Právě je pát bře 29, 2024 8:34 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Notebook pro ArchiCAD 10 a 11 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Myslím že sestava bude v pohodě pro stavby běžného rozsahu. Jen ten displej je špatný. Kdybych kupoval notebook teď, určitě si připlatím na vyšší rozlišení, alespoň 1440/900. Sice používám externí LCD, ale stejně několikrát se mi chtělo v létě ven a to bylo utrpení :D

_________________
AC 17


úte led 08, 2008 7:46 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
martyl píše:
Myslím že sestava bude v pohodě pro stavby běžného rozsahu. Jen ten displej je špatný. Kdybych kupoval notebook teď, určitě si připlatím na vyšší rozlišení, alespoň 1440/900. Sice používám externí LCD, ale stejně několikrát se mi chtělo v létě ven a to bylo utrpení :D


Na druhou stranu, čím větší rozlišení displeje, tím musí být kladeny vyšší nároky na HW. Je rozdíl jestli nějaká konfigurace musí "utáhnout" něco na 15,4" monitoru a nebo na 17" : )))))

_________________


AC 5 ...... 23


úte led 08, 2008 7:50 am
Profil

Registrován: pon led 07, 2008 10:37 pm
Příspěvky: 2
Příspěvek 
Také počítám s externím LCD, ale máte pravdu, dnes už je rozlišení 1280x800 celkem podprůměr.
Pak tu mám tedy jedno HPčko s rozlišením 1680x1050 a obdobnými pamametry jako předchozí NB (Intel Core 2 Duo 2,2Ghz, 2GB RAM), ale uvedená grafika se mi moc nezdá: "integrovaná grafická karta Intel Graphics Media Accelerator X3100 s až 384 MB sdílené paměti a podporou DirectX 9.0c" ...je tato grafika vhodná pro AC10-11? Vliv na OpenGL 3D prostředí apod.?

A druhý dotaz, který sem asi moc nepatří, ale budu rád za odpověď. Které výrobce NB byste doporučili z hlediska servisu a podpory? Přátelé od IT mi doporučují jednoznačně HP, popřípadě MSI. Naopak kritizují Acer a Asus. Mě se zamlouvá ten Fujitsu Siemens, ale neznám nikoho, kdo by měl zkušenosti.

Díky za případnou odpověď.


úte led 08, 2008 2:19 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
krasavec píše:
Také počítám s externím LCD, ale máte pravdu, dnes už je rozlišení 1280x800 celkem podprůměr.
Pak tu mám tedy jedno HPčko s rozlišením 1680x1050 a obdobnými pamametry jako předchozí NB (Intel Core 2 Duo 2,2Ghz, 2GB RAM), ale uvedená grafika se mi moc nezdá: "integrovaná grafická karta Intel Graphics Media Accelerator X3100 s až 384 MB sdílené paměti a podporou DirectX 9.0c" ...je tato grafika vhodná pro AC10-11? Vliv na OpenGL 3D prostředí apod.?

A druhý dotaz, který sem asi moc nepatří, ale budu rád za odpověď. Které výrobce NB byste doporučili z hlediska servisu a podpory? Přátelé od IT mi doporučují jednoznačně HP, popřípadě MSI. Naopak kritizují Acer a Asus. Mě se zamlouvá ten Fujitsu Siemens, ale neznám nikoho, kdo by měl zkušenosti.

Díky za případnou odpověď.



Rozhodně bych nedoporučil acer do pracovního prostředí, vlastní a dobré několikateré zkušenosti mám s MSI.

_________________


AC 5 ...... 23


úte led 08, 2008 2:40 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Tu integrovanou grafiku Intel bych taky nebral. Acer taky ne, Fujitsu by měl být ok. Já mam HP Pavilion a spokojenost. Sice to je takovej bakelit, na cesty každej den bych to nechtěl, ale když to leží doma na stole a jen občas se to přenese, tak se to dá.

_________________
AC 17


úte led 08, 2008 5:53 pm
Profil

Registrován: ned zář 30, 2007 12:14 am
Příspěvky: 42
Příspěvek 
Martyl: Pokud by jsi měl chuť popsat své dojmy a zážitky s prací na Pavilionu rád bych si je přečetl :D (Uvažuji o NTB této řady) Co se týče FujitsuSiemens, tak všechny které jsem měl v rukou (5), působily poměrně kvalitně (o třídu víš než Asus) Co se týče MSI váhal jsem nad modelem GX600 (Core 2 Duo 2,2GHz GF nVidia GeForce8600 512MB.. 2GHz RAM.. Cena kolem 30 000Kč ) Ale pak jsem uviděl jeden ThinkPad tuším R61.. Měl grafickou kartu nVidia Quadra a nějaké označení... To málo co o těhle kgafikách vím, je, že jsou určeny pro práci, a že existují verze dělané pro práci z 2D a 3D grafikou... Mám možnost tenhle NTB koupit, ale nevím jak jsou karty téhle série dělené (Nevíte někdo prosím?) Kuju:)


úte led 08, 2008 7:49 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Plusy Pavilionu jsou podle mě cena v poměru k výkonu, klávesnice. Mínus je, že píská baterie. Jinak záleží na konfiguraci, k mému dv6000t bohužel nešel nakonfigurovat jiný displej. S Vistama šlape bez problémů. Lesklý je na práci venku špatný, i když proti Aceru co jsem zkoušel, je to nádhera. V kanceláři je lesklý bez problémů, pokud mám okno za monitorem

_________________
AC 17


úte led 08, 2008 8:41 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz