Právě je pát dub 26, 2024 6:42 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Archicad& polohovací zař... 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 12:22 pm
Příspěvky: 100
Bydliště: Ježov (HO)
Příspěvek Archicad& polohovací zař...
Zajímalo by mě jestli dokáže Archicad pracovat s polohovacím zařízením: TABLET.


stř zář 21, 2005 1:57 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 19, 2005 8:49 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Zlin
Příspěvek umi
odpoved: UMI! :-)

druha vec je ale JAK ?! :-(
Samotny ArchiCAD ma (mel?) primo pri instalaci moznost podpory tabletu - v cem to ale spociva, to netusim. Kdysi kdesi jsem ale videl nejake API pro praci s tabletem - co ale toto API melo konkretne umet nevim (bylo to v dobe, kdy jsem jeste tablet nemel - nyni mam AIPTEK A4)
Kazdopadne by se ale hodil nejaky jednoduse prepinatelny "skycovaci mod", kdy se nic nechyta k nicemu a tloustka cary reaguje na pritlak stylusu. Proste takove "kreslitko" - verte, ze pro architekty vec k nezaplaceni!!! (nevim jak v AC 9.0 - mam AC 8.1)


stř zář 21, 2005 4:04 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 12:22 pm
Příspěvky: 100
Bydliště: Ježov (HO)
Příspěvek 
To máš uplnou pravdu, ten skycovací mod by byl fakt dost dobrej. Pro první myšlenky by se to velice hodilo.


stř zář 21, 2005 5:54 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 12:22 pm
Příspěvky: 100
Bydliště: Ježov (HO)
Příspěvek 
Longorsson:: ten tvuj tablet, kde jsi ho sehnal a kolik te stal?? chci si neco takovýho taky pořídit.


stř zář 21, 2005 5:58 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 19, 2005 8:49 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Zlin
Příspěvek 
forad píše:
Longorsson:: ten tvuj tablet, kde jsi ho sehnal a kolik te stal?? chci si neco takovýho taky pořídit.

stal me cca 2500,- kc - s kamosema na VUT prumyslovem designu se cas od casu domluvime a pro neco takoveho se jede do Nemecka - privezli jsme asi tak 15 kousku. To ale bylo cca pred rokem, kdy se krome predrazenych Wacomu a totalnich smejdu Geniusu nedalo nic sehnat! Ted si ho muzes koupit treba tady
http://www.elcompsro.cz/index.php?PHPSE ... cer=AIPTEK
(ja mam ten HyperPen 12000)


stř zář 21, 2005 6:57 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Já si docela nedokážu představit praktické využití tabletů v projekční praxi :?

_________________


AC 5 ...... 23


stř zář 21, 2005 8:37 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 19, 2005 8:49 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Zlin
Příspěvek 
CADmaster píše:
Já si docela nedokážu představit praktické využití tabletů v projekční praxi :?

no v projekci, kde se vynasi spadorezy kanalizace a nebo se prekopavaji konvencni pudorysy z katalogu, tak asi tezko. V architektonickem atelieru, kde se neustale neco noveho vymysli, je ale tablet dennim chlebem! Zatim to resim tak, ze skycu nascanuju, vlozim jako obrazek do AC a srovnam zhruba meritka... je to ale drbacka :-(


stř zář 21, 2005 11:40 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Longorsson píše:
CADmaster píše:
Já si docela nedokážu představit praktické využití tabletů v projekční praxi :?

no v projekci, kde se vynasi spadorezy kanalizace a nebo se prekopavaji konvencni pudorysy z katalogu, tak asi tezko. V architektonickem atelieru, kde se neustale neco noveho vymysli, je ale tablet dennim chlebem! Zatim to resim tak, ze skycu nascanuju, vlozim jako obrazek do AC a srovnam zhruba meritka... je to ale drbacka :-(


No chtěl bych vidět takovou projekci kde se jen jak ty říkáš
"kde se vynasi spadorezy kanalizace a nebo se prekopavaji konvencni pudorysy z katalogu" :o)))
No nebudu vrtat do něčeho v čem já nedělám a nemůžu až tak posoudit, ikdyž ... náš architekt tablet nikdy nepotřeboval ... on asi nerad chleba :oD .

_________________


AC 5 ...... 23


čtv zář 22, 2005 7:30 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Trochu jsem kdysi testoval tablety versus ArchiCAD na verzi nezaleží jelikož tam žádná změna není.
Tablet pro archicad je pouze nahrazení myši (také tak se projevi ve windows) v rámci archicadu jiné funkce nezastává. Pokud máte na myš hodně velký návyk tak i práce s myší vám bude připadat přirozenější. Pero může být pro někoho kdo moc nepracoval s myší pohodlnější přesnější a přirozenější. Další věc je že kreslíte jinde a jinam se díváte. Ale na to se dá zvyknout. Zkoušel jsem i specialní notebook s displejem co měl funkci tabletu to už bylo trochu zajimavější .Kresba roste pod perem. Ale ejhle najednou zjistíte že vám vlastně ruka cloní část výkresu nebo kresby a na to nejste zvyklí. Problém může být také odezva . Co se týče velikosti považuji A5 za dostačující a nebál bych se ani A6 sám ho mám na kreslení (volito 2 je super) a pořád bojuju s návikem na myš. i myší nejezdíte po ploše větši než A5-A6. Tak to byl můj suběktivní názor.

Ještě k tomu skicování - vyzkoušejte SketchUP je skvělej

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


čtv zář 22, 2005 8:24 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jo jo, sketch-up je na skicování ideální, ještě aby tak vylezl ten doplněk na převod do archicadu :))))

_________________


AC 5 ...... 23


čtv zář 22, 2005 8:55 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 11:02 am
Příspěvky: 8
Příspěvek 
CADmaster píše:
Jo jo, sketch-up je na skicování ideální, ještě aby tak vylezl ten doplněk na převod do archicadu :))))


Pro 8.1 je ke stažení třeba tady 8)


Obrázek

_________________
..::Vejmi::..
P4 2.4 GHz
GeForce4 Ti 4200
ArchiCAD 9 (2045)


pát zář 23, 2005 9:52 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tomáš Vejmelka píše:
CADmaster píše:
Jo jo, sketch-up je na skicování ideální, ještě aby tak vylezl ten doplněk na převod do archicadu :))))


Pro 8.1 je ke stažení třeba tady 8)


Obrázek


Mno jo, ale já bych to bral pro 9.0. Ten by podle informací získaných od p. Cipry ještě být neměl. Nicméně aspoň pro 8.1 ( lepčí vrabec ....). Takže díky

_________________


AC 5 ...... 23


pát zář 23, 2005 10:06 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 11:02 am
Příspěvky: 8
Příspěvek I pro devitku..
Nezkoumal jsem to nijak podrobně a ani nehodlám, ale podle dostupných informací vypustil SketchUp testovací verzi toho API zdarma na omezenou dobu (už není oficiálně k dispozici) a tohle je asi nějaký dozvuk (někdo si to stáhl pro sebe a dal to na web).
Mohlo by to být i pro vyšší verze.. chce to vyzkoušet.
Sám jsem to neinstaloval, nemůžu potvrdit jestli to jede nebo ne.. jakékoli poznatky v tomhle ohledu beru! Sem s nima :!: [/b]

_________________
..::Vejmi::..
P4 2.4 GHz
GeForce4 Ti 4200
ArchiCAD 9 (2045)


pát zář 23, 2005 10:12 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: I pro devitku..
Tomáš Vejmelka píše:
Nezkoumal jsem to nijak podrobně a ani nehodlám, ale podle dostupných informací vypustil SketchUp testovací verzi toho API zdarma na omezenou dobu (už není oficiálně k dispozici) a tohle je asi nějaký dozvuk (někdo si to stáhl pro sebe a dal to na web).
Mohlo by to být i pro vyšší verze.. chce to vyzkoušet.
Sám jsem to neinstaloval, nemůžu potvrdit jestli to jede nebo ne.. jakékoli poznatky v tomhle ohledu beru! Sem s nima :!: [/b]


Takže po testech zjištěno následující :

- Doplňěk funguje jen pro AC 8.1
- Doplněk bez problému otevřel přiložený skp soubor (vzor), ten byl ale tvořen ve verzi SketchUP 2.xx
- S doplňkem jsem nedokázal otevřít výkres sketechup verze 4 nebo 5 (resp dokázal, žádnou chybu to totiž nehlásilo, ale měl jsem po tom procesu vždy prázdný výkres)

_________________


AC 5 ...... 23


pát zář 23, 2005 10:31 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 11:02 am
Příspěvky: 8
Příspěvek 
Takže nic moc :?
Škoda..

_________________
..::Vejmi::..
P4 2.4 GHz
GeForce4 Ti 4200
ArchiCAD 9 (2045)


pát zář 23, 2005 10:57 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz