Právě je pát bře 29, 2024 9:11 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Nová verze artlantisu 2.0 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Nová verze artlantisu 2.0
Dnes byla oficialne představena nová verze Artlantisu 2.0
http://www.abvent.com/emailing/apercu_emailing.php?id=858

zatim jsem nic moc nezjistil

mělo by jit umistovat texturu (asi uv maping)
měl by konečně být zakomponován nástroj na tvoření shaderu
nové shadery a nové katalogy

http://www.artlantis.com/support/forum/aff.php?src=atl_general_us/1465.jpg

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř led 16, 2008 9:34 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Nová verze artlantisu 2.0
konecne vic info i s animacema

http://www.artlantis.com/products/introduction.php

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte úno 12, 2008 10:18 am
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Nová verze artlantisu 2.0
Upravá shaderů vypadá zajímavě a nejen úprava dají se konečně shadery povýšit na vyšší úroveň a vypadají realističtěji. Mraky jsou také fajn věc konečně není potřeba to obcházet pomocí atmosféry:)) a co mě opravdu mile překvapilo je převedení zobrazení v "art" zobrazení a nejsou potřeba pro tento efekt další programy. Opravdu zdařilí nástupce aspoň tak jak to prezentují videa:)


úte úno 12, 2008 6:43 pm
Profil

Registrován: úte říj 18, 2005 7:51 pm
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Nová verze artlantisu 2.0
Tak už je k dispozici demo!


úte úno 26, 2008 12:11 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Nová verze artlantisu 2.0
tak to je sila
ani nevim zda je to lepsi nebo horsi :))
par veci je zajimavejch par veci docela nesly najit cele je to takove divne vsechno schovane kde je ta puvodni jednoduchost :((

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte úno 26, 2008 12:03 pm
Profil

Registrován: úte říj 18, 2005 7:51 pm
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Nová verze artlantisu 2.0
Moje první dojmy jsou taky hodně ambivalentní...
Samozřejmě jsem si tam hned zkusil otevřít soutěžní projekt, který jsem nedávno renderoval ve předchozím Studiu. První překvapení byl samotný průběh výpočtu, kdy se první objeví černobílý náhled celé scény a pak se postupně vizualizuje. Docela jsem zajásal, když jsem zjistil, jak rychle to v porovnání se Studiem renderuje 3D stromy - objekty ve scéně, ale pak trvala zase celou věčnost tráva - bitmapová textura s bumpem... Něco za něco...
Jde vidět, že si pravdu pohráli s nastavením světla/slunce a s tím částečně souvisejícími generovanými mraky. Mraky (a vůbec celá práce s oblohou) vypadají opravdu hodně dobře. Druhá strana mince je, že díky mrakům byly omezeny možnosti práce s mlhou, kterou jsme občas používal (ale zase je to spíše zjednodušení pro běžného uživatele - nyní si jen lze zvolit začátek mlhy, konec mlhy a výšku horizontu).
Docela jsem byl zvědav na ten Post-process, úpravu kontrastu/jasu/saturace/expozice/zrnitost vizualizace bez nutnosti používání externích programů. Bohužel mě dost pobavilo, že je nutno tento post process nastavit ještě před vizualizací - čili pokud po již hotovém výpočtu zjistím, že jsem přehnal expozici, můžu počítat znova... To už raději "post-process poškození" nebudu riskovat a ten externí editor otevřu (nehledě na to, že jas/kontrast/saturaci aj. můžu na Macu upravovat přímo když si otevřu jakýkoliv obrázek na úrovni operačního systému, čili nemusím používat žádné aplikace třetích stran...). Navíc bych ještě uvítal vinětaci a především srovnávání vertikál - perspektivní deformaci. Ale pro uživatele, který post-process v minulé verzi moc neřešil, to bude určitě zajámavá možnost (především expozice v kombinaci se zrnitostí, která trochu rozostří rozhraní světlo/stín).
Mezi materiály je několik nových základních materiálů - chrom, hliník, porcelán, plast... Jedná se ale opět o krok vstříc běžným či svátečním uživatelům, tyto materiály se daly už i v předešlé verzi vytvořit velmi podobně expertním shaderem. Tvorba vlastních shaderů je fajn, ale zase mi to na první pohled nepřipadá jako něco zásadně jiného, než čeho bylo možno v předchozí verzi dosáhnout s pomocí základního shaderu a textur.
Přetrvávají dva problémy, co mě dost trápí u předchozí verze - nemožnost nastavení ohniskové vzdálenosti pod 20 mm (vím, že to pak deformuje scénu, ale občas (interiéry) se to hodí - navíc ve verzi pro Windows to jde, pouze na Macu ne...) a nemožnost vytváření skupin objektů podobně jako skupin světel a následně zapínání/vypínání těchto objektů ve skupinách u jednotlivých scén-podobně jako to lze se světly (když dělám vizualizaci domu ze dvou stran, občas potřebuji například z jedné strany mít zaparkováno auto jinde než ze strany druhé - pro každý render mám pak samostatný soubor atl, ještě že je tu možnost načtení referenčního souboru... :) ).
Jsem zvědav, na kolik přijde upgrade, ale asi to za to stát bude (hlavně ta práce s osvětlením a oblohou) ;)


úte úno 26, 2008 12:46 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Nová verze artlantisu 2.0
jj dá se říct že naprosto souhlasím co dodat:) jen že děkuji za pěkné shrnutí


úte úno 26, 2008 3:33 pm
Profil

Registrován: úte říj 18, 2005 7:51 pm
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Nová verze artlantisu 2.0
Na http://www.objectsonline.com/customer/h ... 9cc0a6dfa8 je k dispozici studentská licence.
Včera jsem tam provedl vše nutné pro získání studentského S/N a můžu potvrdit, že to opravdu funguje, číslo jsem dnes dostal, Artlantis 2 už mi jede bez vodoznaků.
Je to jen trochu zdlouhavý proces registrace/ověření registračních údajů/zaslání potvrzení o studiu (kopie studentského průkazu) aj. (hlavně se mě prosím nepokoušejte kontaktovat s žádostí o radu, když na vás vyskočí počtvrté stejné okno - je to opravdu trochu zdlouhavé...). Všechny údaje jsem poskytoval pravdivě (včetně skutečnosti, že ve škole už pouze pracuji na diplomové práci (jinak po mě chtěli rozvrh apod.)), takže nehrozí, že by třeba byly nějaké problémy se školou v nějaké neznámé České republice a člověk ze sebe musel dělat Američana...


pát bře 14, 2008 11:59 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Nová verze artlantisu 2.0
Tak jsem se dostal k dalsi zkousce renderu a pro exteriery je tam u slunce a výsledků velký krok kupředu vysledky jsou přesvědčivějsí a jednodušeji dosazitelné.
Jedna z věcí ale je opravdu na špičkové urovni a to simulace oblohy a mraků to je naprosto užasný a výsledky jsou rovnocenné foto bitmapě pozadí s oblohou.
Ještě musim vyzkouset lampy a interier.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pát bře 14, 2008 12:54 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Nová verze artlantisu 2.0
Bohužel se nedá sloučit obrázek pozadí a nové mraky. Což je dle mého velká chyba. Vždycky jsem si obrázky bez mraků pomocí mlhy vždy upravoval tak že vypadaly jako plné mraků zde to již není možné. Jinak s tebou souhlasím že ty mraky vypadají opravdu skvěle.


sob bře 15, 2008 2:49 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek Re: Nová verze artlantisu 2.0
nemuzete ukazat i nejake reference? rad bych se kouknul :wink:

_________________
AC 11 ...WIN 7 64...Intel Core i5-2550K 3,40Ghz...8 GB RAM...Nvidia GeForce GTX 570


ned bře 23, 2008 5:29 pm
Profil

Registrován: sob úno 02, 2008 1:18 am
Příspěvky: 429
Příspěvek Re: Nová verze artlantisu 2.0
Zdravím výjde recenze a tam je vše popsáno. Jinak podle toho co jsem si to zkoušel sám je doba cca 2x delší ale kvalita je o něco lepší zvlášť radiozita. Nashledanou popřípadě napište co by vás konkrétně zajímalo. S pozdravem Roman Brzoň.


úte bře 25, 2008 4:26 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 04, 2006 3:01 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek Re: Nová verze artlantisu 2.0
Já jen doplním Martina Rosu pro ty, co jsou šikovní jak já :wink: (pokus o polopatický návod). Nejdříve se na zmiňovaných stránkách musíte zaregistrovat. Poté musíte uskutečnit až do konce virtuální nákup, byť se jedná o školní verzi, která je zdarma (neustále vám to bude házet nulovou částku dolarů). Na základě této dostanete mail s linkem na download. Dále budete vyzváni, aby jste zaslali faxem, či na uvedený mail svoje studentské ID číslo a další údaje - slečně stačí poslat odkaz na anglickou sekci vašich fakultních stránek, kde jste před tím zadali vyhledat osobu dle ID čísla - tím dokážete, že na dané škole existujete a máte statut studenta. Tím celá obstrukce končí a vy v konečné fázi obdržíte mailem serial pro roční provoz.


úte dub 01, 2008 1:17 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Nová verze artlantisu 2.0
to už je k dispozici artlantis 2 pro studenty ???

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte dub 01, 2008 8:26 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 04, 2006 3:01 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek Re: Nová verze artlantisu 2.0
Ano. Viz odkaz Martina Rosy. Tuším, že jsou to americké stránky.


úte dub 01, 2008 11:57 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz