Právě je pát bře 29, 2024 12:56 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Problem s instalací 
Autor Zpráva

Registrován: pát lis 18, 2005 11:51 am
Příspěvky: 21
Příspěvek Problem s instalací
Ahoj, mám takovy problém s instalací Archicadu. už si s tím nevím rady. Získal jsem free verzi pro studenty - Archicad 9 CZE STUD. Mám poměrně slušně vybavený notebook (grafická karta - Mobility Radeon 9200). Spustil jsem instalaci a hned jsem viděl, že něco není v pořádku. Installshield sice fungoval...al nezobrazovaly se mi option buttony a hranice tlačítek (dále, zpět, ....). Je vidět pouze text na šedém pozadí. Nicméně parametry instalace šly nastavit...ale v momentě, když jsem se dostal ke spuštění vlastní instalace a zmáčkla tlačítko Instalace....celý proces spadl, bez jakéhokoliv varování či oznámení. Několikrát jsme se pokusil to zopakovat, ale nic se nezměnilo.
Tak jsem program zkusil nainstalovat na stolním PC ( s mnohem horšími parametry). Zde již bylo vše v naprostém pořádku. Program se řádně nainstaloval a fungoval.
Tak jsem se vrátil k notebooku a zkusil celý proces ještě jednou, ale instalace mi opět spadla....jsem už docela zoufalý. nemohli byste mi prosím poradit, proč nemohu ArchiCAD na notebooku nainstalovat.
Je možné, že se program "pere" s nějakou jinou aplikací nebo je chyba v hardwaru-ovladačích?
děkuji za rady.
Petr F


pát lis 18, 2005 12:11 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
kolik mate pameti v tom notebuku ??
jinak instalace javy z cd, radsi direktx posledni quick time z cd a pak to zkuste??
vypada to na grafiku verzus java ??

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pát lis 18, 2005 2:23 pm
Profil

Registrován: pát lis 18, 2005 11:51 am
Příspěvky: 21
Příspěvek 
Dekuji za odpoved....
V notebooku je pamet 512 Mb, kdezto na stolnim PC je jen 128 Mb
Javu i Quick Time z CD jsem si nainstaloval....directX mam snad pomerne novou verzi....nicmene asi to zkusim taky aktualizovat....
Jedine co me napada, ze bych jeste mohludelat, je stahnout si novejsi ovladace na grafiku....
Stejne se porad nemuzu zbavit dojmu, ze veskere vybaveni (HW i SW) je na notebooku novejsi a lepsi nez na tom stolnim PC, kde ArchiCAD bezi...


pát lis 18, 2005 8:13 pm
Profil

Registrován: pát lis 18, 2005 11:51 am
Příspěvky: 21
Příspěvek 
Tak uz si vazne nevim rady....nainstaloval jsem si nejnovejsi direct x, z cd jsem nainstaloval javu i quick time....stahl jsem si novy ovladac na grafiku....a stale zadne zmena.....to uz preci neni mozne.....co se programu na mem pc nelibi...docela ho uz potrebuju abych mohl zacit pracovat na skolnim projektu....Pomuzete mi prosim nekdo...jsem uz na vrcholu zoufalosti...Diky


ned lis 20, 2005 9:15 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
- Ten ovladač grafické karty jsi zkoušel přeinstalovat ?
- Zkusil bych tuto instalaci provést na jiném noteboku (pokud má třeba nějaký kamarád, či známej).
- Co windows ? Na obouch počítačích je stejná verze ? Někdy se mi stane že mám nějakou skrytou vadu a pomůže vždy reinstalace operačního systému, ikdyž to je vždy až ta poslední možnost (je to hodně náročné na čas, že).

Viděl bych to na problém někde u paměti, grafiky, javy a OS.

_________________


AC 5 ...... 23


ned lis 20, 2005 10:34 pm
Profil

Registrován: pát lis 18, 2005 11:51 am
Příspěvky: 21
Příspěvek 
taky dekuji za odpoved.....
ovladac jsem zkusil nainstalovat novejsi...mensi problem je, ze jsem na strankach ATI nevedel, ktery ovladac je prave ten ktery ja potrebuju....nicmene nejaky jsem nainstaloval a zadne chybove hlaseni se neobjevuje...nicmene se nic nezmenilo....
Instalaci na nejakem novem notebooku....no muzu to zkusit,....snad nekoho sezenu...ale jsem presvedceny ze tam to pujde normalne...
Jinak jak na stolnim PC tak na NB je WIN XP
reinstalace me uz taky napadla..ale to vidim az jako krajni reseni....nejak nedisponuju casem k tomu potrebnym....problem v JAVA (nainstaloval jsem verzi z cd) ani pameti (minimum je 512 MB - coz ja mam) byt nemel.....
vzhledem ke spatnemu zobrazovani v pruvodci instalaci problem asi bude opravdu v grafice...ale to ma takovy vliv, ze to instalaci uplne zrusi?


ned lis 20, 2005 10:49 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Ve windows se dle mě může stát to, že hádka mezi VGA a procesem vyvolá konec aplikace. Tam by bylo tedy asi zapotřebí opravdu nainstalovat správný ovladač. To že jsi tam nějaký hodil a chybové hlášení to nehodilo nebude až taková jistota. Jinak mne pak napadá až to krajní řešení jak si sám řekl.

_________________


AC 5 ...... 23


ned lis 20, 2005 11:20 pm
Profil

Registrován: pát lis 18, 2005 11:51 am
Příspěvky: 21
Příspěvek 
aha....diky....asi jo...nejspis to bude ten problem...akorat ja nevim ktery ten ovladac mam stahnout....:-(

jinak mockrat diky....


ned lis 20, 2005 11:41 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Neděkuj pořád : ))) ikdyž je to někdy slušnost : )

Napiš mi co máš za typ toho noutbuka (výrobce) a pokud možno co nejvíc informací o té kartě.
Ikdyž je to podivné, pokud je ten notebok novějšího data výroby tak by to mělo bejt ok, ale fakt nic jiného mi nenapadá momentálně.

_________________


AC 5 ...... 23


pon lis 21, 2005 12:17 am
Profil

Registrován: pát lis 18, 2005 11:51 am
Příspěvky: 21
Příspěvek 
No jo....kdyz ja jsem slusne vychovany...a v me zoufale situaci jsem rad za kazdou radu....
takze k memu NB:
Acer Aspire 1356LMi
AMD Athlon XP-M 2800+
512M DDR SDRAM
grafika ATI Mobility Radeon 9200 s pameti 64M

jinak nejake info jsem vycetl...ale je toho vic a sem asi nejdou posialt prilohy, ze?


pon lis 21, 2005 1:34 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Ještě jedna věc, nainstalovaný Service Pack 2 máš ?

Jinak se mi potvrdilo , že ACER je na nic. Mám sním už x zkušeností a vždy jen ty špatné. Takže se ani nedivím, když na stránkách aceru nejsou již k dispozici ovladače pro tvůj NTB.
Oni prostě na nějaký servis zpětně nehrajou, ovladače zkusím ještě sehnat nějak přes google.
Na stránkách ATI sice nějaký pack je ale v informacích ohledně podpory není zmíněný radeon 9200. Jinak tam nic také není. Jeden "kolega" prý řešil ten samej problém včera a ovladač sehnal až na stránkách výrobce NTB, nacož acer nehraje, jak sem už řekl : (

_________________


AC 5 ...... 23


pon lis 21, 2005 2:50 pm
Profil

Registrován: pát lis 18, 2005 11:51 am
Příspěvky: 21
Příspěvek 
Tak prece jen mi to neda.....dekuji za ten venovany cas....resim to asi jeste na 3 dalsich forech...ale ty jsi mi rekl zatim nejvic....

co se tyce aceru...doted jsem s nim nemel nejaky zavaznejsi problem...oni na webu ovladace pro dane typy maji...vcetne grafiky...jenze to je ten samy co ja ma,...a to je vic nez 2 roky stary ovladac..
jo par chytraku uz me na google taky posilalo...ale vzdycky jsem se nejakym zpusobem ocitl na serveru ATI.com...

jo, malem bych zapomnel...Service Pack 2 nemam (par pratel mi reklo, ze to nejak blokuje nektery programy, tak jsem ho ani nezkousel)...je mozne ze by to bylo tim?

Ja uz jsem z toho vazne zoufalej...:-(


pon lis 21, 2005 7:24 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
No nebudu tu zahlcovat forum mojima zkušenostma s ACERem .... : )

Ten SP2, zajímalo by mne v čem by mohl být SP2 na škodu. Když si všimneš, dnes pokud někdo prodává PC a předinstalovává do něj OS XP tak jedině se SP2. To je momentálně to nejlepší co může k XP být.
Zda by to mohlo být i tím ti neřeknu, jak se zdá ty to máš asi hodně zakleté :o)))
Na druhou stranu, náš IT správce mě taky utvrdil v tom že SP2 v XPčkách napravuje mnohé.
Já bych na to už nervy asi neměl a reinstaloval to :o))) Pokud by to nešlo ani pak, tak bych resignoval a skočil z mostu :o)))))

_________________


AC 5 ...... 23


pon lis 21, 2005 8:41 pm
Profil

Registrován: pát lis 18, 2005 11:51 am
Příspěvky: 21
Příspěvek 
OK....tak jo....SP2 si nainstaluju co nejdriv to pujde...tedy hned jak mi to skola dovoli...a pak se ozvu.....


pon lis 21, 2005 9:03 pm
Profil

Registrován: pát lis 18, 2005 11:51 am
Příspěvky: 21
Příspěvek 
Tak jsem ten muj stroj nakonec "ukecal"....clovek opet zvitezil nad zakernou technikou....

nevim jak a nevim proc...nejsem si vedom, ze bych neco podstatneho udelal....jeste jsem se nedostal ani k tomu SP2...
uz ani nevim co jsem udelal, pak jsem to jen tak zkusil...co kdyby.....no a uz na pruvodci instalacibyla videt zmena.....a instalace se pak v pohode rozjela....holt technika je nekdy nepochopitelna......diky tomu ted uz archicad jede...takze hura do semestralky :-) teda spis :-(
nicmene dekuji ti za venovany cas a usili i za tve rady...
cauky....


úte lis 22, 2005 12:06 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz