Při práci s Archicadem často narazíme na potřebu použít podklad ve formátu DWG. Tento formát lze v principu načíst třemi možnými způsoby: Spojením souboru, načtením Xref nebo použitím externí kresby. Jaký způsob zvolit záleží především na konkrétní potřebě uživatele. Připravili jsme tabulku, která popisuje možnosti všech variant abyste mohli zvolit pro svůj případ tu optimální.
Obecně doporučuji pro načtení DWG podkladu použít nezávislý pracovní list, který si pak lze zobrazit formou průhledového zobrazení v kterémkoli dokumentu Archicadu. Pomocí průhledového zobrazení mohu velmi pohodlně regulovat viditelnost podkladu a v případě, že potřebuji DWG podklad skrýt, stačí vypnout průhledové zobrazení a není nutné vypínat vrstvy. Průhledové zobrazení lze posouvat či rotovat a dá se rovněž společně s aktivním dokumentem vytisknout.
Osobně nejraději používám pro import DWG externí kresbu, kterou lze vložit jak do modelového tak i do výkresového prostředí. Kresba mi umožňuje ohraničit výřez DWG podkladu, posouvat jej, rotovat nebo měnit měřítko. Pokud chci z DWG podkladu vytvořit aktivní prvky Archicadu, stačí kresbu příkazem "Rozbít do aktuálního pohledu" rozložit. V tu chvíli mám možnost všechny vrstvy DWG podkladu sloučit do jedné, aby se mi pak "nezaneřádil" správce vrstev
Samozřejmě lze rovněž zachovat prvky v původních vrstvách.
Zde je tabulka: