Právě je stř dub 24, 2024 2:54 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
maxwell 
Autor Zpráva

Registrován: úte říj 18, 2005 9:06 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek maxwell
bude zarazena take polozka maxwellrender vedle artlantisu? :)
celkem by me zajimalo kdo by dal prvni prispevek. v CR, obecne ve svete se to teprve rozjizdi, ale pokud vim tak podpora mezi archicadem a maxwellem byla uz pred letnimi prazdninami, to je celkem dost velky cas aby si toho nekdo vsim :wink:


úte říj 18, 2005 9:29 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Na celosvětové konferenci graphisoftu je kolem Maxvelu docela ticho. Na maxvelu toho také moc není. Ceské forum doplněk pro archicad ani neuvádí. Přesto se pokusím získat demoverzi a spolupráci s ArchiCADem otestovat. Bohužel se jedná o doplněk bez grafického rozhraní a kvalita renderu je zavislá na kvalitě a exportu modelu a materialu z jiné aplikace. Což u maxe je vyřešeno docela dobře. Uvidíme jak to pujde u ArchiCADu výsledky jsou pěkné ale bohužel zase jen z maxe :((
Pokud se bude jednat o použitelné řešení (v současné době se bavíme o kvalitní betaverzi) pak o tom budeme vedle Artlantisu nebo v samostatné větvi informovat.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte říj 18, 2005 10:24 pm
Profil

Registrován: úte říj 18, 2005 9:06 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek 
na ceske stranky se nelze vubec divat, ty jsou soucasne mrtve. tusim ze se na nich enco noveho obejvilo naposled pred prazdninami.
Myslel jsem, ze propojeni MW s Arch. ma v sobe reseno i materialove reseni. Dostalo se mi k nhlidnuti bohuzel jen na starsi verzi propojeni kde evidentne bylo jen nastaveni svetel.
Kazdopadne budoucnost je i v materialovem reseni ktere budou muset driv nebo pozdeji doprogramovat. to by mohlo prijit s verzi 1.0 ktery slybuje nejaky novy material editor. Ono vyvyjet standalone aplykaci je asi opravdu zatez, a bez vlastniho materialeditoru se zrejme neobejdou.
Jak zminujete kvalitu modelu....njn to je jasny, ale to muzete nadavat i na aspojeni arch+artlantis. To mate to same. Mw by mel v budoucnu dat arch dost velkou perspektivu, tak proc mu nezridit zalozku. stejne se tomu neubranite :D


stř říj 19, 2005 9:57 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Místní prodejce mi ochotně zaslal demoverzi
Instalace ok .Registrace demo s dobnymi problemy ale ochotně vyřešeny.
Do archicadu se dokopiruje api.
Lze použít dvěma způsoby ulozit soubor a rendrovat přímo z archicadu
rendr přímo havarie (zjištěno že za to muže velikost nebo poměr stran vysledneho renderu)
Materialy velmi omezeno. Nastavení teměř nemožné.
Čas a vysledky jsou velmy slabé. Občas havarie.
Dokud nebude existovat lepší napojení na archiCAD tak je to pro běžného uživatele velmi špatně použitelné. Zkoušel jsem i pomocí matadora trochu pracovat snastavením a o moc lepší výsledky se nedostavily.

Možnosti to má obrovské ale v současné době je použití omezené jen na vyšší rendrovací systémy :(((

Ještě to nevzdávám ale moc nadějí si nedělám.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


čtv říj 20, 2005 10:46 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek 
21.1. vydal maxwell nejspíš nový Plug-in do Archicadu. Jsou už nějaké nové zkušenosti? I kdyz nečekám nějakou bombu, ale časem vyvoje by to nemusel být špatný doplněk.


sob bře 18, 2006 7:36 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Ano toto jsem take testoval
zatim porad spotna konverze materialu.
pokud se to ulozi jako 3ds a pak upravi materialy dela to docela zajimave vysledky ale ta prace a cas v porovnani s moznostmi artlantisu R asi nestoji zato. Jina pokud chcete spickove vysledky mohla by to bit cesta ale pak je otazka zda to neprohnat maxem a pak pouzit maxwela ??

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pon bře 20, 2006 11:18 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek 
Jo holt, maxko je maxko :), nez se archicad vyrovna ve vizualizacich maxe, tak to jeste bude trvat. Ale uz jsem si docela odskousel Lightworks, a s vysledky jsem spkojen. Jen me mrzi system tvorby animace pomoci kamer. Kdyby tento system byl podobny jako v maxu, byla by cela scena plynulejsi a nemuselo by byt v projektu tolik kamer.


pon bře 20, 2006 5:19 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz