Právě je čtv bře 28, 2024 11:04 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
shadery v Artlantis2 
Autor Zpráva

Registrován: pon kvě 19, 2008 11:17 am
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
to si také nejsem jistý...ve dvojce jsem dělal zatím jen jednu vizualizaci a to jsem měl demo verzi...a neměl jsem s tím žádný problém (a dělal jsem ji na několik spuštění programu)...tak mi prosím, zkuste napsat, jak mám tu cestu ukázat...nenašel jsem nikde žádnou nabídku k tomu...děkuji Tom


pon čer 16, 2008 7:25 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
Pod stromem knihoven je malé + na něj klikneš a vybereš zdrojový adresář všch knihoven které používáš a artlantis je načte. Zkus to snad to pomůže.


úte čer 17, 2008 5:08 pm
Profil

Registrován: pon kvě 19, 2008 11:17 am
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
tak jsem to zkusil...pod stromem knihoven dám plus, ukážu na zdrojový adresář jež je součástí instalace Artlantis...ale jediné co se stane je, že se k těm již zobrazeným přidá tento nově vybraný...zkoušel jsem tedy znovu drag and drop to natahat do scény, ale prostě stále se ty shadery nezobrazují...


stř čer 18, 2008 10:38 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
nejak mam pocit ze kazdy mluvi o necem jinem nebo mysli nejakou jinou funkcnost . Zkuste nekam postnout obrazky obrazovky co povazujete za chybu atd treba to navede na spravne reseni.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř čer 18, 2008 1:03 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
:)třeba


ned čer 22, 2008 10:50 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 11, 2005 1:16 pm
Příspěvky: 95
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
Snažila jsem se ve vaší konverzaci nějak zorientovat, ale musím přiznat, že teď už jsem opravdu jako ta pověstná lesná včela v kravíně... Taky jsem nezaregistrovala, že by se muselo shaderům napřed ukazovat cestu - mě se zobrazují zcela normálně od samého začátku, ale hlavně si myslím, že tohle určitě není problém, o který se jedná. Zkusím nabídnout malou pomoc - můžete mi ten dotčený soubor - nebo jakýkoliv jiný, kde se objevuje problém se shadery - poslat do mailu? Těžko se posuzuje takhle na dálku. Na notebooku mám taky Visty, takže bych měla být ve stejném prostředí. Jediné, co mě napadá ještě - nejsou to Visty Basic? TAm by pak mohl opravdu být problém, ty jsou dost nepoužitelné na grafiku. Jakou máte grafickou kartu? A vůbec parametry notebooku. Zkuste mi to trochu popsat do na adresu joanna.linhartova@3epraha.cz

Zdravím,

JL

_________________
Joanna Linhartová
ADS, v.o.s.
joanna.linhartova@adsstudio.cz
602 544 746
Skype: joannalinhartova
http://www.adsstudio.cz


pon čer 30, 2008 12:17 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
Pokud chcete přidat nové shadery tak jim cestu ukážete, bohužel po novém spuštění již tyto shadery nenačte a je mu potřeba tuto cestu osvěžit, myslím že se jedná pouze o shadery které jsou přidány bokem, né o ty originální v knihovně ve zdrojovém adresáři. Je to změna oproti Artlantis 1 kde si cestu pamatoval stále.


úte črc 01, 2008 11:30 pm
Profil

Registrován: pon kvě 19, 2008 11:17 am
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
zatím jsem pracoval pouze s originálními shadery....


stř črc 02, 2008 6:37 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 11, 2005 1:16 pm
Příspěvky: 95
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
To pořád neřeší daný problém, můžete ten soubor poslat?

JL

_________________
Joanna Linhartová
ADS, v.o.s.
joanna.linhartova@adsstudio.cz
602 544 746
Skype: joannalinhartova
http://www.adsstudio.cz


stř črc 02, 2008 8:36 am
Profil

Registrován: pát srp 08, 2008 6:07 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
Dobrý den,

Měl jsem podobnej problem s vkládáním základních originálních shaderů Art2. Ve verzích 1.2 stačilo shader přenest na plochu polygonu klasickým způsobem myší drag and drop (popř vymazat původní shader např z Acc11, který měl v názvu diakritické znamínka a nahradit ho jiným). Ve verzích 2.... musím prvně vložit shader. Zobrazí se mi jako materiál v náhledu správně, ale na scéně nikoliv. Pak create sharder from a uložit do knihovny daného projektu (zvoleného adresáře), potom se teprve zobrazuje správně i na scéně.

Po uložení mi už další načtení souboru pracuje správně a pamatuje si knihovnu - shadery.

Nevim, jestli má tyto zkušenosti více lidí, nebo je to jen problém některé z nových verzí Art2. Každopádně mi to nepřipadá moc šikovné (poněkud zdlouhavé např. pro zkoušení vhodné omítky na fasádě....).


ned srp 24, 2008 12:22 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
Dobrý den, není problém v tom že máte složky se shadery pojmenované diakritikou? Pak se to chová tak já říkáte. Podívejte se jestli ani cesta k shaderům neobsahuje diakritiku. S pozdravem R.B.


úte srp 26, 2008 4:05 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Karel Gott a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz