Právě je čtv bře 28, 2024 9:55 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
artlantis 3 render 
Autor Zpráva

Registrován: čtv čer 10, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 2
Příspěvek artlantis 3 render
Potřebovala bych poradit, co s Artlantisem, který mi vypíná počítač.
Počítač mám stolní, asi 3 měsíce starý, poměrně slušný výkon. Stáhla jsem si studentskou verzi Arltantisu 3, ale nějak to nepracuje, jak má. Jednak se to skoro pořád chce aktivovat, takže před spuštěním vyplňuju klíč, a hlavně nemůžu nic renderovat; nastavím, dám "render now", chvíli to jede a pak se jen tak z ničeho nic vypne celý počítač. Kde je chyba, ví někdo?
Dík Lucka


čtv čer 10, 2010 5:04 pm
Profil

Registrován: čtv čer 21, 2007 8:48 pm
Příspěvky: 258
Příspěvek Re: artlantis 3 render
predpokladal by som hardwerovu chybu..vyzera to ze bude problem s prehrievanim procesora kedze chyba nastava pri spusteni rendru..samozrejme je to len moj pocit, chyba moze byt aj v inom komponente...dobre by bolo skontrolovat teplotu CPU pri rendri (pomocou softweru CORE TEMP alebo iny alternativny soft) a napisat konkretne zlozenie hardweru...co sa tyka vypisovanim kluca, tak len tipnem-mozno je to tym ze sa stale "na tvrdo" restartuje windows...

_________________
lo


čtv čer 10, 2010 6:40 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: artlantis 3 render
jj je možné že třeba správně nedoléhá chladič, občas se mi také PC vypne pokud dosáhnu 95°C ale to je pouze při složitém renderu a v takovýchto teplech a rozhodně né takto často. Zkuste batch render ten by vyloučil chybu přímo v artlantisu, hlavně jak říká kolega zjistěte teplotu jádra.


čtv čer 10, 2010 8:56 pm
Profil

Registrován: čtv čer 10, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: artlantis 3 render
konkrétně hardware: Intel Core 2Quad Q8300 (2,5 GHz), grafika NVIDIA GeForce GT220, RAM 6GB..
Stáhla jsem dle rady ten CORE TEMP, zkusila render a ukazovalo to po chvilce červeně s otazníkem a vykřičníkem třeba -20 oC, v kolonce "high" 100 oC. No a pak za hlasitýho hukotu větráku zase konec, vypnuto.
Takže asi teda chlazení, seženu někoho, kdo to dobře sešroubuje, a bude to ok..?


pát čer 11, 2010 10:45 am
Profil

Registrován: čtv čer 21, 2007 8:48 pm
Příspěvky: 258
Příspěvek Re: artlantis 3 render
skuste pootvorit bocnicu skrine to pomoze tiez? a hlavne skuste potoocit chladicom na cpu ci sa hybe, mozete pouzit aj vacsiu silu (pozrite ci su vsetky 4 nozicky dobre zacvaknute do dosky)...
najlepsia alternativa vsak bude vybrat cely chladic a precistis a naniest novu teplovodivu past (arctic cooling mx-2 vyborna kvalita a susna cena). pri tejto alternative vsak budete musiet vybrat celu dosku zo skrine.......
A URCITE TEN POCITAC NEPOUZIVAJTE NA ZIADNE VECI, KTORE VYTAZUJU PROCESOR, PRETOZE SA MOZE STAT ZE HO POUZIJETE A UZ POTOM NIE....NAJSKOR SA DAJTE DO OPRAVY-PRI TAKYCH TEPLOTACH ZNIZUJETE ZIVOTNOST CPU!!!!

_________________
lo


pát čer 11, 2010 3:19 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 11, 2005 1:16 pm
Příspěvky: 95
Příspěvek Re: artlantis 3 render
Rady na opravu jsou fajn, ale pokud je počítač tři měsíce starý, tak bych ho okamžitě reklamovala - jakýkoli vlastní zásah do něj vás může připravit o záruku, nestojí to za to :)

JL

_________________
Joanna Linhartová
ADS, v.o.s.
joanna.linhartova@adsstudio.cz
602 544 746
Skype: joannalinhartova
http://www.adsstudio.cz


pát čer 11, 2010 4:56 pm
Profil

Registrován: čtv čer 21, 2007 8:48 pm
Příspěvky: 258
Příspěvek Re: artlantis 3 render
vacsina vyrobcov hardweru zarucuje zaruku bezohladu na to co uvadza predajca..pokial je zostava skladana po komponentoch tak toto vam nevyreklamuju nikde na svete....

_________________
lo


sob čer 12, 2010 10:37 am
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: artlantis 3 render
Záleží od koho PC máte, jsou firmy které dávají záruku i na montáž a pokud to prokazatelně takto pokazily za darmo to opraví. Mnohé firmy zase zapečeťují case a při porušení plomby propadá i záruka, raději bych Pc odnesl tam kde jsem ho koupil.


ned čer 13, 2010 9:16 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz