Právě je pát bře 29, 2024 12:01 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Ukládání artlantisu 
Autor Zpráva

Registrován: pát úno 06, 2009 1:06 am
Příspěvky: 11
Příspěvek Ukládání artlantisu
Dobrý den, chtěla bych se znovu zeptat. Kdyz se mi sekl počítač a musela jsem ho vypnout, je nějaká složka, kam se atomaticky úkládají změny v artlantisu, jak je tomu třeba u Autocadu nebo Archicadu? Zda to jde někde dohledat nebo je to ztracený. Díky moc


ned úno 15, 2009 8:55 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Ukládání artlantisu
Dobrý den, pokud jste soubor ani poprvé neuložila tak se obávám že je opravdu stracen záložní soubory program nevytváří pouze ukládá do hlavního souboru. Možná o něčem ví Luboš ale já opravdu nevím jak Vám pomoci. Jen doufám že to nebyly hodiny práce. S pozdravem R.B.


pon úno 16, 2009 12:24 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Ukládání artlantisu
ja myslim ze je to ztraceny
nevim o necem kam by se delala zaloha
ukladat /ukladat / ukladat :))

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pon úno 16, 2009 4:58 pm
Profil

Registrován: pát srp 08, 2008 6:07 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek Re: Ukládání artlantisu
Dobrý den, když už se tady probírá spadnutí počítače.....Mám (a většina mých známých taky) problémy s nestabilností artlantisu (studentská verze). Padá nějak často jak při pohybu v 3d scéně, tak hlavně na začátku rendrování - záleží na kvalitě renderu, počtu triangles na scéně....Nemyslím si, že je to způsobené jen nekvalitními počítači (padalo mi to i na fungl novém hodně nadprůměrném se 4GB ram), ale spíše samotným programem. Někdy udělá rendr, jindy spadne....Ukládá se vždy při spadnutí soubor atl (odpověď na dotaz v tématu - při spadnutí celého compu to bohuzel artlantis nestihne) s nejnovějšími změnami. Protože mi jinak artlantis do arch praxe přijde jako ideální program (svou rychlostí a jednoduchostí), chci se zeptat, jestli to není problém pouze verzí studentských....Doufam, že tady teď nebudu jediný , kdo má podobný problém:)

A ještě bych zmínil problém, který se mi už vícekrát vyskytl ve studentské verzi arch12 (opět znám více případů nezávisle na compech, systémech a zdrojových souborech pln). Např. při větší scéně (rozměrově - urbanistické studie....) občas dochází k načtení 3d bez jakékoliv chyby a přesto trvá každý klik, nebo pokyn (pohyb) tak s 3 vteřinovou prodlevou. Řešením je vložit nějaký objekt s nesmyslnými prarametry a nahlášenou chybu při 3d načítání ignorovat a pak prvek ve 3d smazat. Většinou pomůže. Tahle chyba je ale dost málo frekventovaná, takže možná budu jediný...Opět to není způsobeno jen složitostí scény, někdy se to prostě stane a jindy jde vše plynule.

Nutno podotknout, že mám 2 rozdílné (xp, vista) compy a oba občas tyto chyby dělají.....

Takže konec slohovky a čekam rady:)


pon úno 23, 2009 12:25 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Ukládání artlantisu
Dobrý den, nejprve 4GB počítač není již moc nadprůměrný spíše průměrný obzvláště pokud máte visty. Mluvím o 32 bitovém systému. Co vím já studentská verze je naprosto stejná jako ostatní a není v ní naprosto žádný rozdíl. Artlantis používám opravdu hodně i na velké scény a na horším pc než uvádítě a naprotsto bez padání. Nejvíc chyb způsobují vadné knihovny, které si volně postahujete, popřípadě mazání kamery či otevření záložního souboru. Takže rada na závěr používat jen ověřené knihovny, často ukládat pod novými názvy, nikdy nepoužívat záložní soubor občas obsahuje tu samou chybu a mít trošku trpělivosti, někdy totiž scénu překresluje déle než si myslíte a může napsat že neodpovídá ale v 80% případů se zase rozjede. Artlantis také velmi ovlivňuje procesor, grafická karta a samotné softwarové prostředí, zkontrolujte verzi direct X, aktualizujte ovladače karty stejně tak jestli ještě nemáte poslední verzi Artlantisu a hlavne Quick time. S pozdravem Roman Brzoň.


pon úno 23, 2009 5:11 pm
Profil

Registrován: pát srp 08, 2008 6:07 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek Re: Ukládání artlantisu
Takže asi problem bude tam, kde jsem si myslel - v knihovnách - samozřejmě stahuju, co lze, protože vyráběni svých vlastních občas zabere hodně času :D Taky si ale dávam pozor na náročnost jednotlivých objektů (některé jsou nesmyslně náročné).....(4 GB jsem uvedl jen pro jistotu, aby se na mě nesesypaly dotazy na paměť a procesor - v té době to bylo max., dnes standart), ale ono 6 (8) GB zrovna moc nepomůže (aspoň na artlantis.com je, že umí využít jen 4GB)

Vadný objekt poznám asi jen formou pokus-omyl, že? Používám např. z archiradaru nebo 3dsmile, ale i řadu jiných 3ds, možná to ale padlo i při zeleně z ivy...No, holt budu postupně třídit :D


pon úno 23, 2009 11:19 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Ukládání artlantisu
Já používám přímo knihovny pro artlantis ze stránky http://www.archiradar.it a s těmi problémy nemám. Zrovna ten ivy generátor bych řekl že je docela náročný. Zkuzte také ty aktualizace o kterých jsem Vám říkal opravdu jsou to drobnosti ale mohou pomoci. Je to především o tom zkoušení ale v počítači respektive v hardwaru to nebude. Nashledanou a hodně zdaru


úte úno 24, 2009 1:03 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz