Právě je pát bře 29, 2024 11:34 am




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 7 ] 
Plotmarker - uchopovaci body 
Autor Zpráva

Registrován: pon pro 26, 2005 4:18 pm
Příspěvky: 112
Bydliště: HK
Příspěvek Plotmarker - uchopovaci body
Dobry den, mel bych dotaz ohledne Plotmarkeru. Do vykresu vlozim kresbu s pudorysem a se sklopenym rezem. Jak docilit toho abych byl schopen umistit kresbu rezu presne aby licovala s pudorysem. Mam na mysli uchopovaci body, plotmarker mi nabidne pouze uchopovaci body v rozich ohraniceni kresby. Coz znamena, ze nejsem schopen chytit kresbu za roh zdi, ale jen za roh ohraniceni kresby. Tim padem je nemozne, aby na vykrese licoval roh zdi v pudoryse s tim samym rohem v rezu a tyto dve kresby byly presne pod sebou (je to proste na odhadu). Prosim poradite mi,jak to resite vy? Dekuju moc

AC 8.1


stř kvě 16, 2007 11:53 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Plotmarker - uchopovaci body
milis píše:
Dobry den, mel bych dotaz ohledne Plotmarkeru. Do vykresu vlozim kresbu s pudorysem a se sklopenym rezem. Jak docilit toho abych byl schopen umistit kresbu rezu presne aby licovala s pudorysem. Mam na mysli uchopovaci body, plotmarker mi nabidne pouze uchopovaci body v rozich ohraniceni kresby. Coz znamena, ze nejsem schopen chytit kresbu za roh zdi, ale jen za roh ohraniceni kresby. Tim padem je nemozne, aby na vykrese licoval roh zdi v pudoryse s tim samym rohem v rezu a tyto dve kresby byly presne pod sebou (je to proste na odhadu). Prosim poradite mi,jak to resite vy? Dekuju moc

AC 8.1


Předně bych to řešil novější verzí archicadu : ))) Verze 8.1 je už na dnešní poměry, kde se klube verze 11 již hodně zastaralá. Například v archicadu 10 to ve výkresovém prostoru (obdoba plotmakeru) funguje v pohodě. Označím výkres, dám povel přesun (ctrl+D), a chytnu si například roh baráku ve výkresu a tahám ho zase k rohu baráku co je ve druhé kresbě.
Zkrátka lze posouvat na úrovně nějakých bodů v kresbě.

Pokud toto v 8.1 nelze, nezbyde než zoomovat, malovat pomocné čáry a odhadovat : )

_________________


AC 5 ...... 23


stř kvě 16, 2007 12:04 pm
Profil

Registrován: pon pro 26, 2005 4:18 pm
Příspěvky: 112
Bydliště: HK
Příspěvek 
jasny, ja si to myslel....no nova verze archicadu je pro me uz nedostupna, pokud mam na mysli legalni AC, preci jenom AC je silny nastroj, proto jsem skocil po cerzi AC SE, ktery byl financne pro me dostupny. Bohuzel se budu muset jeste chvili obejit bez AC 10, AC 11 ...:(
ale i tak diky za radu :)


stř kvě 16, 2007 12:50 pm
Profil

Registrován: ned říj 01, 2006 8:07 pm
Příspěvky: 3
Příspěvek 
"verze 8.1 je již hodně zastaralá", to mě pobavilo - já mám jít na brigádu do firmy, kde mají verzi 6! :-) A takových firem znám víc...


pon kvě 21, 2007 7:53 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
O_Zastera píše:
"verze 8.1 je již hodně zastaralá", to mě pobavilo - já mám jít na brigádu do firmy, kde mají verzi 6! :-) A takových firem znám víc...


1) Co je na tom nepravdy ? : )))) Ano je zastaralá : )))))
2) to už je smutná realita, znám taky pár takových firem a nebudu se tu rozepisovat co si o takových "firmách" myslím : ))))))

_________________


AC 5 ...... 23


pon kvě 21, 2007 8:17 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek 
Upřimně ty firmy lituji. Zbavením se Plotmakeru byl revoluční pokrok. :)


úte kvě 22, 2007 8:11 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
JJ aj aj : )))) Nicméně to tu zamknem, ať to tu moc nespamujem - kdyžtak off line diskuse : )

_________________


AC 5 ...... 23


úte kvě 22, 2007 8:23 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 7 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz