Právě je čtv bře 28, 2024 8:59 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Renderovanie videa - POMOC PROSIM RYCHLO !!! 
Autor Zpráva

Registrován: čtv bře 26, 2009 4:02 pm
Příspěvky: 3
Příspěvek Renderovanie videa - POMOC PROSIM RYCHLO !!!
Dobry den. Hned na zaciatok sa chcem ospravedlnit ze mozno zakladam zbytocnu diskusiu ktora tu uz mozno bola, ale suri ma termin odovzdania projektu a nemam cas prehladavat cele forum. :|
Moj problem spociva v tom, ze ked si vytvorim prelet okolo mojho objektu (animaciu - 3000 snimkov, 25 FPS, cas 2 minuty, do formatu .avi 1024x768, low radiosity a low antialiasing) tak mi jednoducho spravi video velke 4GB a nechce mi ho spustit zadny prehravac... nektore pisu ze je problem s kodekom. A dokonca samotny projekt mi premenuje na : nazov.fake.atl Cital som tu na fore v jednom prispevku ze problem moze byt v diakritike ale tu nepouzivam vobec. Preto sa pytam co s tym??? Vie mi nekto prosim poradit? Kazda rada mi bude velmi cenna... :)

P.S. Renderujem na notebooku s Intel Core 2 Duo, 3GB RAM, 250GB HDD 5400rpm a 256MB GeForce 9300M G

PROSIM PORADTE V STREDU 1.4.2009 musim projekt odovzdat a toto video ma brzdi lebo ho renderuje 25 HODIN !!! :shock: pomoooc prosim moc


čtv bře 26, 2009 4:12 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2005 9:28 pm
Příspěvky: 275
Bydliště: Šumperk
Příspěvek Re: Renderovanie videa - POMOC PROSIM RYCHLO !!!
nejspis spatny, nebo zadny vyber kodeku pred startem rendru..ja to delal hoodne davno uz ale..

_________________
ArchiCAD 9,10 Artlantis R 1.2.6
iMac, OS X 10.6.2
2 Ghz Intel
1,5 RAM, ATY RADEON X1600 256 Mb


pát bře 27, 2009 8:30 am
Profil

Registrován: čtv bře 26, 2009 4:02 pm
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Renderovanie videa - POMOC PROSIM RYCHLO !!!
no ked idem renderovat video, tak dam ze vo formate .avi a tam mi uz neponuka ziadny kodek na vyber. v options mam len rozlisenie a ten antialaising a radiosity a to davam na low.... vyber kodeku mozem spravit len pri formate .mov ale ja chcem ten .avi.... a nenapisal som to,ale mam stiahnute len DEMO... predtym som renderoval podobne video a malo 1GB a bolo tiez .avi a slo normalne... a toto som renderoval uz druhy krat a opet nic...


pát bře 27, 2009 11:40 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Renderovanie videa - POMOC PROSIM RYCHLO !!!
velikost bych asi zvolil na PAL 720x568 ( jako DVD )
ja vetsi videa vzdy delal prez snimky
rendrujete jednotlive obrazky jako snimky a pak je spojite do celku s nastavenym kodekem ktery muze byt i jiny nez umi Artlantis
takovej DivX je dost dobrej (pripadne mpeg2 kdyz to pujde na dvd)
Program na slučováni jsem pouzival free virtual dub (uz si nepamatuju potrebnej format obr)
ma to ohromnou vyhodu v padani pocitace pokud spadne dam pak dopocitat treba 1800- 3000 snimek a skoro o zadnou praci sem neprisel.
Dokonce to mohu pocitat po castech jak mam vytizeni pocitace aby me to neomezovalo
dalsi vyhopda je ze zdrojova data mohu znova prepocitat s jinym kodekem nebo nastavenim abych dosahl co nejlepsich vysledku
zbytek uz si poradte sam :)

jeste me napada ze problem stejne mate ve velikosti videa pocitace maj omezenej adresovaci prostor souboru a vetsinou to nad 2GB potrebuje spec prehravač a format disku nesmi byt fat32.

jinak docela kuriozni je ze jste si spocital 2 minutove video ktere zabralo velikost 2hodinoveho filmu na DVD :))))))))

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pát bře 27, 2009 3:58 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Renderovanie videa - POMOC PROSIM RYCHLO !!!
Zdravím, naprosto souhlaísm s Lubošem, spojování obrázků je sázka na jistotu stejně tak vaše velikost je nesmyslná, používejte klidně i video menší než pal ona totiž zmíněná komprese dost pohne s kvalitou a pokud to chcete prezentovat jen někde na notebooku je to i tak dostateční. Jinak zkuste to načíst ve windows movie makeru jestli vám to otevře přes něj je dobré a snadné dělat komprese, popřípadě pokud nechcete spojovat obrázky rozdělte si video na malé části třeba po 20sekundách které pak ve windows movie makeru zase lehce pospojujete. Jak jste psal o diakritice vztahuje se to i na místo kam soubor ukládáte, dělato dost často pokud jej vkládáte třeba na plochu, osobně se ale přikláním k problému s tou velikostí o kterém se Luboš zmiňoval. Přeji hodně zdaru, rad zde máte spoustu určitě Vám některá pomůže. Nashledanou


pát bře 27, 2009 4:51 pm
Profil

Registrován: čtv bře 26, 2009 4:02 pm
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Renderovanie videa - POMOC PROSIM RYCHLO !!!
dakujem velmi pekne za rady :) vidim ze toto forum je naozaj na urovni a radia tu ludia co s tym maju ozaj nejake skusenosti :) dnes idem opet makat na tom tak snad to uuz pojde ok... este raz dakujem


pát bře 27, 2009 5:27 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz