Právě je sob dub 20, 2024 11:57 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
MAC OS... děravý nebo stabilní??? ALE BEZ FIREWALLU 

Myslíte si, že Vás MAC OS ochrání více, protože na něj "nevychází" viry?
Ano 60%  60%  [ 3 ]
Ne 40%  40%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 5

MAC OS... děravý nebo stabilní??? ALE BEZ FIREWALLU 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek MAC OS... děravý nebo stabilní??? ALE BEZ FIREWALLU
Pan Čermák slíbil otestovat výdrž baterie apple notebooku s MAC OS...
všem sděluji, že i MAC OS má dírky a jsou pro něj viry...
i "laciná" XP mají v sobě FIREWALL ale MAC OS ne..!!!!

já osobně mám znalosti jak PC tak MAC...
zkusme tu rozvést diskuzi na téma Macu...vs PC...(win)

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


stř pro 06, 2006 2:57 pm
Profil

Registrován: ned lis 06, 2005 7:22 pm
Příspěvky: 53
Bydliště: Liberec/Praha
Příspěvek 
Tyhle diskuse se zpravidla zvrhnou ve flamewar....ale ja si nezacal ;)

ad viry:
Posli mi prosim odkaz na nejaky vir pro MacOS X. Zadny totiz neni.

ad firewall:
MacOS X ma v sobe firewall. Nevim jak jsi prisel na to ze ho nema...staci mrknout do Systemovych predvoleb. Jedna se o IPFW...napada te lepsi firewall? No nic ;)

_________________
==========================
PowerBook G4, AC 10, OS X 10.4.9


čtv pro 07, 2006 1:05 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
Michal Forejt píše:
Tyhle diskuse se zpravidla zvrhnou ve flamewar....ale ja si nezacal ;)

ad viry:
Posli mi prosim odkaz na nejaky vir pro MacOS X. Zadny totiz neni.

ad firewall:
MacOS X ma v sobe firewall. Nevim jak jsi prisel na to ze ho nema...staci mrknout do Systemovych predvoleb. Jedna se o IPFW...napada te lepsi firewall? No nic ;)


budu reagovat později... ted odkazy
to že nemá firewall mi řekl pan Čermák, pokud je, kde je jeho nějaký test...

http://www.cdr.cz/a/19175
http://projects.info-pull.com/mokb/MOKB-20-11-2006.html
http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=61798

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


čtv pro 07, 2006 11:08 am
Profil

Registrován: ned lis 06, 2005 7:22 pm
Příspěvky: 53
Bydliště: Liberec/Praha
Příspěvek 
starman píše:

budu reagovat později... ted odkazy
to že nemá firewall mi řekl pan Čermák, pokud je, kde je jeho nějaký test...


V tom pripade pan Cermak asi nevi o cem mluvi...bez urazky. MacOS X je zalozen na FreeBSD jadre, jehoz samozrejmou soucasti je IPFW firewall. Zadny test neznam, ale beha to na serverech apod, takze to asi tak hrozne nebude...



No ja myslel odkaz na nejaky vir. Tohle neni vir. Rozhodne netvrdim ze MacOS X nema v sobe diry. Kazdy system je ma bez vyjimky. Konkretne tahle dira vyuziva toho, ze si uzivatel nechava otevirat stahnute veci bez kontroly :?

_________________
==========================
PowerBook G4, AC 10, OS X 10.4.9


čtv pro 07, 2006 11:20 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
Citace:

No ja myslel odkaz na nejaky vir. Tohle neni vir. Rozhodne netvrdim ze MacOS X nema v sobe diry. Kazdy system je ma bez vyjimky. Konkretne tahle dira vyuziva toho, ze si uzivatel nechava otevirat stahnute veci bez kontroly :?


1)nechci bojovat a hádat se
2)když uvažuji o koupi, ptám se na vše...
3)ten systém se mi líbí
4)nechci růžové brýle..
5)reakce na to, že jsem ti poslal odkaz na díru...
tady odkaz na viry
http://www.netguard.cz/web/index.php?op ... &Itemid=60

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


Naposledy upravil starman dne čtv pro 07, 2006 12:01 pm, celkově upraveno 1

čtv pro 07, 2006 11:30 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek v čem je lepší?
Mac OS než PC.... vynechme viry/díry..
nějaké finty.. "otáčení kostky" vyjímaje)

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


čtv pro 07, 2006 11:33 am
Profil

Registrován: ned lis 06, 2005 7:22 pm
Příspěvky: 53
Bydliště: Liberec/Praha
Příspěvek 
ad1) o tom zadna

ad2) stejne bych to udelal i ja...nervu prachy do veci o kterych toho moc nevim

ad3) no to mne take

ad4) 8)

ad5) Vir to neni...je to trojsky kun a to je dost rozdil ;)

Na to aby ti napadl pocitac je nutne splnit nasledujici podminky:

1) vir stahnout resp. prijmout emailem

2) dvojklikem rozbalit archiv (.tgz)

3) dalsim dvojklikem otevrit soubor

4) zadat sve administratorske heslo

nasledne se trojan pokus rozeslat na vsechny kontakty, ktere mate v iChatu a pokusi se nakazit 4 aplikace, ktere pak nejdou spustit.

Takze jde spise o socialni inzenyrstvi...pokud totiz nekdo stahne soubor z internetu, rozbali ho, spusti a jeste zada admin heslo, tak by mel dostat zakaz priblizovat se k pocitaci na blize nez 10 metru 8)

Je to jen otazka casu kdy se vir na MacOS X objevi. O tom nepochybuji. Nicmene doposud zadny neexistuje (stejne tak jako na linuxu).

_________________
==========================
PowerBook G4, AC 10, OS X 10.4.9


čtv pro 07, 2006 11:41 am
Profil

Registrován: ned lis 06, 2005 7:22 pm
Příspěvky: 53
Bydliště: Liberec/Praha
Příspěvek Re: v čem je lepší?
starman píše:
Mac OS než PC.... vynechme viry/díry..
nějaké finty.. "otáčení kostky" vyjímaje)


Jake finty?

_________________
==========================
PowerBook G4, AC 10, OS X 10.4.9


čtv pro 07, 2006 11:41 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: v čem je lepší?
Michal Forejt píše:
starman píše:
Mac OS než PC.... vynechme viry/díry..
nějaké finty.. "otáčení kostky" vyjímaje)


Jake finty?

složky má..
nastavení... ovládací panely taky...
včem se liší?

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


čtv pro 07, 2006 11:48 am
Profil

Registrován: ned lis 06, 2005 7:22 pm
Příspěvky: 53
Bydliště: Liberec/Praha
Příspěvek 
V cem se lisi...trochu vice konzistentni uzivatelske rozhrani. Tim mam na mysli to, ze jak vypadaji ovladaci prvky v jedne aplikaci, tak zpravidla vypadaji vsude jinde. Stejne klavesove zkratky. Podle mne je vcelku blbuvzdorny, alespon soude podle nekterych uzivatelu v kancelari.

Bezkonkurencni je Spotlight (http://www.apple.com/macosx/features/spotlight/), ktery vyhledava velice rychle i ve vnitrcich souboru apod. Hledas smlouvu se stavebni firmou, kterou ti nekdo poslal pod debilnim jmenem "nasesupersmlouvaskteroutustavbupostavimezahubicku.doc"? Staci kdyz do Spotlightu natukas nektera slova, ktera ta smlouva obsahuje (napr. jmena smluvnich stran) a ono to okamzite najde. Mimochodem to vyhledava i uvnitr AC projektu...

Navykovy je take Dashboard http://www.apple.com/macosx/features/dashboard/

Instaloval jsi nekdy flashku, USB hub apod.? Nevim proc k temhle periferiim dostavam vzdycky CD, protoze jsem to v zivote neinstaloval. Ovladace k fotaku? Never ever. Teda vlastne jednou. Slo o japonsky fotak pro foceni pod vodou Sea&Sea.

Nechci tvrdit ze je MacOS X uzasny. Zkratka a jednoduse pro me ucely je na 100% vyhovujici. Delam na tom v AC, trochu DTP, Webdesign (vc. PHP a MySQL), smazim nejake ty hry (tam je to ale pro macy bida) a delam takove ty bezne kancelarske veci...

Ono je slozite rict co funguje jinak. Zkus to treba tak, ze reknes co delas na svem pocitaci a co tedy potrebujes aby fungovalo a ja pak jsem schopny rict jeslti to jde/nejde a jak moc se to odlisuje/neodlisuje.

_________________
==========================
PowerBook G4, AC 10, OS X 10.4.9


čtv pro 07, 2006 12:02 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek ok)
ok, vyjasněno. souhlasím
včem je super.. lepší než windows?
aha promyslím to)

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


čtv pro 07, 2006 12:02 pm
Profil

Registrován: ned lis 06, 2005 7:22 pm
Příspěvky: 53
Bydliště: Liberec/Praha
Příspěvek 
Funguje...to je asi to hlavni co od pocitace potrebuju. System jednou nainstaluju a uz na nej nesahnu. Skutecne jsem nepreinstaloval MacOS X jeste ani jednou. Kolega co ma PC furt resi nejake instalace apod az me to nekdy pekne stve, jelikoz to zdrzuje od prace. Pocitac nevypinam. Vypnu a zapnu obvykle jednou za mesic, nebo kdyz se instaluje nejaka aplikace, ktera to vyslovene vyzaduje.

To je samozrejme vsechno dane sladenosti hardware/software. Z toho ovsem vyplyva, ze tam nemuzes rvat kazdou grafickou kartu apod. To je zase na druhou stranu omezeni. Kazdy si musi rict co od pocitace chce. Pokud jses skalni hrac, tak jses odepsanej, jelikoz tam kazde dva mesice potrebujes narvat novou grafarnu za 20 tis. Pokud mas pocitac na praci, tak tohle asi neresis.

Kdyz spadne aplikace tak to nesestreli cely system. Jedine, kdy se mi neco takoveho stalo, bylo zpusobene hardwarem. Obvykle vadna RAM.

Mimochodem, kdyz si koupis ted maca s intel procesorem, tak mas tzv. "Best of both worlds". Muzes bootovat do obou systemu, nebo pomoci software Parallels (nebo tak nejak) muzes mit oba systemy spustene zaroven. Pak uz vubec neni co resit...

_________________
==========================
PowerBook G4, AC 10, OS X 10.4.9


čtv pro 07, 2006 12:16 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
Michal Forejt píše:
Funguje...to je asi to hlavni co od pocitace potrebuju. System jednou nainstaluju a uz na nej nesahnu. Skutecne jsem nepreinstaloval MacOS X jeste ani jednou. Kolega co ma PC furt resi nejake instalace apod az me to nekdy pekne stve, jelikoz to zdrzuje od prace. Pocitac nevypinam. Vypnu a zapnu obvykle jednou za mesic, nebo kdyz se instaluje nejaka aplikace, ktera to vyslovene vyzaduje.

To je samozrejme vsechno dane sladenosti hardware/software. Z toho ovsem vyplyva, ze tam nemuzes rvat kazdou grafickou kartu apod. To je zase na druhou stranu omezeni. Kazdy si musi rict co od pocitace chce. Pokud jses skalni hrac, tak jses odepsanej, jelikoz tam kazde dva mesice potrebujes narvat novou grafarnu za 20 tis. Pokud mas pocitac na praci, tak tohle asi neresis.

Kdyz spadne aplikace tak to nesestreli cely system. Jedine, kdy se mi neco takoveho stalo, bylo zpusobene hardwarem. Obvykle vadna RAM.

Mimochodem, kdyz si koupis ted maca s intel procesorem, tak mas tzv. "Best of both worlds". Muzes bootovat do obou systemu, nebo pomoci software Parallels (nebo tak nejak) muzes mit oba systemy spustene zaroven. Pak uz vubec neni co resit...

ok, pařan nejsem)
winy se dají udržovat docela dobře, jen vědět jak na to.
dobře, applík ti vydrží jak dlouho? jak dlouho nabíjíš baterku?
"System jednou nainstaluju a uz na nej nesahnu. Skutecne jsem nepreinstaloval MacOS X jeste ani jednou" jak dlouho děláš s MAC OSem?
"Instaloval jsi nekdy flashku, USB hub" winy drivery nepotřebují..pro hub.. hm možná

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


čtv pro 07, 2006 12:55 pm
Profil

Registrován: ned lis 06, 2005 7:22 pm
Příspěvky: 53
Bydliště: Liberec/Praha
Příspěvek 
Ohledne baterky ti asi neporadim. Mam totiz PowerBook G4 a udaje se samozrejme u kazdeho stroje lisi. Ani popravde receno nevim jak dlouho nabijim. A vydrz? Zalezi na tom jestli cumim na DVD, jestli mam pustenou wifinu apod. Meril jsem to jenom jednou. Poslouchal jsem mp3, surfoval na netu pres wifi a delal takovou tu normalni kancelarskou praci. LCD jsem mel dost osviceny, protoze jsem to delal ve dne a bylo dost svetla. Vydrzel temer na minutu presne 4 hodiny.

Ale tenhle udaj je uplne irelevantni, protoze s jinym strojem budes mit jina cisla...at uz lepsi nebo horsi.

Jinak s macam pracuju od nejakeho roku 1994 jeste jako dite a ze to jsem na tom pracoval co se dalo ;)

MacOS X jsem skutecne nepreinstalovaval z duvodu ze by neco blbo nebo se zadelal disk balastem a system se zpomalil apod. Jenom kdyz vyjde novy system. Ted je Tiger (10.4), pak bude Leopard (10.5), predtim byl Panter (10.3). To je jedine kdy preinstalovavam. Takze to bude cca jednou za rok az za dva.

_________________
==========================
PowerBook G4, AC 10, OS X 10.4.9


čtv pro 07, 2006 1:25 pm
Profil

Registrován: úte říj 18, 2005 7:51 pm
Příspěvky: 15
Příspěvek 
Mám týden starý Mac Book Pro v té nejsilnější 15" konfiguraci, co je nyní na trhu a dnes jsem ho zkusil nechat běžet na baterku při běžné kancelářské práci (maily/internet/psaní dokumentů a tabulek, asi hodinu jsem měl puštěné mp3, sem tam bluetooth kvůli připojen na internet přes mobil), lcd bylo rozsvíceno asi na polovinu a vydrželo to něco málo přes 3,5 hod - což je přibližně údaj, který jsem vídával v různých testech v době, kdy jsem vážně uvažoval o jeho koupi. Myslím, že je to velmi rozumný kompromis mezi výdrží a opravdu malými rozměry a relativně nízkou hmotností (a náhradní baterka stojí necelé 4.000).

Co se týče toho "fungování" a porovnávání XP a OSX, doporučuji někde si půjčit Mac na dva dny a vyzkoušet si to (já jsem to po 10 letech práce na PC udělal taky). Podle mě, hlavní plus OSX spočívá v desítkách či stovkách drobných vychytávek, které možná vypadají samy o sobě jako zbytečnosti ("když to člověk nastaví/když to člověk umí/když se to doinstaluje ..tak to XP podobně umí taky"), ale po dvou dnech skutečné práce se ukážou jako velká výhoda. OSX je hodně návykový,člověk pak zjistí, že ho XP fakt rozčilují a nemůže v nich stále něco najít tam, "kde by to přece mělo být".
A to, že render v artlantisu, který trval na P4 3.0 GHz s HT technologií, 1Gb ram a 128 Mb grafice 8 a půl minuty, trvá na MB Pro 2 a půl minuty, je pak už jen třišnička na dortu...


pát pro 15, 2006 5:23 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz