Právě je čtv dub 18, 2024 4:34 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
shadery v Artlantis2 
Autor Zpráva

Registrován: pon kvě 19, 2008 11:17 am
Příspěvky: 9
Příspěvek shadery v Artlantis2
Dobrý den,

mám studentskou licenci Artlantis Studio 2 s nejposlednější aktualizací 2.0.2. Mám Windows Vista Home Premium. 3D modely vytvářím v Allplanu, pak je exportuji do Artlantisu přes 3ds (to vždy fungovalo bez chyb). Nyní k problému, když otevřu projekt v Artlantisu, tak se mi zobrazí vše bez shaderů i v dřívějších projektech (ovšem také vytvořených v této verzi Artlantisu). Mohu materiálům přiřadit např. základní shader basic, dát mu barvu, průhlednost, lesk,... ale ne texturu. I když použiji hotový shader z Artlantisu, tak se zobrazí jen průhlednost, lesk, ... ale ne textura. Když zkusím otevřít v katalogu Images, tak je také nevidím v náhledu (vidím jen takové ty Windows ikonky pro obrázek). Nemohu přijít na to, kde je chyba. Vždyť to ještě před dvěma týdny fungovalo, teď to pustím a nic...

Děkuji mnohokrát za odpověď a radu!
Tomáš


pon kvě 19, 2008 11:29 am
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
Ahoj zkus aktualizovat i ovladače grafiky. Popřípadě ho odinstaluj a nainstaluj původní verzi bez update je možné že se ti tam teď začalo něco hádat. Ahoj


čtv kvě 22, 2008 12:04 am
Profil

Registrován: pon kvě 19, 2008 11:17 am
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
Děkuji za radu, aktualizace ovladače grafiky bohužel nepomohla, tak zkusím odinstalaci Artlantisu a instalaci bez aktualizace. Ale nevím, jak to proběhne se seriovým číslem (s licencí?) půjde použít to, co jsem dostal? Nerad bych znovu měsíc čekal než se mi ho uráčí poslat...

Ještě jednou děkuji
Tomáš


čtv kvě 22, 2008 1:45 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
Dej odregistrovat předtím než program odinstaluješ a neměl by v tom být problém, akorát si nejsme jist k jaké verzi vázali klíč obvykle platí že se klíš váže k poslednímu udpatu v nejhorším ho budeš muset znovu nainstalovat a pak zkusíme vymyslet něco jiného.


čtv kvě 22, 2008 11:23 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
Pokud ti jde o licenci a jeji použití obrat se přímo na cegru .
Ta by měla přesně vědět jak s licencí zacházet a používat jí .
Není třeba nic vymýšlet když jsou jasně daná pravidla.
Vždyt jako student to maš legálně tak to využij.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pát kvě 23, 2008 8:29 am
Profil

Registrován: pon kvě 19, 2008 11:17 am
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
Dobrý den,

licenci je skutečně třeba nejdříve deactivovat (v záložce help), pak jsem odinstaloval a znovu nainstaloval verzi 2.0.1 tzn. s prvním updatem (na tu jsem tu licenci dostal). Pustil a zajásal, shadery fungovaly. Zavřel a šel spát. Ráno chci pokračovat, pustím to a znovu bez shaderů. Zkusil jsem tedy znovu přeinstalovat. Výsledek po instalaci to chodí v pohodě, ale vždy jen první spuštění, jakmile program vypnu a otevřu to znovu už to je bez zobrazení shaderů. Prosím, netušíte někdo, čím by to mohlo být?

Děkuji za odpověď
Tomáš


pon čer 09, 2008 7:53 am
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
Ahoj, a nenecháš vždy provést aktualizaci?


pon čer 09, 2008 10:46 pm
Profil

Registrován: pon kvě 19, 2008 11:17 am
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
Asi nerozumím otázce :( ...normálně dám soubor_uložit a pak to zavřu... Tomáš


úte čer 10, 2008 11:17 am
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
nene zajímá mě jestli když pustíš program jestli nenecháš proběhnout aktualizaci, pak by bylo jasné že po restartu nejede jak má protože už nesouhlasí klíč, za normálních okolností je to sice hloupost ale celkově se tvá verze nechová správně tak je to třeba tím.


stř čer 11, 2008 11:21 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
divim se ze vám CEGRA nedokáže korektně poradit.
Jinak problém se shadery(mizení) temer urcite nema nic společného s licencí
shadery jsou nekde jako odkazy na složky kde má program shadery hledat.
Diky tomu se dají kdykoli pripojit znova . Já bych zkusil řešení že si ty shadery po té co zmizí ručně drag and drop znova asociuju a pokud to po novém spuštění nebo restartu zmizí je problém ve windows a logice používání.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř čer 11, 2008 12:32 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
Však píši že to je nejspíše chyba jinde, licence zlobila a zlobí stále, šlo o problém s novější verzí, ohledně shaderů může být chyba kdekoli, od diakritiky až po chybu ve windows.


stř čer 11, 2008 3:54 pm
Profil

Registrován: pon kvě 19, 2008 11:17 am
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
po spuštění Artlantisu aktualizovat nedávám...
když to tedy ukáži na shaderu, který je součástí Artlantisu...např. Lawn...když si otevřu dialogové okno shaderů, vidím vše v pořádku, ten správný obrázek a nastavení (to jediné se změnilo po přeinstalaci Artlantisu, že se zobrazují ty jpegy)..drag and drop můžu dělat jak chci, to nic nezmění na tom, že v náhledovém okně stále vše bez shaderů (i po vyrendrování je to bez nich). Windows mám Vista (nenadávejte mi, když si koupíte notebook tak tam prostě jsou to je fakt) v nejposlednější aktualizaci. Tak ještě před měsícem mi Artlantis chodil v pohodě až teď se to prostě po...

Tomáš


stř čer 11, 2008 6:44 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
V artlantis 2 se ale shadery načítají vždy od začátku znovu, v nabídce bys je tudíš ani mít neměl a až poté co ukážeš cestu tak ano. Očividně mu to vadí až teď když jsi aktualizoval visty předpokládám že po tom co výjde nový opravný patch by to mělo být pořádku,


čtv čer 12, 2008 11:52 am
Profil

Registrován: pon kvě 19, 2008 11:17 am
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
nerozumím větě, že bych měl shadery vidět až poté co mu ukážu cestu...kde se dá ta cesta ukázat...vždyť v nabídce shadery jsou, "jen" se nezobrazují v náhledovém okně a ani při renderingu...no a od té doby co mám tento problém, bylo asi 10 dalších aktualizací Vist...také jsem zkoušel znovu nainstalovat Artlantis 2.0.2 (abych měl nejnovější aktualizaci, když mám nejnovější aktualizaci Vist) ale nejde to, přitom kdysi se mi to povedlo a od té doby se nezobrazují ty shadery...teď hlásí ať si nejdřív instaluji Artlantis 2... no ale ten já mám instalovaný, "jen" správně nechodí...už jsem z toho pořádně otrávený...oponenta diplomky samozřejmě moje problémy se softwarem nezajímají...tak to musím porůznu rendrovat u kamarádů...prostě vopruz...


ned čer 15, 2008 10:03 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: shadery v Artlantis2
Větě že se shadery nezobrazují....dvojka přeci načítá shadery až po znovunačtení při každém spuštění takže sám jim musíš poprvé určit cestu aby se načetli. To jsem z prvu považoval za samozřejmost teď si jen nejsem jistý jestli to takhle provádíš. Jinak opravdu nevím, pokud opravdu potřebuješ pošli mi na můj mail kompletní konfiguraci počítače včetně veškerých updatů systému a já to postoupím technické podpoře v abventu.


pon čer 16, 2008 5:33 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz