Právě je čtv bře 28, 2024 2:53 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Export do Artlantisu z SketchUp 
Autor Zpráva

Registrován: pon bře 29, 2010 2:29 pm
Příspěvky: 1
Příspěvek Export do Artlantisu z SketchUp
Ahoj,
potřeboval bych poradit pracuji v programu Sketchup udělal jsem si zde čelní pohled domu i s rozlišením materiálů. A zkusil jsem jej převést do Artlantisu, nejdříve přes plugin tedy do formátu *.atl a stalo se mi že v Artlantisu jsem měl jednolitý objekt. Našel jsem zde na fóru radu, že do Artlantisu jde převádět soubory s příponou *.skp přímo. Tak jsem to udělal, ale nic se nestalo objekt je stále celý bílý. Ještě další věc co mě pěkně štve, že v poheldu na dům v artlantisu se mi udělá díra a rozdělí okno, přitom ve Sketchupu nic takového není. Nevím si s tím vůbec rady, děkuji za vaše postřehy.


Obrázek

Obrázek


pon bře 29, 2010 3:38 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Export do Artlantisu z SketchUp
Tohle je spíše pro paní Linhartovou, nicméně opravdu máte jednotlivé povrchy namapovány správně a při převodu zadáváte rozdělení dle materiálů? Samozřejmě lze zkusit export přes obj. 3ds či dwg ale mělo by to korektně fungovat i přes skp či atl. Jelikož artlantis pouze přebírá hodnoty troufám si tvrdit že je chyba někde v exportu ze sketchupu.


úte bře 30, 2010 8:47 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 11, 2005 1:16 pm
Příspěvky: 95
Příspěvek Re: Export do Artlantisu z SketchUp
Není ani tak důležité, který formát pro převod provedete, jako spíš to, abyste ve SketchUpu mapovali materiály na "přední" (bílou) stranu plochy. Pokud je máte na té zadní, Artlantis je tam nevidí - proto ta jednolitá bílá plocha. Zkuste si v SU nastavit zobrazení v monochromu, nikoli v materiálech a pravděpodobně uvidíte, že máte plochy obrácené k pozorovateli tou nesprávnou zadní stranou... Proveďte inverzi a přemapujte materiály. A hlavně si na tohle fakt dávejte při přípravě pro rendering pozor. Většina vizualizačních programů opravdu bere zadní strany ploch jako pro ně neviditelné...

_________________
Joanna Linhartová
ADS, v.o.s.
joanna.linhartova@adsstudio.cz
602 544 746
Skype: joannalinhartova
http://www.adsstudio.cz


pon dub 12, 2010 6:57 pm
Profil

Registrován: pát led 21, 2011 5:16 pm
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Export do Artlantisu z SketchUp
nooooooo tak toto ma stračne dlho stvalo :D joj aky som rád, že už tou rozumiem.. a mam jednu otazku. Dá sa nejak zmenit ťa predna strana na zadnú a naopak? ci teraz musim vyfarbovat z druhej strany ked to mam opacne? :) dik za odpoved


pát led 21, 2011 5:21 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 11, 2005 1:16 pm
Příspěvky: 95
Příspěvek Re: Export do Artlantisu z SketchUp
Samozřejmě se zaměnit dá - kliknete na ni pravým tlačítkem a z kontextového menu vyberte Revers ploch (Reverse face). Nicméně to vám přehodí v hotovém modelu jen stranu plochy, textura zůstane na té straně, na kterou jste ji namapoval, takže jsou dvě možnosti pokud opravujete existující model - buď naházet texturu oboustranně - což ale obrovsky zvětšuje výkres, nebo zvolte z pravého tlačítka z kontextového menu volbu Informace o prvku (Entity Info) a na panelu zaměňte políčka s materiály správně. Pak už stačí provést (zase z kontextového menu) volbu Vybrat vše/Se stejným materiálem (Select All/Same material - nebo tak nějak, nepamatuji si přesně anglickou popisku) a v dialogu Informace o prvku proveďte tuhle akci najednou pro všechny otexturované plochy. Líp se to ukazuje než popisuje, pokud jsem to nevysvětlila dobře, zavolejte mi, navedu vás po telefonu :)

_________________
Joanna Linhartová
ADS, v.o.s.
joanna.linhartova@adsstudio.cz
602 544 746
Skype: joannalinhartova
http://www.adsstudio.cz


pát led 21, 2011 5:49 pm
Profil

Registrován: pát led 21, 2011 5:16 pm
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Export do Artlantisu z SketchUp
Ďakujem :) veľmi mi to pomohlo


sob led 22, 2011 3:23 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz