Právě je úte bře 19, 2024 11:46 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Tisk projektu do PDF 
Autor Zpráva

Registrován: úte úno 09, 2010 5:55 pm
Příspěvky: 8
Příspěvek Tisk projektu do PDF
Zdravím.
Mám problém s tiskem výkresů do .pdf v ArchiCADu 17

V okně (organizér - publikace projektu - sady publikací projektu) mám standartně výkresy zařazeny do tisku, ale pro stisknutí ,,publikovat,, a po zvolení složky pro uložení výkresů mi okno ,,vytváří se Adobe PDF,, zamrzne a výkres se nevytiskne.
Přitom v okně publikace se výkres zaškrtne jako vytisknutý.
Řešil jsem to přeinstalováním Adobe PDF tiskárny (Adobe readeru) ale problém přetrval.

Prosím o radu.


čtv úno 06, 2014 7:47 pm
Profil

Registrován: ned zář 13, 2009 12:41 pm
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Tisk projektu do PDF
Zdravím,

zeptám se, je nezbytné výkresy do pdf tisknout? Nebo-li, pokud mám vytvořeny výkresy a potřebuji je "dostat" do pdf, jeví se mi jako optimální vytvořit publikaci "Uložit" a formát PDF. Káždé pdf se přizpůsobí velikosti výkresu. Pokud z nějakého důvodu potřebuji už "tisnout" do pdf a publikaci tedy vytvořím jako "Tisknout" a tiskárnu zvolím pdf, při "Publikuj" nejprve proběhne odeslání do tiskárny (první část - vypublikováno) a poté se otevírá dialog PDF tiskárny - kam uložit. Zpravidla to chce výkresy brát po jednom. A taky každému výkresu musím ručně nastavovat velikost média (byť jen virtuálního). Tato volba se může hodit např. pro tisk různých tabulek, které chci rozdělit do A4-ek ... Obecně pdf tiskárny si nechají zpracovat jakýsi "tisk do souboru" (zde úloha ArchiCADu končí - vypublikováno) a poté si to již přebírá samotná tiskárna (ať už konkrétní, či virtuální typu pdf). Problém bych tedy spíš viděl v té pdf tiskárně, pokud tedy oper. systém neblokuje ono okno "kam uložit".

_________________
hroshik(zavináč)seznam(tečka)cz
ArchiCAD 6.5-23


ned úno 09, 2014 6:19 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz