Právě je čtv bře 28, 2024 10:18 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
archiforma 
Autor Zpráva

Registrován: ned říj 09, 2005 7:35 pm
Příspěvky: 13
Příspěvek archiforma
jak instaluju plug-in Archiforma1.85 do ArchiCADu 8.1 EDU.Jde to vubec? Vzhledem k tomu ze mnou stazeny zip neobsahuje zadny spoustec instalace nebo neco podobneho tak predpokladam ze by se data mely nahrat do slozky Doplnky ArchiCADu ale co dal to uz nevim? Poradi mi nekdo?

...
...
tak sem hledal co sem mohl a nasel sem ze ve "spravci doplnku..." to uz nacteny je, takze ted akorat nevim jak to spustit/poutit..


ned říj 09, 2005 7:43 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: archiforma
BAZ píše:
jak instaluju plug-in Archiforma1.85 do ArchiCADu 8.1 EDU.Jde to vubec? Vzhledem k tomu ze mnou stazeny zip neobsahuje zadny spoustec instalace nebo neco podobneho tak predpokladam ze by se data mely nahrat do slozky Doplnky ArchiCADu ale co dal to uz nevim? Poradi mi nekdo?

...
...
tak sem hledal co sem mohl a nasel sem ze ve "spravci doplnku..." to uz nacteny je, takze ted akorat nevim jak to spustit/poutit..



Tak jednak, tyto doplňky se musí koupit navíc. To je jedna věc. Stáhnout jdou, ale jen dema (což je celkem naprd, ale na vyzkoušení to stačí.)

Doplňky od firmy Cigraph (ArchiTerra, ArchiStair, Archiorma, ArchiRuler, ArchiFacade, ArchiTiles, ArchiSketchy, ArchiTabula, ArchiWall,ArchiTime a ArchiPaint) se instalují jako většina doplňků a to tak že se nakopírují do složky "Doplňky archicadu".
Pak se spustí ArchiCad, a v doplňkách se spustí příslušný doplňěk. Plug-in při prvním startu po naběhnutí archicadu zahlásí že je to jen demo a nabídne možnost zaregistrovat ten produkt. U produktu by mělo být jaké si licenční číslo (asi 10 čísel), to se zadá do té kolonky a pak se dá tuším "connect", program se připojí na www stránky cigraphu a ověří platnost toho čísla. V případě pravosti toho čísla vám to vygeneruje nový kód, který se musí zpětně zadat v tom startu toho plug-inu v archicadu a pak je tam možnost "serialize" bo tak nějak. Pak by to mělo být správně zaregistrované.

Tak nějak by to mělo být, možná tam budou nějaké nepřesnosti, todle jsem napsal z paměti, zítra ráno v práci to pro jistotu ověřím.

_________________


AC 5 ...... 23


ned říj 09, 2005 9:06 pm
Profil

Registrován: ned říj 09, 2005 7:35 pm
Příspěvky: 13
Příspěvek 
fajn diky. No stahoval sem to z http://www.cigraph-store.com/html/home/ ... Forma2.htm

a nevsiml sem si ze by nekde neco o financich bylo... jinak do ty slozky sem to dal (taky sem to tam napsal) v ty nabidce sem to taky nasel ale je to netecny. Proste to nic nedela, jako ze vubec nic. Takze neco s kodem a podobne sem se ani nemohl dozvedet. takze kdyz to nefunguje tak to resit nebudu. Diky za informace


ned říj 09, 2005 9:14 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
BAZ píše:
fajn diky. No stahoval sem to z http://www.cigraph-store.com/html/home/ ... Forma2.htm

a nevsiml sem si ze by nekde neco o financich bylo... jinak do ty slozky sem to dal (taky sem to tam napsal) v ty nabidce sem to taky nasel ale je to netecny. Proste to nic nedela, jako ze vubec nic. Takze neco s kodem a podobne sem se ani nemohl dozvedet. takze kdyz to nefunguje tak to resit nebudu. Diky za informace


No tak to nevím, jde o to, že je to k zakoupení od distributora (pro čr - CEGRA). Každý ten doplněk stojí cca 5 000,- (mám dojem). A na stránkách výrobce, tedy cigraphu jsou volně ke stažení, s tím že jsou to dema. Navíc, je třeba při tom stahování koukat, zda stahuješ verzi pro WIN nebo MAC a pak je tam snad i dělení na verze archicadu. Každopádně by po tom najetí (spuštění) měla vyskočit taková nástrojová plovoucí paletka.

_________________


AC 5 ...... 23


ned říj 09, 2005 9:19 pm
Profil

Registrován: ned říj 09, 2005 7:35 pm
Příspěvky: 13
Příspěvek 
jo 8.1 i WINDOWS prihradku sem si pohlidal a stahl co je potreba ale zadna nabidka nevyskocila. Uz sem to stejne smazal takze to resit nebudu. Mozna omezeni spociva v tom ze mam studentskou verzi...


ned říj 09, 2005 9:23 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
BAZ píše:
jo 8.1 i WINDOWS prihradku sem si pohlidal a stahl co je potreba ale zadna nabidka nevyskocila. Uz sem to stejne smazal takze to resit nebudu. Mozna omezeni spociva v tom ze mam studentskou verzi...


Jo tak to je možný, mě fungoval archistair i architerra na ostrých 8.1 a 9.

_________________


AC 5 ...... 23


ned říj 09, 2005 9:26 pm
Profil

Registrován: ned říj 09, 2005 7:35 pm
Příspěvky: 13
Příspěvek 
tak neco se mepovede neco zase jo. Dnesek i tak povazuju za plodej, protoze sem konecne prisel na to jak elipsou oriznout zed a jeste posunout texturu k zvolenymu pocatku coz sem jeste pred par tydny povazoval za neprekonatelnej problem :o)) Diky za konzultaci....


ned říj 09, 2005 9:29 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
CADmaster píše:
BAZ píše:
jo 8.1 i WINDOWS prihradku sem si pohlidal a stahl co je potreba ale zadna nabidka nevyskocila. Uz sem to stejne smazal takze to resit nebudu. Mozna omezeni spociva v tom ze mam studentskou verzi...


Jo tak to je možný, mě fungoval archistair i architerra na ostrých 8.1 a 9.

když vás tak čtu kucííí.. tak si myslím jestli není problém ve verzi toho doplnku, zda je určen pro archicad tvé studentské verzi.
Neměl by být problém že máme na stole studentskou verzi.
Každopádně, ještě nechápu co tím autor myslel.)))) když se doplněk načte, v řádečku seznamu doplnků by měla být ještě fajfka ve čtverečku... pokud se nepletu HIHIHIH))

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


pát pro 09, 2005 9:10 am
Profil

Registrován: pon led 08, 2007 1:32 am
Příspěvky: 14
Příspěvek Instalace Architerra
Dobrý den,
tak jsem dneska objevil architerru, zkousel jsem si to nainstalovat a nic. mam taky studentskou verzi AC 10 add on se mi nainstaluje, ve spravci add on je to zaskrtnuty a stejne se nic nedeje pri startu AC, tedy zadne okno na me nevyskoci...:( takze problem asi ve studentske verzi bude... nevite nekdo jestli se architerra da spusteit jeste nejak rucne? nejaky panel nastroju? predpokladam ze kdyz si tento plugin koupim ze mi to bude stejne na nic, protoze si koupim jen reg. cislo a stejne to nebudu mit jak zaregistrovat..


úte úno 06, 2007 10:14 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Api cigraph není aktivní v studentské verzi :(

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř úno 07, 2007 9:25 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz