Právě je čtv bře 28, 2024 9:07 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
typy čiar 
Autor Zpráva

Registrován: ned dub 09, 2006 1:26 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek typy čiar
Viem, že je možné vytvoriť aj vlastné typy čiar, no zaujímalo by ma, či sa pre ušetrenie času dajú niekde stiahnuť už hotové (napr. uložené ako atribúty) čiary. Nám na mysli elektro, plyn, voda, kanal atď.
Vďaka.


pon dub 10, 2006 1:08 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tato implicitní sestava typů čar ti nestačí ?? http://www.4dprojekt.cz/cadmaster/typy_car.JPG

Já bych řekl že je dostatčená a v případě nějaké ojedinělé absence je tam ta možnost si nějakou upravit, vytvořit.

_________________


AC 5 ...... 23


pon dub 10, 2006 1:15 pm
Profil

Registrován: ned dub 09, 2006 1:26 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek 
To je presne to, čo potrebujem, ale neviem ako sa k tomu dopracovať. Môj Attribute Manager ponúka len pár základnych typov čiar. Môže to byť
tým, že mám anglickú verziu ArchiCAD 9 ?


pon dub 10, 2006 6:44 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Nevím jak u anglické verze, ale u české verze archicadu, jak plné verze tak studentské, je tato sestava čar v defaultním nastavení. Když dám nový projekt, použít implicitní nastavení, nový a nulovat, tak tam tyto sestavy jsou.

A pokud máš anglickou verzi a nemáš ji legálně tak se tu ani nepoptávej po ničem ke stažení.

_________________


AC 5 ...... 23


pon dub 10, 2006 6:57 pm
Profil

Registrován: ned dub 09, 2006 1:26 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek 
Asi to bude tým, že mam anglickú verziu. Tam nie sú tie typy čiar, čo ma zaujímajú ani v defaultných nastaveniach.

A čo sa týka poslednej poznámky, asi ma za to odsúdiš, ale naozaj nemám legálnu verziu. Ešte som nenakreslil žiaden projekt v Archicade, iba ho skúšam a učím sa. Je totiž príliš drahý, aby som si ho mohol kúpiť bez vyskúšania. Graphisoft nemá (ako mnoho iných) trial verziu k stiahnutiu. Stiahol som si demo verziu, ale tá sa bez "save" a "print" nedá vobec použiť na seriózne odskúšanie, čo to dokáže. Ak ma Archicad presvedčí, určite si ho kúpim a pravdepodobne to bude česká verzia. A tebe neostáva nič iné, len mi veriť. Ak nie, vymaž môj login a ja sa vrátim k literarúre, ktorú som si už kúpil (ArchiCAD Názorný pruvodce).


citát z ArchiCAD Talk

twisted wrote:
is there any place on the internet where you could download a trial version of archicad 9?

No.
Contact the neareast ArchiCAD distributor and ask for the demo CD.


pon dub 10, 2006 9:40 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Co se týče problému těch čar, tak to bude nejspíše tou anglickou verzí.

Co se týče legálního a nelegálního SW. Ta poznámka byla k tomu, že toto fórum neslouží jako pomoc pro "zloděje", takže v tomto případě nebudu volit nějakou z alternativních pomocí jako je třeba zaslání těch čar nějakým způsobem.
Neber mě jakou nějakého morouse, všeobecné rád pomáhám uživatelům, ale zde jsou nějaké hranice. Doporučím ti ale, jeden z kurzů od cegry pro lidi jako jsi ty. Pro lidi, kteří váhají o koupi tohoto SW. Cegra chystá celkem často dvoudenní školení (každý má k dispozici svůj počítač), a za ty dva dny se člověk seznámí dostatečně s archicadem.
více informací zde: http://www.cegra.cz/slaprez/kurzy.php

_________________


AC 5 ...... 23


pon dub 10, 2006 10:32 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Kdo chce vzdy muze ziskat nejakou moznost jak si legalne software vyzkoušet a rozhodnout se zda si ho poridi.
Ti ostatni budou jen tvrdit že to jinak prostě nejde atd.

A vyzkouseni programu bez podpory dodavatele (skoleni atd) je stejne absoulutne nevypovidajici protoze na spoustu genialnich funkci a zjednoduseni proste nepridete nebo na to nemate cas prijit. Oni to obcas neznaji ani uzivatele pokud se o to vic nezajimaji a mysli si ze na vsechno prijdou sami :(((

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte dub 11, 2006 8:27 am
Profil

Registrován: ned dub 09, 2006 1:26 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek 
Ďakujem, za vaše poznámky a odporúčania. Nemôžem očakávať a ani som neočakával porozumenie pre používanie nelegálneho softvéru, aj keď len na vyskúšanie jeho schopností. Viem, že je mnoho kurzov, dokonca aj na Slovensku, ale ako napísal mr. LubosC, na jeho geniálne funkcie a ani na mnoho základných neprídem za dva dni kurzu, iba ak by som chodil 2x mesačne. Ale to sa fakt nedá. Naozaj sa nechcem vyhovárať, ale 30 dňová trial verzia a k tomu nejaky kurz by mi naozaj dali viac času a kľudu na skúšanie programu. Ale to tu teraz nevyriešime.

P.S.
Iba hypotetická otázka. Čo ak má niekto Archicad ako jediný nelegálny softvér vo svojom počítači, zatiaľ čo iný má Archicad ako jediný legálny. Ale to už je téma na iné fórum. Kto je bez viny, nech prvý hodí kameňom.


úte dub 11, 2006 2:47 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz