož jsem teď dělal bary a discotéku - tam se to bez neonu neobešlo - do rendru jsem se ani nepouštěl (1.obr cca 36h) a použil jsem obrázky z pracovního okna, u kterých jsem udělal nespočet barevných variant. Jestli teda bude pravda to sedminásobné zrychlení, tak to bude paráda :o Vážně uvažuji i o verzi Studio - panorama mě taky nadchlo, ale za předpokladu, že to nebude schované pouze v nějaké profi licenci, jak zmiňoval LubosC.


pon říj 31, 2011 3:04 pm
Profil

Registrován: čtv čer 21, 2007 8:48 pm
Příspěvky: 258
Příspěvek Re: Artlantis 4
rychlost je relativna. pri niektorych sa dosiahlo rychlejsieho casu ale pri niektorych je to dlhsie.. kvalita renderu je vsak podstatne lepsia ako v ART3, dovolim si povedat, ze sa dost pododa v-rayu.. btw dovolit si tento "update" predavat ako novu verziu je podla mna od abventu drzost.
mal som moznost testovat bety ART4 a verte, ze tolko bugov som este nevidel-nastastie vsak vacsinu bugov vyriesili a vysledok je aky je...render dobry, ale ziadny posun v pred.

_________________
lo


pon říj 31, 2011 4:30 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Artlantis 4
Nevím kde je chyba ale nejsem schopen s programem vůbec pracovat, demo pokaždé spadne. Věřím že to nějaký nový update vyřeší. Program také stále hlásí že není nainstalován quicktime, který samozřejmě nainstalován je. Doufám že vydání neuspěchali.

Co se týče k těm novým věcem líbí se mi ještě funkce rozbití materiálů dle geometrie. Nebude nutné už tak složitě materiály oddělovat a mapovat. Rozdíly v kvalitě renderu se dle mého z videa moc poznat nedají rád bych to posoudil sám kdyby to fungovalo. :)
S rychlostí se obávám že to bude podobně jako mezi verzí 2 a 3. Kdy při vydání rozdíl patrný byl, jakmile vyšel první update rozdíl se docela smázl. Uvidíme.


úte lis 01, 2011 10:35 am
Profil

Registrován: čtv čer 21, 2007 8:48 pm
Příspěvky: 258
Příspěvek Re: Artlantis 4
skusil by som odinstalovat QT a nainstalovat novsiu verziu..

_________________
lo


úte lis 01, 2011 12:41 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Artlantis 4
to bylo to první co jsem vyzkoušel. Program stále hlásí že quicktime není nainstalován a padá při jakékoli akci. Pokusím se najít odpověď na fórech.


úte lis 01, 2011 6:06 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Artlantis 4
problém vyřešen A4 nepodporuje Win Xp takže proto to funguje tak na půl.


úte lis 01, 2011 6:34 pm
Profil

Registrován: čtv úno 03, 2011 10:08 am
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Artlantis 4
Tak jsem zkusil vyrendrovat scénu přemrštěnou neonovými světly a vážně se čas renderu smrskl ze dvou dnů na osm hodin. Zároveň se chci zeptat, jak dostanu do panoramatického pohledu efekt čočky (oslnění kamery světlem)? Tedy jestli to vůbec jde tam dostat, nicméně mám za to, že jsem v nějakém promo videu tyto efekty v panoramatickém pohledu viděl. Zatím jsem to teda zkoušel jen v demu - při vylepšení náhledu pracovního okna tam ty efekty čočky jsou, ale po následném vyrendrování panoramaticekého pohledu tam nejsou... :?:


stř lis 02, 2011 11:47 am
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Artlantis 4
Efekt čočky se objeví pouze při pohledu směrem do slunce. Tento efekt tedy není permanentní. Nicméně předpokládám že zde k žádné změně nedošlo a vše funguje jako v předchozí verzi. Zkuste si vyrenderovat například pouze statickou kameru s halo efektem aby se potvrdila funkčnost.


stř lis 02, 2011 12:45 pm
Profil

Registrován: čtv úno 03, 2011 10:08 am
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Artlantis 4
Zkusil jsem koukat i přímo do sluce - opět v pracovní okně efekt čočky je, ale při renderu panoramatického pohledu po efektu čočky ani vidu ani slechu. Podle všeho by to mělo umět, protože na stránkách cegry jsou panoram, kde toto oslnění je, ale mě se to tam nedaří dostat. Pokusím se sem vložit screen před rendrem...


Přílohy:
Poznámka: a
kjgkjgjk.jpg
kjgkjgjk.jpg [ 197.5 KiB | Zobrazeno 21659 krát ]


Naposledy upravil Jiří K. dne stř lis 02, 2011 6:08 pm, celkově upraveno 1
stř lis 02, 2011 5:53 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Artlantis 4
A u klasické perspektivy se to vyrenderuje jak?


stř lis 02, 2011 5:56 pm
Profil

Registrován: čtv úno 03, 2011 10:08 am
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Artlantis 4
u klasické perspektivy to je bez problému...


stř lis 02, 2011 6:08 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Artlantis 4
Díval jsem se i na oficiální fórum a o tomto problému jsem nic nenašel. Jakmile je to v náhledu mělo by to rozhodně být i v renderu. Je možné že je to nějaký bug.


stř lis 02, 2011 6:57 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Artlantis 4
ja si zkusim dedukovat :))
i panorama ma jakysi vychozi pohled ze ktereho se mohou brat nejake parametry tak zkuste nastavit vychozi pohled tak aby byl totozny s tim jednotlive rendrovatelnym .)
Ale treba to nepomuže :)

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


čtv lis 03, 2011 9:14 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz