Právě je čtv bře 28, 2024 10:13 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
STROMY 
Autor Zpráva

Registrován: sob led 10, 2009 5:28 pm
Příspěvky: 13
Příspěvek STROMY
Trochu jsem hledal na netu a objevil jsem stránky http://www.digitalmedia.cz/produkty/gre ... og-plants/
kde jsou kvalitní stromy vymodelované v různých formátech pro různé 3d aplikace.
Zkoušel jem stáhnout ukázkový strom ve formátu obj. a v artlantisu jsem si namapoval příslušné textury a soubor jsem vyexportoval jako prvek artlantisu aof.
Takto jsem získal vysoce realistický 3d strom, který sice má několik MB, ale pokud jej jako prvek vkládám do scény tak se výsledný soubor téměř nezvětšuje.
To ale platí asi všeobecně u všech prvků které jsou v knihovnách, nebo které si každý může vytvořit.
Jen je trochu potíž s dobou rendru. Zkoušel jsem dát do scény cca 15 stromů a doba výpočtu trvala do 30 minut :) (samozřejmě záleží na kvalitě nastavení rendru).
Asi to není vhodné pro použití většího počtu stromů např. v pozadí, to bych asi použil nějaké jednoduchší stromy.

Nevím na jakém principu výpočtu funguje Artlantis R a jak počítá takto používané stromy. Je možné dobu výpočtu případně zkrátit, nebo má vyšší verze Artlantisu
rychlejší dobu výpočtu případně úplně jinak postavený rendr v závislosti na takto používané prvky?
Nemáte někdo zkušenosti,nebo nepoužíváte tyto stromy pro své vizualizace? Zdají se mi nejrealističtější ze všech co se mi doposud dostali pod ruku, ale nevím zda
je to dobrá cesta pro Artlantis.

Díky za každou připomínku.


pát kvě 22, 2009 12:05 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: STROMY
Dobrý den,
je dobré počítat s tím že 30 minut není nic hrozného a pokud pustíte render přes noc je to téměř fuk. Obecně to dělám tak že do pozadí dávám 2D stromy s bitmapou a dopředu kvalitní 3D, je to kompromis jak kvality tak výkonu který ale funguje. Přeji hodně zdaru a jsem s pozdravem.


pát kvě 22, 2009 9:59 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 02, 2007 2:34 pm
Příspěvky: 452
Příspěvek Re: STROMY
Na Archiradaru se objevily nové 3D stromy do Artlantisu 3: http://www.archiradar.it/index.php?opti ... cdesc=DESC

Tato knihovna je dle mého názoru velmi zdařilá, jen je třeba počítat s poměrně velikou složitostí objektů. Kromě vegetace se v knihově objevují i kameny...

Nezapomeňte, že pro stažení objektů je nutné se nejprve registrovat.

_________________
Intel Core i7 2630 2.0GHz, GeForce GT 540M, 8GB DDR3, W7 64


ned kvě 09, 2010 3:25 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz