Právě je pát bře 29, 2024 1:02 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Výška horizontu 
Autor Zpráva

Registrován: pon led 11, 2010 11:15 am
Příspěvky: 13
Příspěvek Výška horizontu
Dobrý den.
Poradí mi někdo jestli se dá a tedy jak zvolit výška horizontu(perspektivní zobrazení) v Artlantisu rendru V3?
Děkuji i za jakoukoliv odpověď

S pozdravem Jakub


pon led 11, 2010 11:31 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 02, 2007 2:34 pm
Příspěvky: 452
Příspěvek Re: Výška horizontu
Natočením kamery

_________________
Intel Core i7 2630 2.0GHz, GeForce GT 540M, 8GB DDR3, W7 64


pon led 11, 2010 1:51 pm
Profil

Registrován: pon led 11, 2010 11:15 am
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Výška horizontu
Natočením kamery dostanu další úběžník svislých prvků. Měl jsem na mysli posun horizontu do spodní třetiny výšky perspektivního pohledu. U mě se horizont při dvouúběžníkové perspektivě zobrazuje uprostřed výkresu. Posunem kamery dolu nebo nahoru mám sice nízko pohled nebo nadhled, ale pořád s horizontem uprostřed. Natočením kamery vytvořím tříúběžníkovou perspektivu, ale pořád s horizontem uprostřed pohledu. Je nějaká šance s posunem horizontu, nebo prostě je takhle program na stálo vytvořený?
Děkuji i za jakoukoliv odpověď

S pozdravem Jakub


pon led 11, 2010 2:50 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Výška horizontu
Dá se zapnout terén se kterým se dá výškově posunovat ale jelikož ubíhá do nekonečně bude vždy v jedné polovině. Jediné co mě napadá je pak v grafickém editoru část terénu nahradit pozadím a tím snížíte i horizont (pokud nelze použít natočení kamery jak raidl kolega).


úte led 12, 2010 11:06 am
Profil

Registrován: pon led 11, 2010 11:15 am
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Výška horizontu
Vyzkoušel jsem natočení kamery, ale celý perspektivní pohled se otočil i s horizontem uprostřed. Já potřebuji zakreslit objekt do fotky která má horizont ve spodní třetině výšky. Posunem fotky mně část fotky vybíhá z náhledu v části kterou potřebuji. Jediné co mě napadá je upravit fotku aby byl horizont uprostřed, ale zase oříznu část kterou potřebuji pro zákres. Chápu to tak, že program je takhle postavený(horizont uprostřed perspektivního pohledu se kterým nelze výškově posouvat při zachování rovnoběžnosti perspektivního pohledu s promítací rovinou)?
Děkuji i za jakoukoliv odpověď

S pozdravem Jakub


úte led 12, 2010 12:12 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Výška horizontu
No nevím jestli to chápete správně ale já asi určitě nechápu co myslíte Vy. Už jsem osadl hodně objektů do fotky a nikdy nebyl problém s tím kde je horizont. Kdyby to přesto vadilo upravit fotku tak aby byla o černý pruh delší a pak v artlantisu dát jiné poměry stran lze a pak si fotku posunete jak potřebujete a nic z fotky neztratíte. Případně použít nějaké kontrastní pozadí objekt vyrenderovat a pak si tam fotku jen vložit ve photoshopu. Také doporučuji zkusit nástroj na osazení objektu do fotky možná Váš problém vyřeší. Přeji hodně štěstí.


stř led 13, 2010 7:39 am
Profil

Registrován: pon led 11, 2010 11:15 am
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Výška horizontu
Nástroj na osazení fotky jsem zkoušel, ale bohužel záchytné body na fotce jsou hodně zkresleny že buď se objekt nezapasuje a rotuje nebo ukotví ale ve špatném záběru. Zákresů do fotek jsem už taky pár udělal, ale v tomhle případě potřebuji mít část fotky vyrendrovanou s objektem a při stejném měřítku fotky a objektu vybíhám ze záběru. Neustále se opakuji s otázkou lze posunout horizont? Stačí stručně ano-ne. Teda stručně pokud ne, jinak pokud ano tak jak. Já jenom abych zbytečně nehledal co nejde.
Děkuji i za jakoukoliv odpověď

S pozdravem Jakub


stř led 13, 2010 11:29 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Výška horizontu
pokud vam jde o horizont jako pozadi pak ho posunout nejde (aspon myslim)
pokud vam jde jen o osazeni do fotky pak je to o matematice a zadanych linich a bodech nic jineho
Nekdy selže zadani perpektivy protože si na pozadi fotky neuvedomite ze nektere body nejsou v primce nebo rovine nebo je nedokazete spravne odhadnout a i milimetr na fotce je problem (proto je tam zoom) milimetr na fotce muze byt pul metru ve skutečnosti a pul metru na třech metrech udela s vypočtem paseku.
Vždy kdyz mi to nešlo jsem objevi svou chybu v zadani a dle meho to bude podobne i u vas.

jeste me napada ze fotky focene rybim okem kompaktem s nizkou ohniskovou vzadlenosti muzou byt problem vzhledem k zkreslenio perspektivy na fotce (zaoblení)

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř led 13, 2010 12:06 pm
Profil

Registrován: pon led 11, 2010 11:15 am
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Výška horizontu
Děkuji za odpověď.
Bohužel je to tak jak píšete. Zkreslená fotka, kde je ještě navíc obtížné najít osový prostorový kříž protože objekt má seříznuté rohy a průsečíky jsou jenom pomyslné vzhledem ke skreslenému záběru fotky. Takže se těžko věrohodně tvaruje prostorový osový kříž. Proto jsem hledal jinou cestu. Jinak jsem to řešil perspektivou bez fotky a následnou deformací a lepení v Corelu.

S pozdravem Jakub


stř led 13, 2010 12:42 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Výška horizontu
Většina fotek focených například v prolukách je zkreslena proto je dle mého opravdu nejlepší cestou model cca orientačně spasovat aby odpovídal a pak jej do fotky vpasovat ve photoshopu dá se to hezky doladit a to i s horizontem. O posunutí horizontu nevím, myslím že to bylo z odpovědí patrné. Kdyby to někdo věděl určitě by Vás nenapínal. Mám stejné zkušenosti jako Luboš osazení je někdy boj hlavně kvůli špatným úběžníkům proto výdy volím srovnání podle jedné osy která je nejméně deformovaná, po chvíli práce se to většinou podaří. Přeji hodně štěstí.


stř led 13, 2010 6:13 pm
Profil

Registrován: čtv čer 21, 2007 8:48 pm
Příspěvky: 258
Příspěvek Re: Výška horizontu
no jediny sposob ako zvysit horizont je pouzitie HMLY..da sa nastavit tak aby hmla nebola do stratena a tym sa horiznot akoby zvysil...

_________________
lo


stř led 13, 2010 6:24 pm
Profil

Registrován: pon led 11, 2010 11:15 am
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Výška horizontu
Ještě jednou díky za odpovědi všem.

S pozdravem Jakub


čtv led 14, 2010 11:28 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz