Právě je pát bře 29, 2024 11:21 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Rameček vykresu??? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 12:22 pm
Příspěvky: 100
Bydliště: Ježov (HO)
Příspěvek Rameček vykresu???
Nevím jak u koho, ale u me je nejvetsi problem tisk vykresů. Jeste se mi nikdy nepodařil vytisknout vykres s rámečkem 5mm okolo formátu papíru. Vždy to musím pracně odstřihat. Neví nekdo jak toho docílit?? :roll:


stř zář 21, 2005 11:17 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Rameček vykresu???
forad píše:
Nevím jak u koho, ale u me je nejvetsi problem tisk vykresů. Jeste se mi nikdy nepodařil vytisknout vykres s rámečkem 5mm okolo formátu papíru. Vždy to musím pracně odstřihat. Neví nekdo jak toho docílit?? :roll:


Ajejda.
Základní otázka. Pracuješ v plné verzi či studentské ? Základním problémem je, že ve studentské verzi nelze využít PlotMaker (tedy alespoň mám ten pocit). Takže ...

1) Pokud děláš v plné verzi a používáš PlotMaker, není na tom nic složitého než si nadefinovat formáty výkresů a ty se pak jednoduše tisknou.

2) Pokud tiskneš přímo z ArchiCadu (to jsem dělal před lety ve škole), tak si holt vždy nakresli rámeček a ten si vsaď přímo do výkresu a to se pak vyplotruje .... trošku složitější pak může třeba být, pokud tiskneš na A3 tiskárnu (zkrátka to není plotr - role papíru), tam se musí definovat okraje tiskárny a je s tím trošku práce.

Kdyžtak napiš v čem děláš a z čeho a čím chceš tisknout.

Jo a kdyžtak pro příště zkus s takovým a podobným problémem napsat do sekce "Archicad otázky a odpovědi". Tohle je sekce s návrhy na vylepšení : )

_________________


AC 5 ...... 23


čtv zář 22, 2005 7:37 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Ja myslím že největší problém je v tom že pokud se použije list papíru tak těch 5mmod okraje vychází na některé straně do mepotisknutelné plochy daného zařízení u role ten problém není .Každá tiskárna či plotr potřebuje nějaké okraje na podávání papíru. Vetšinou aspon 12mm na spodní straně papiru.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


čtv zář 22, 2005 8:45 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 19, 2005 8:49 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Zlin
Příspěvek 
...pricemz laserovka ma mensi "nepotisknutelne" okraje, nez inkoustovka (pokud se rozhodujes o zarizeni, ktere je lepsi). Mj. ostrihavat papir (coz ti asi vadi nejvic, ze? :-)) budes muset vzdycky! At mas A3+ inkoust, A3 laser nebo plotr...


čtv zář 22, 2005 12:17 pm
Profil

Registrován: stř říj 05, 2005 2:45 pm
Příspěvky: 35
Příspěvek Re: Rameček vykresu???
CADmaster píše:
forad píše:
Nevím jak u koho, ale u me je nejvetsi problem tisk vykresů. Jeste se mi nikdy nepodařil vytisknout vykres s rámečkem 5mm okolo formátu papíru. Vždy to musím pracně odstřihat. Neví nekdo jak toho docílit?? :roll:


Ajejda.
Základní otázka. Pracuješ v plné verzi či studentské ? Základním problémem je, že ve studentské verzi nelze využít PlotMaker (tedy alespoň mám ten pocit). Takže ...

1) Pokud děláš v plné verzi a používáš PlotMaker, není na tom nic složitého než si nadefinovat formáty výkresů a ty se pak jednoduše tisknou.

2) Pokud tiskneš přímo z ArchiCadu (to jsem dělal před lety ve škole), tak si holt vždy nakresli rámeček a ten si vsaď přímo do výkresu a to se pak vyplotruje .... trošku složitější pak může třeba být, pokud tiskneš na A3 tiskárnu (zkrátka to není plotr - role papíru), tam se musí definovat okraje tiskárny a je s tím trošku práce.

Kdyžtak napiš v čem děláš a z čeho a čím chceš tisknout.

Jo a kdyžtak pro příště zkus s takovým a podobným problémem napsat do sekce "Archicad otázky a odpovědi". Tohle je sekce s návrhy na vylepšení : )

Mám studentskou verzi 8.1
Nevím jestli to nejde jednoudušej ,ale když tisknu na A4, tak to hodím na a0 v plotmakeru do středu a dám tsiknout pouze tu jednu stránku, konkrétně 13.


pát lis 25, 2005 12:22 am
Profil

Registrován: stř říj 05, 2005 2:45 pm
Příspěvky: 35
Příspěvek 
Jinak lidi, nevíte jak to udělat, aby jsme mi všechno vytisklo do černé barvy??? Aby vrstvy na to něměly vliv, pokud vím, tak to jde nastavit jenom černěbíle nebo barveně , já bych chtěl pouze do černa, aby tam nebyly různé odstíny.......


pát lis 25, 2005 12:24 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Na urovni plotmakeru lze nastavit všechny barvy tisknout cerne
pozor ale na bile plné šrafy budou také cerné

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte lis 29, 2005 11:02 am
Profil

Registrován: stř říj 05, 2005 2:45 pm
Příspěvky: 35
Příspěvek 
A jde to nějak udělat , aby ty šrafy černé nebyly???

LubosC píše:
Na urovni plotmakeru lze nastavit všechny barvy tisknout cerne
pozor ale na bile plné šrafy budou také cerné


úte lis 29, 2005 3:04 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Ano jde, v nastavení "pera a barvy" si nastavíte barvu číslo 91* jako bílou, ostatní jako černé.

* Standartně je v archicadu bíla pod číslem 91, pokud máte defaultně nastaveno jinak, tak dle vašeho nastavení

_________________


AC 5 ...... 23


úte lis 29, 2005 5:00 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz