Právě je čtv bře 28, 2024 1:31 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Artantis 3 - chyba za chybou. 
Autor Zpráva

Registrován: sob čer 30, 2007 1:27 pm
Příspěvky: 29
Příspěvek Artantis 3 - chyba za chybou.
Chcel by som sa opýtať - posťažovať ako môže niekto vypustiť von tak pokazený program. Pri rendrovaní to na začiatku bol sami čierny obdĺžnik čo sa čiastočne vyriešilo až inštalovaním najnovšieho patchu ale šmuhy to naďalej robí ak mam nad sebou 2 plochy z toho ta 2 je čiastočne priehľadná .
Druhá vec tiene - rendruje ich nekorektne v niektorých bodoch ich zintenzívni ,potom je vidno že tieň je fľakatý. Ak sa artlantis 3 tvári ako profesionálny rendrovaci program mne sa to nezdá ani náhodou. Žiadna možnosť uloženia spätne do artlantisu 2. Jediná dobrá vec je export do dwg,obj po nainstalovani najnovsieho patchu,ktore sa vydavaju jeden za druhym. Takto to vyzerá skôr na nejakú nedokončenú beta verziu ktorú pustili skôr von ako mali.


Naposledy upravil ochranca dne úte led 25, 2011 6:48 pm, celkově upraveno 2

sob led 22, 2011 7:01 pm
Profil

Registrován: čtv čer 21, 2007 8:48 pm
Příspěvky: 258
Příspěvek Re: Artantis 3 - chyba za chybou.
no ked ukazes obrazok s konkretnym problemom mozno sa ti bude dat pomoct, btw jedna rada:nekric hop, kym nepreskocis!

_________________
lo


sob led 22, 2011 11:13 pm
Profil

Registrován: sob čer 30, 2007 1:27 pm
Příspěvky: 29
Příspěvek Re: Artantis 3 - chyba za chybou.
maugggly , bohužial nie som teraz v práci ale čo najskôr obrázky nahodím, keď máš záujem môžeš pozrieť odkaz kde sa to riešilo a nijak nevyriešilo :
http://www.artlantis.com/artlantis-vs-a ... 14395.html
viewtopic.php?f=5&t=2937

Mimochodom to čo si napísal plati aj pre teba jedna rada:nekric hop, kym nepreskocis!


Naposledy upravil ochranca dne pon led 24, 2011 9:36 am, celkově upraveno 1

ned led 23, 2011 10:26 pm
Profil

Registrován: čtv čer 21, 2007 8:48 pm
Příspěvky: 258
Příspěvek Re: Artantis 3 - chyba za chybou.
presne viem co si mal na mysli a tuto chybu som sledoval od jej pociatku..sam som prispel do starsieho prispevku na fore artlantisu, pretoze som mal problem pri priznanych krokvach (na stenach mi to robilo neksutocne tiene)..aj ked mi spravkyna fora ildigo poradila par veci, nijako to pomocou nich neslo vyriesit...tak som sa hral s nastaveniami a asi pred mesiacom som konecne zvolil tie spravne a problem sa vyriesil,..takze vsetko je len vec toho ako dlho dokazes sediet nad konkretnym problemom..ja osobne by som zmenil nespocetne veci co sa tyka artlantisu, ale kazdopadne rychlost akou s nim spravim jednu vizualizaciu je oproti 3dmaxu neporovnatelna.......takze mozes upnut ten tvoj problem a pokusim sa ti s nim pomoct..alebo : michal.kosecky@gmail.com

_________________
lo


ned led 23, 2011 11:24 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Artantis 3 - chyba za chybou.
přesně jak píše mauggly. Možnost různých nastavení je v různych programech vykoupena jejich složitostí a nepřehledností. Artlantis má většinu nastavenou přímo od výrobce a nejde s tím moc udělat. Na druhou stranu za tak krátký čas má Artlantis výborné výstupy a je to velmi stabilní program, nejspíše jste se ještě s velkou většinou programů vůbec nesetkal. Každý program má svá omezení naštěstí pro běžného uživatele jich v Artlantisu není tolik. Co se týče chyb, většinou se dají odstranit a pokud ne dají se obejít. Záleží také hodně na Vašem hardware. Takže předím než začnete na tomto fóru mluvit vulgárně (jako zatím asi první uživatel) si laskavě pročtete odkazy týkající se Vašeho problému a pak teprve zadejte nový dotaz. Je to pak velmi nepřehledné, když každý uživatel pro svou otázku zadává nové vlákno, při čemž byl již jeho problém řešen v předchozích příspěvcích. Ideálně také doporučuji procházet ofociální fórum na strance www.artlantis.com kde naleznete odpovědi na spoustu otázek.


pon led 24, 2011 2:52 pm
Profil

Registrován: sob čer 30, 2007 1:27 pm
Příspěvky: 29
Příspěvek Re: Artantis 3 - chyba za chybou.
roman brzon - Pane nie som si vedomí že by som bol nejak vulgárny. Samozrejme že som hľadal odpovede na tomto fóre aj na www.artlantis.com a v mojom predošlom príspevku som aj spomenul že mi to nijak nepomohlo. Neviem prečo útočite na mňa keď som poukázal na nedostatky týkajuce sa Artlantisu 3 - s Artlantisom 2 som bol zatiaľ veľmi spokojný.Hardware s ktorým pracujem ,si myslím je postačujúci :4 jadrový procesor, 8GB RAM, Windows 7 64 bit,Windows XP 64 bit - skôr vidím že program ako taký ma svoje hranice a nevie využiť naplno hardware. Onedlho zavesím aj obrázky ak chcete byť konštruktívny potom nech sa páči, zatiaľ my Váš príspevok nijak nepomohol a nič nové neobjasnil.
P.S. - ak Vás pobúrilo predposledne slovíčko v mojom 1 príspevku a v mojej 1 prvej vete dávam - edit.


úte led 25, 2011 6:47 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Artantis 3 - chyba za chybou.
Odkazoval jsem se hlavně na komentář předemnou problém se dá snadno vyřešit změnou nastavení radiosity, přesně jak píše maugggly. Alespoň mě toto vždy pomohlo. Je potřeba si s tím také zkusit pohrát, vždy existuje mnoho způsobů jak podobným problémům čelit a jak případné problémy obejít. V tomto nevidím rozdíl mezi verzí dvě a tři. Často je také chyba způsobena již samotným modelem. Pokud se tedy bavíme o problému viz odkaz (nic podrobnějšího jstem zatím neuvedl) stačí tyto prvky v návrhu dát dále od sebe a problém se tím také vyřeším. Jak říkám cest ke stejnému cíly je řada stačí je pouze najít.


úte led 25, 2011 7:06 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv pro 15, 2005 1:40 pm
Příspěvky: 185
Příspěvek Re: Artantis 3 - chyba za chybou.
roman brzon píše:
..... problém se dá snadno vyřešit změnou nastavení radiosity.

tady je asi namístě přiznat si že slovo "snadno" je zavádějící...stínování není korektní, fleky jsou náhodné a slovo "vyhrát si" znamená zkoušet se toho nějakým způsobem zbavit...nevím proč měnit radiositu, když ji mám nastavenou, tak jak potřebuji a mohl bych pokračovat....nakonec musím volit menší zlo...
roman brzon píše:
..... V tomto nevidím rozdíl mezi verzí dvě a tři.

Když ptáčka lapali, tak bylo zdůraznováno, že neduh dvojky a to nekorektní stínování je ve verzi 3 odstraněn...pořídili jsme si verzi 3..rendr trval trojnásobek toho co ve verzi 2. Záplata zrychlila redr a fleky byly zpět. Čili, když ted zástupce Cegry tvrdí, že není rozdíl mezi stínováním ve verzi 2 a 3, tak mě to pobavilo a proto vlastně reaguji.

Tímto nechci, aby to vypadalo, že si stěžuji, spíše jsem se přidal do polemiky. S artlantisem dělám léta.

_________________
ArchiCAD_23, ThinkPad T530, Win10(64)


úte led 25, 2011 9:22 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Artantis 3 - chyba za chybou.
Však jsem psal, že v tomto není rozdíl mezi verzí 2 a 3. To že výrobce něco sliboval a nespnil, za to já nemohu. Opraveným stínováním ale v tomto směru byl myšlen fakt, který verze dvě zcela opomíjela a to že stíny které občas vytvářela respektive spíše nevytvářela v reálné scéně být měly. S tímto problémem jsem se ve verzi 3 již nesetkal. Bohužel situace je taková, že po vydání verze 3, si hromada uživatelů stěžovala na to jak dlouho renderuje, to že vypadaly obrázky o poznání líp a hllavně správně nežli ve verzi 2 neviděl nikdo. Je ale škoda že tento zmíněny problémy nedokázaly opravit. Ale za sebe musím říct že od verze 3 se mi tato chyba neobjevila ještě ani jednou a ani spoustě mých kolegů. Nevím jak moc v tomto případě záleží na vlastnostech a typu grafické karty, na ovladačích a dalších aspektech ale je zřejmé, že na některých sestavách se tento problém téměř (někdy i vůbec) neprojevuje.


stř led 26, 2011 7:12 am
Profil

Registrován: čtv čer 21, 2007 8:48 pm
Příspěvky: 258
Příspěvek Re: Artantis 3 - chyba za chybou.
ako som povedal skuste uploadnut konkretny projekt a pokusim sa pomoct..tym ze sa tu budeme medzi sebou hadat sa nic nezmeni...btw aj hovno ma svoje muchy

_________________
lo


čtv led 27, 2011 2:19 pm
Profil

Registrován: sob čer 30, 2007 1:27 pm
Příspěvky: 29
Příspěvek Re: Artantis 3 - chyba za chybou.
Takže konečne vkladám obrázky. Ale najprv niečo o projekte : model ako taký ma veľkosť 2,5 x3 km a dátovu veľkosť 130 MB , mám pripojených 70 externých referencií budov- cca 500 MB ktoré sa v modely opakuju + spusta stromov, ľudí , stafáž . Mojou úlohou bolo spraviť animácie a obrázky. Nakoľko problémy s flekmi v tieňoch sa mi nepodarilo vyriešiť (ani po prehliadavani fór)editoval som obrázky vo photoshope, animácia už ostane ako je nakoľko render ďalších 3000 obrázkov by zabral ďalši týždeň - načo už není čas, projekt je tak veľky že neumožňuje už spätné úpravy geometrie nakoľko bol skladaný postupne cez referenčné súbory - zabralo by to veľa času .
Skôr by ma zaujímalo do budúcna ako to riešiť.

1. problém
Na teréne je natiahnutá ortofotomapa a nad ňou je ďalšia polotransparentná plocha. Pri rendrovaní animácie z väčšej vzdialenosti nie je problém - žiadne mapy,ako náhle sa kamera priblíži bližšie objavujú sa mapy - chybnú geometriu - prekrývanie plôch vylučujem nakoľko obidva plochy su prakticky totožné len tá vrchná je dvihnutá o 40 mm.Obidva plochy majú nastavený rovnaký stupeň vyhladzovania.
http://img806.imageshack.us/i/cam493u.jpg/

2.problém
Nekorektné tiene . Radiositou to nie je skúšal som všetky možnosti - nepomohla ani jedna.
http://img130.imageshack.us/i/cam492u.jpg/
http://img411.imageshack.us/i/cam23u.jpg/
http://img208.imageshack.us/i/cam49u.jpg/


čtv led 27, 2011 10:56 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Artantis 3 - chyba za chybou.
Zdravím ano to je ta chyba o které jsem hovořil. Na začátek je asi potřeba říci že všichni uživatelé za rok by nebyly schopni zkusit všechny varianty nastavení :D Jen pro radiositu je něco kolem 4,224e7 kombinací nastavení a pro světelnost 2,25e10. Opravuji všichni uživatelé za celý život :D (v matice jsem nikdy moc nevyinikal takže pokud jsem to nespočítal správně klidně mě opravte). Nicméně o to zde nejde. Vím že na fórech psali že je nutné zkusit nastavení světelnosti a radiosity na určitou nižší úroveň a pak vše funguje korektně. Opravdu Vám těžko řeknu na jakou protože to vždy bylo trochu jiné. Doporučují si bokem převest samotný model například toho domu a na něm si to zkusit, dokud se Vám to nepovede. Mě také někdy pomohlo část toho modelu vytvořit v modeláři znovu, znovu jej přenést a problém byl odstraněn. Zvláště se mi toto stávalo v místech kde styk obou konstrukcí nebyl úplně jednoduchý (hlavně co se týče spojení stěny střechy). U toho terénu mi to příjde jako chyba, která se objevuje při dotyku dvou vrstev těsně nad sebou. Zkuste zvýšit vzdálenost ze 40mm alestpoň na 100mm. Podívejte se také jestli máte uživatelský počátek někde poblíž, jestli je například ve středu modelu, dost často dělá program chyby pokud je počátek někde mimo. Další možností jak se těmto problémům, pokud vše selže, vyhnout je změnit nasvícení scény. Místa kde dochází ke špatné radiositě nasvítit jinak. Doufám že Vám snad něco pomůže. S pozdravem R.B.


pát led 28, 2011 7:18 am
Profil

Registrován: čtv čer 21, 2007 8:48 pm
Příspěvky: 258
Příspěvek Re: Artantis 3 - chyba za chybou.
veru veru..jedine skusat, skusat a zase len skusat...

_________________
lo


pon led 31, 2011 11:38 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2005 9:28 pm
Příspěvky: 275
Bydliště: Šumperk
Příspěvek Re: Artantis 3 - chyba za chybou.
zdravim, u toho baraku jste zkousel i jine materialy na to "podbití"?

_________________
ArchiCAD 9,10 Artlantis R 1.2.6
iMac, OS X 10.6.2
2 Ghz Intel
1,5 RAM, ATY RADEON X1600 256 Mb


úte úno 01, 2011 7:39 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 27, 2007 9:15 am
Příspěvky: 270
Bydliště: Plzeň
Příspěvek Re: Artantis 3 - chyba za chybou.
Zkuste přisvětlit podloubí dodatečným světlem mělo by to pomoci. Jinak mě přijde že často dělá problém shader dřeva. nekorektně odráží světlo.

_________________
Archicad 22, Artlantis Studio 6, Twinmotion
Co nejvíc věcí ve 3D a co nejmíň dokreslování


stř úno 02, 2011 12:10 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz