Právě je čtv dub 18, 2024 11:23 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
vytvorenie vlastneho gdl prvku - AC 13 
Autor Zpráva

Registrován: pát úno 15, 2008 1:26 pm
Příspěvky: 123
Bydliště: Galanta
Příspěvek vytvorenie vlastneho gdl prvku - AC 13
dobry den,

mam studentsku verziu AC 13 a potrebujem vytvorit vlastny gdl prvok - vysledok ma byt stena specifickeho oblukoveho tvaru s roznymi vyrezmi a vlastnou jednotnou texturou, ktoru nasledne osadim do svojho projektu...

nahlad:

Obrázek
ten obluk sa v podoryse inak sklada zo 4 ciastkovych oblukov...
ten nakresleny pohlad realne zodpoveda dlzke tej oblukovej ciary v podoryse, podla ktorej ma byt realne zakrivena ta stena... /vypocitane dlzky oblukov/

prosim o pomoc s postupom, surne, vopred velmi pekne dakujem

P.S.: tiez by som chcela, aby sa mi ciarova srafaz tej textury steny objavila aj v automatickom vygenerovani pohladov, ak je to mozne...


pát dub 16, 2010 2:38 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek Re: vytvorenie vlastneho gdl prvku - AC 13
Já bych si nakreslil normálně stěnu s tímto půdorysem s otvory a nebo zavěšenou fasádu...problém je asi ta textura, to bych neuměl asi přčesně usadit, ale to tu snad někdo určitě poradí jiný. Z jakýho důvodu to musí být gdl prvek?

_________________
AC 17


pát dub 16, 2010 9:12 pm
Profil

Registrován: pát úno 15, 2008 1:26 pm
Příspěvky: 123
Bydliště: Galanta
Příspěvek Re: vytvorenie vlastneho gdl prvku - AC 13
martyl píše:
Já bych si nakreslil normálně stěnu s tímto půdorysem s otvory a nebo zavěšenou fasádu...problém je asi ta textura, to bych neuměl asi přčesně usadit, ale to tu snad někdo určitě poradí jiný. Z jakýho důvodu to musí být gdl prvek?

no potrebujem tu oblukovu stenu /pozostava zo 4 oblukov rozneho polomeru/ mat ako 1 suvislu plochu, aby na to pekne sadla ta textura... neviem ci by som to dosiahla cez klasicku stenu a otvory, preto som isla skor cez tu dosku, este to nejak dostat to vertikalnej polohy a zaoblit podla tej krivky...

podla mna to musi ist nejak spravit cez soubor / knihovny a objekty / novy objekt... ale dalej to tam nechapem co s tym...


pát dub 16, 2010 9:18 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 24, 2007 3:31 pm
Příspěvky: 517
Příspěvek Re: vytvorenie vlastneho gdl prvku - AC 13
Také by mě zajímalo proč to musí být zrovna GDL, já bych to také řešil pomocí zdi.
Do pohledů to čárově asi nedostanete, ale v AC by měly jít zapnout obrázkové textůry i pro 2D pohledy.

Jinak textura-materiál se dá velmi snadno ve 3D nasměrovat pomocí funkce "3D model -> Připojit 3D texturu"

_________________
ing. Michal Jirát
Business Centrum Mikrotechna a.s.
NOSCALE architects, s.r.o.
Odborná rada pro BIM
Výuka ArchiCADu na FA ČVUT

Realizační dokumentace a rekonstrukce v AC23 s přehledem, teamwork2 je super a prezentace pomocí BIMx nemá chybu


pát dub 16, 2010 9:28 pm
Profil

Registrován: pát úno 15, 2008 1:26 pm
Příspěvky: 123
Bydliště: Galanta
Příspěvek Re: vytvorenie vlastneho gdl prvku - AC 13
jirat píše:
Také by mě zajímalo proč to musí být zrovna GDL, já bych to také řešil pomocí zdi.
Do pohledů to čárově asi nedostanete, ale v AC by měly jít zapnout obrázkové textůry i pro 2D pohledy.

Jinak textura-materiál se dá velmi snadno ve 3D nasměrovat pomocí funkce "3D model -> Připojit 3D texturu"

dakujem, no nemusi to byt gdl prvok, len sa mi to zdalo byt najlepsie riesenie, ked si vytvorim akoze ten "ornament" a potom to len vlozim do podorysu vcelku hotove, ako GDL z kniznice... navyse vkladat do steny vsetky tie otvory je o dost zdlhavejsie, ako takto si to vyzerat do dosky, ked to uz mam predkreslene a potom ju nejak dat do vertikalnej polohy, a napokon zaoblit podla tej podorysnej krivky

EDIT: okrem toho, ked ten moj obluk pozostava zo 4 oblukov rozneho polomeru, to by boli realne hrany steny, co by asi bol problem s tou texturou dostat na celu tu dlzku obluka tu 1 texturu bez toho, aby to spravilo 4, cize 1 na kazdej casti tej steny...


pát dub 16, 2010 9:38 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek Re: vytvorenie vlastneho gdl prvku - AC 13
Podle mne je lepší kouzelnou hůlkou vytvořit stěnu a do ní otvory jako okna nebo prázdné otvory...texturu to netuším, to musíte vyzkoušet, co to udělá.

_________________
AC 17


pát dub 16, 2010 10:15 pm
Profil

Registrován: pát úno 15, 2008 1:26 pm
Příspěvky: 123
Bydliště: Galanta
Příspěvek Re: vytvorenie vlastneho gdl prvku - AC 13
martyl píše:
Podle mne je lepší kouzelnou hůlkou vytvořit stěnu a do ní otvory jako okna nebo prázdné otvory...texturu to netuším, to musíte vyzkoušet, co to udělá.

zda sa, ze to pojde, sice to potrva s tymi otvormi, ale nejako to pojde, dakujem velmi pekne za pomoc vsetkym zucastnenym


sob dub 17, 2010 2:38 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz