Právě je pát kvě 03, 2024 11:28 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Nové funkce 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Nové funkce
Docela by me zajimalo jaká funkce vám v archicadu nejvice schází.

Aspon se trosku zase rozproudi (mozna ) diskuze

Ja ted delam na 7.0 :( ale musim rict ze to co mi chybí mimo kolecka stejne není ani ve verzi 11

Me by se nejvíc hodilo kdyby archicad umel prepínat vzhled výkresu vzhledem ke knihovním prvkům i jinak než pomocí meřítka

Mam inteligentni prvky ktere mají ruzny vzhled ktery se ale neváže na měřítko a přepínání vyber vse nastav je nespolehlivé . A hlavně když je to 30 typu prvků a 8 pater :((

Drobny priklad je jiz v 11 kde je prepinani prvku pro zobrazeni lustrů
Ale chtelo by to víc .

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pon říj 29, 2007 10:05 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek 
Je toho vice co mi chybi, jen si na to vzdy spomenu, kdyz to zrovna potrebuju :)

Co me ted tak napada, tak by se mi libila lepsi editace zón, kdyz mam ocislovano nejakych 30 mistnosti v administrativni budove a najednou chci jednu pridat nekde uprostred, musim vse precislovat :(.

Jeste by bylo urychleni zadavani materialu napriklad u oken, nebo dveri. Kdyby se dali polozky v parametrech oznacit jakou soubory a najednou zmenit material.

_________________
AC 11 ...WIN 7 64...Intel Core i5-2550K 3,40Ghz...8 GB RAM...Nvidia GeForce GTX 570


pon říj 29, 2007 2:58 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tak nějaká systémová editace zón by se hodila, opravdu v komplexu se sto zónami pak vkládat zóny to je problém....

Urychlení zadávání materiálů u oken, tak určitě, to by stačilo o tento parametr rozšířit nástroj "Upravit označené".

Já osobně, jak jsem už uvedl, bych uvítal podkládání šrafou do pozadí nejen u textu a popisků, ale i u kót (všech typů).

Dále bych uvítal, také pan Cipra ví, nástroj otoč čáru pro AC 11, když asi není nikdo z cegry schopný ji udělat.

Ještě dále (o tom jsme také již mluvili) by bylo super, kdyby u nástroje popis bylo možné odkazovat více než jednu odkazovou čáru.

_________________


AC 5 ...... 23


úte říj 30, 2007 12:31 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek 
S tou podkladni srafou by to bylo super!!!

a kdyz jsme u tech popisek, tak by tam mohla byt jednoducha kulata bublina, stejne jako je ramecek. Tam kulata bublina je, ale to neni kruh :shock: :lol:

_________________
AC 11 ...WIN 7 64...Intel Core i5-2550K 3,40Ghz...8 GB RAM...Nvidia GeForce GTX 570


úte říj 30, 2007 12:51 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
popiska s vice odkazovími čarami je realizovatelná pomocí GDL
případně bublina také
podkladní šrafy pod koty už by muselo být api které by samo vytvořilo podkladní šrafy správné velikosti a správně je umístilo a správně by nastavilo pořadí kreslení a také byněkdo musel vymyslet jak by se to mělo chovat při ruzných změnách

napadlo mě i to přečíslování zon ale tam je tolik neznámích a variant takze to by bylo na delší dizkuzi jak by to mělo fungovat

Ted si zrovna asi budu psat api které do razitka samo doplní počet pracovních míst (knihovní prvek - pracovní místo)

API je pole neorané a ma takové moznosti ze si to neumite ani predstavit.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte říj 30, 2007 1:00 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek 
To by me zajimalo, podle ceho se to API ucite?

Na ty zony me napadlo, ze by to fungovalo jako koty. Vsechny zony by byli svazane carou, tim by se urcoval i smer cislovani, a kdyz budu chtit pridat zonu, tak bych musel oznacit tu caru a treba pomoci strl (jak u koty) pridat bod k nove zone. Chtelo by to asi nakreslit schema. Ale jak by se to naprogramovalo :(, tak to je nad muj ramec.

O bubline vim, ze je, ale je to takove neohrabane a pomale. a nejde editovat primo v pudoryse.

_________________
AC 11 ...WIN 7 64...Intel Core i5-2550K 3,40Ghz...8 GB RAM...Nvidia GeForce GTX 570


úte říj 30, 2007 1:32 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
2 LubosC:
Ohledně té popisky, to že je to realizovatelné přes GDL, si říkal už v dobách kdy jsi byl v Cegře, ale nikdy se nenašel čas .. ; )))

_________________


AC 5 ...... 23


úte říj 30, 2007 2:07 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
api se ucim podle prikladu a helpu nic lepsiho neni a i tam jsou chyby a pak se stim bojuje docela obtizne.
A u tech zon by nekdy stacilo aby vsechny oznacené (posunuté číselně) a jejich hodnotu o nejaké číslo zvětšil zmenšil

Api vždy dela veci ktere umi AC ale nahradi slozitou praci uzivatele. Proto propojeni zony carou ve vztahu kcislovani je spatny smer mysleni (aspon pri prvni uvaze o funkcnosti)

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte říj 30, 2007 2:12 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
CADmaster píše:
2 LubosC:
Ohledně té popisky, to že je to realizovatelné přes GDL, si říkal už v dobách kdy jsi byl v Cegře, ale nikdy se nenašel čas .. ; )))


Nekde sem uz na tom zacal ale nedodelal :))

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte říj 30, 2007 2:14 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek 
LubosC píše:
A u tech zon by nekdy stacilo aby vsechny oznacené (posunuté číselně) a jejich hodnotu o nejaké číslo zvětšil zmenšil


Souhlasim, to by uplne stacilo.
Jeste by bylo fajn, kdyz oznacim vice zon a chci zmenit jen pocatecni cislo: napr 1.01, 1.02 ... na 2.01, 2.02, ... tak provede toto: 2.01, 2.01 .... Ale to uz bych chtel asi moc.

_________________
AC 11 ...WIN 7 64...Intel Core i5-2550K 3,40Ghz...8 GB RAM...Nvidia GeForce GTX 570


úte říj 30, 2007 2:23 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Když jsme u toho, nevíte někdo o něčem (já tedy ne), jak zjistit v jaké verzi AC byl soubor vytvořen. Díky nadpravidelné frekvenci záplav nových a nových verzí AC mám už problém otvírat starší projekty, resp mám problém si pamatovat v jaké verzi byl daný projekt vytvářen. Problém je samozřejmě hlavně u schodu 9-10.

V autocadu lze snadno před otevřením souboru zjistit v jaké je verzi. Není náhodou nějaká utilita (finta) na takovouto identifikaci ???

_________________


AC 5 ...... 23


úte říj 30, 2007 3:57 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek 
CADmaster píše:
Když jsme u toho, nevíte někdo o něčem (já tedy ne), jak zjistit v jaké verzi AC byl soubor vytvořen. Díky nadpravidelné frekvenci záplav nových a nových verzí AC mám už problém otvírat starší projekty, resp mám problém si pamatovat v jaké verzi byl daný projekt vytvářen. Problém je samozřejmě hlavně u schodu 9-10.

V autocadu lze snadno před otevřením souboru zjistit v jaké je verzi. Není náhodou nějaká utilita (finta) na takovouto identifikaci ???


uplne jednoduse: kliknu na soubor v pruzkumniku pravym, dam vlastnosti a Info&nahled, tam je napsana presna verze.

_________________
AC 11 ...WIN 7 64...Intel Core i5-2550K 3,40Ghz...8 GB RAM...Nvidia GeForce GTX 570


úte říj 30, 2007 4:11 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Ha přesně nějakou takovouhle fintu jsem chtěl slyšet : )

thx

_________________


AC 5 ...... 23


úte říj 30, 2007 8:58 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek 
tak me napadla dalsi funkce:
Pri vlozeni obrazku (vetsinou do vykresove slozky) aby se dal obrazek dale upravovat: orezat, zesvetlit/ztmavit a podobne zakladni upravy s bitmapou.
orezavat se da, kdyz se obrazek vlozi jako externi kresba, jenze to uz nemuzu pouzit funkcu drag&drop, kterou casto pouzivam.

_________________
AC 11 ...WIN 7 64...Intel Core i5-2550K 3,40Ghz...8 GB RAM...Nvidia GeForce GTX 570


stř lis 14, 2007 4:49 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Přiznám se že nejsem zastáncem řešení které umí vše protože pak nic neumí pořádně a uprava bitmapy zesvětlovaní atd do této kategorie spadá. Je sposta dobrých ( i zadarmo) programů které to umi )
Spíš jen vymyslet jak to vkládat aby se do dalo externé opravovat a aktualizovalo se to neco jako modul .Pak stací kdyz nejsem spokojen to opravit jinde a překreslit archicad :))

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


čtv lis 15, 2007 9:09 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz