Právě je sob dub 20, 2024 9:17 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
řez artlantis 
Autor Zpráva

Registrován: stř zář 06, 2006 6:03 pm
Příspěvky: 146
Příspěvek řez artlantis
jde nějak v artlantisu udělat řez jinak než řez kamerou ? protože když řežu kamerou tak mam vždy stěny dute ? nebo nejde to nejak nastavit aby nebyly prazdne ?


pát led 02, 2009 11:29 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: řez artlantis
Dobrý den, tuším že máte na mysli řezový hranol. To že stěny vidíte "duté" není chyba artlantisu ale archicadu. Ten totiž neumí udělat prvek jako hmotu ikdyž se tak tváří ale pouze jako seskupení ploch, které je po převedení do artlantisu a použití řezového hranolu vidět. Napadají mě tři možnosti jak problém vyřešit, pokud nejde o složitý řez tak si jej jakoby v archiadu předpřipravte tím že sám stěnu rozdělíte na dvě části a pak nejdojde k vašemu problému. Nebo do tohoto místa vložte 3D knihovní prvky, které poskytuje artlantis tím problém také obejdete. Poslední možností je použí jiné modelovací programy, které pracují s tělěsem jako hmotou např. Rhino.

Hodně zdaru přeji. S pozdravem Roman Brzoň.


sob led 03, 2009 6:23 pm
Profil

Registrován: stř zář 06, 2006 6:03 pm
Příspěvky: 146
Příspěvek Re: řez artlantis
a existuji nejak stavarske programy neo nazpusob archicadu co se tak chova ?


sob led 03, 2009 10:56 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: řez artlantis
archicad ani sketch up to neumí, autocad tuším má nástroj na vytváření prostorových těles, která tuto hmotu mají ale vytvářet něco v tomto programu je oproti archicadu strašné. Rhino je opravdu jednoduché jak na ovládání tak na export do artlantisu dokonce i do archicadu. Pokud můžete pošlete mi obrázek situace kterou řešíme na mail roman.brzon@seznam.cz a možná mě napadne jiná možnost jak tento problém obejít a nemuset přitom přecházet na jiný software. Nashledanou


ned led 04, 2009 12:47 am
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: řez artlantis
tak jsem si ještě pro jistotu zkusil export z rhina a pokud se použije obyčejné 3ds tak se objekty také rozbijí zde je to tedy vina exportu nikoli rhina, naštěstí ten má svoji renderovací nástavbu o podbné kvalitě jako artlantis. Nejlepší bude když mi opravdu pošlete obrázek vašeho problému a společně na něco příjdeme. Přeji hodně zdaru s pozdravem R.B


ned led 04, 2009 12:57 am
Profil

Registrován: stř zář 06, 2006 6:03 pm
Příspěvky: 146
Příspěvek Re: řez artlantis
mozna bude lepsi kdyz to budem resit tady kdyz bude mit nekdo stejny problem at to tu muze najit
jen mi porad vrta hlavou jak jste rikal ze si artlantis umi nejak vytvorit referencni soubor a pak ze by se mi nejak objekt sam otexturoval
napisu priklad:
mam uz nejaky model ulozeny v artlantisu a mam ho texturovany ale vsiml jsem si ze mam neco v nem spatne( nejakou drobnost) tak to musim si pustit arch v 3d to tam zmenit a znovu ulozit do art. a jestly jsem vas dobre pochopil artlantis si bude nejak pamatova ty textury?
a da se nejak v artlantisu ruzně otexturovat stejně nastavené barvy povrchu z archicadu ?
tzn ze kdyz si v arch nastvim vsechny steny cervene zda pak muzu treba v artlantisu udelat nejake steny z jineho materialu


ned led 04, 2009 8:31 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: řez artlantis
Ano a ano:) artlantis umí ze starého souboru pomocí referenčního souboru vytáhnout vše co si přejete do nového upraveného, postup viz jak jsem vám psal v mailu. U těch stejně barevných stěn máte dvě možnosti buď použijete textury kterých můžete dát na jednu stěnu libovolné množství a umístit je do libovolné pozice nehledě na podkladní materiál. Druhá možnost je použití nástroje pro rozdělení materiálů přímo v artlantisu každopádně je to zdlouhavější než si takto model připravit v archicadu, nicméně jde to.


pon led 05, 2009 12:13 pm
Profil

Registrován: stř zář 06, 2006 6:03 pm
Příspěvky: 146
Příspěvek Re: řez artlantis
poradil byste jak na ten referenční soubor ?


sob led 10, 2009 12:18 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2005 9:28 pm
Příspěvky: 275
Bydliště: Šumperk
Příspěvek Re: řez artlantis
zdravim.. ref. soubor:
mate starou otexturovanou, nasvicenou verzi modelu s tou chybou..ulozenou na disku...vratite se do Archicadu, opravite, ulozite pro artlantis. Otevrete v artlantisu opraveny, ten je logicky zase nenatexturovanej, tak hned date - soubor, otevrit referencni soubor a najdete cestu k tomu puvodnimu natexturovanemu s chybou a novej model se podle nej sam nastavi (vcetne kamer, 3d objektu apod...). Jen pozor, artlantis si nepamatuje rozdeleni materialu, ktere je udelano v artlantisu, takze vse mit dobre uz v Archicadu.

_________________
ArchiCAD 9,10 Artlantis R 1.2.6
iMac, OS X 10.6.2
2 Ghz Intel
1,5 RAM, ATY RADEON X1600 256 Mb


sob led 10, 2009 12:33 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: řez artlantis
přesně tak:)


sob led 10, 2009 12:38 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz