Právě je čtv bře 28, 2024 8:36 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
From Sketchup to ARTlantis 
Autor Zpráva

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek From Sketchup to ARTlantis
Dobrý deň,
hľadal som to tu na fóre, no dočítal som sa, že na to potrebujem plug-in, no odkaz naň som nenašiel. Tak ak by sa niekto našiel, čo by mi to stručne vysvetlil, keďže neviem,či potrebujem plug-in do Artlantisu, či Sketchupu...a zároveň by mi na daný plug-in dal odkaz, kde si to stiahnem..vopred ĎAKUJEM !


pát zář 23, 2011 8:39 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: From Sketchup to ARTlantis
plugin stáhnete z této stránky a nainstalujete do sketchupu. Přeji hodně štěstí.

http://www.artlantis.com/index.php?page ... ugin/index


sob zář 24, 2011 12:20 pm
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: From Sketchup to ARTlantis
Ďakujem za pomoc, skúsil som a funguje to. Akurát by ma možno ešte zaujímalo, že pri exportovaní sa mi napr. textúry dreva zdajú, že majú iné vyblednutejšie odtiene. To bude (asi) už automatickým nastavením svetla v Artlantise ?
A ešte mi napadla jedna otázka. V sketchupe si vytvorím vlastný objekt, exportujem ho do Artlantisu, kde ho následne uložím ako samostatný objekt artlantisu, ktorý potom chcem vložiť do rozpracovaného projektu. Môj problém je asi len "kozmetický", keďže to tak vyzerá, že daný objekt mi vloží v poriadku.Čo ma ale zaujíma je, že prečo mám V NÁHĽADE môj objekt aj s čiernym pozadím, keď ostatné (pôvodné artlantis) objekty ho nemajú?


pon zář 26, 2011 12:47 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: From Sketchup to ARTlantis
Odstíny a barevnost je nutné doladit přímo v artlantisu. Každý program trochu jinak s materiály a texturami pracuje a trochu jinak hlavně při renderování materiály zachycuje. Co se týče objektů. Pokud jej vložíte do scény kde bude sám a dáte scéně modré pozadí a pak celý tento projekt uložíte jako objekt bude pozadí takové jak jste jej nastavil. Pokud se objekt ukládá přímo v artlantisu, tak že jej označíte a uložíte jako objekt má v pozadí onu černou barvu. Zkuste to tímto způsobem.


pon zář 26, 2011 5:45 pm
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: From Sketchup to ARTlantis
Trochu som istej veci neporozumel, keďže to mi príde samozrejmé, že objekt pre vloženie do scény artlantisu si musím v artlantise uložiť ako objekt pre artlantis, keď bol pôvodne vytvorený v sketchupe. Ale myslím, že podstatu som pochopil..a pozadie je len pozadím v náhľade ? (ak dobre vidím tak áno, ale nie som si istý, mne artlantis momentálne dosť mrzne-starší PC)
S tými odtieňami to je trochu blbé podľa mňa...mám celý projekt v AC ..90% otexturovaný...ale odtiene textúr dreva sa v artlantise javia farebne inak, a to som ich dosť dlho hľadal, aby to vyzeralo podľa predstáv. Čo teraz s tým :oops:


pon zář 26, 2011 6:25 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: From Sketchup to ARTlantis
Já osobně vždy natahuji textury až přímo v artlantise pak se často vyhnu podobným komplikacím. Zkuste to vyrenderovat případně nastavte tmavší sluneční a světelné podmínky. To by mohlo lehce pomoci.


úte zář 27, 2011 6:05 am
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: From Sketchup to ARTlantis
Príde mi to také divné, že keď si stiahnem napr. konkrétnu textúru "Červeného smreka" tak v každom programe bude vyzerať inakšie,v niektorom programe bude vyzerať ako červený smrek a v druhom ako smrek obyčajný :? Áno s tými zmenenými svetelnými podmienkami to napadlo aj mne, len sa to ešte musím naučiť spraviť....ale ĎAKUJEM za pomoc.


stř zář 28, 2011 12:40 am
Profil

Registrován: čtv čer 21, 2007 8:48 pm
Příspěvky: 258
Příspěvek Re: From Sketchup to ARTlantis
najlepsie bude ukazat nejake screeny aby clovek vedel poradit..

_________________
lo


pát zář 30, 2011 6:19 pm
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: From Sketchup to ARTlantis
Ďakujem za záujem, no scénu som nanovo otextúroval v Artlantise.


pát říj 28, 2011 12:34 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz