Právě je čtv bře 28, 2024 11:26 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
ArchiCAD 64bit 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 19, 2005 8:49 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Zlin
Příspěvek ArchiCAD 64bit
...uz dlouho tomu co jsem se ptal, jak je to s vyvojem ArchiCADu pro 64bitove processory. Tenkrat jeste nijak. Dnes uz ale doba i Windowsy pokrocily... a jak je to tedy s ArchiCADem? Taky uz pokrocil? Bude uz ten AMD 64bit processor konecne k necemu? (osobne mam teda ve vsech svych pocitacich radeji Intel... stabilita nad "vykonem" zvitezila ;-))


úte zář 20, 2005 8:48 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: ArchiCAD 64bit
Longorsson píše:
...uz dlouho tomu co jsem se ptal, jak je to s vyvojem ArchiCADu pro 64bitove processory. Tenkrat jeste nijak. Dnes uz ale doba i Windowsy pokrocily... a jak je to tedy s ArchiCADem? Taky uz pokrocil? Bude uz ten AMD 64bit processor konecne k necemu? (osobne mam teda ve vsech svych pocitacich radeji Intel... stabilita nad "vykonem" zvitezila ;-))



Tak nevím co je myšleno tím "tenkrát", ale taky jsme se na toto dotazovali. Na posledním setkání uživatelů (červen 2005) nám bylo řečeno, že to zatím archicad nepodporuje. Na stránkách graphisoftu jsem informaci o tom, že by to již bylo nenašel. Řekl bych, že až to pánové v graphisoftu stvoří, zakompnojí to do nějaké nové verze.


stř zář 21, 2005 8:33 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 19, 2005 8:49 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Zlin
Příspěvek az to panove z Graphisoftu...
...no praveze se obavam, ze panove v Graphisoftu si s temihle vecmi davaji celkem na cas - jako treba zacit resit projektovani organicke architektury az v dobe, kdy uz jim hori za zadkem a organicka architektura je kazdodennim chlebem kazdeho druheho architekta! Tohle vyresili "zbastlenim" 2 softu dohromady (viz. MaxonFORM z CINEMY 4D). Jenze jak zbastli jen tak na rychlo 64bitove jadro celeho ArchiCADu? Zeby spustenim 2x 32bit ArchiCADu, ktery se bude tvarit jako jeden??? :-D No, jsem zvedav, kdy se objevi aspon Beta verze, kdyz se o tom jeste neobjevily ani uvahy... :-(


stř zář 21, 2005 11:47 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Hm, mám dojem že podobně je na tom také podpora dvouprocesorových stanic, ale teď si nejsem jist :)

Co se týče organické architektury, myslím že tohle nebude jen problém graphisoftu. Jenže ona není jen organická architekruta,že. Já bych řekl, že archicad se zvláště v poslední době (verze 8 - 8.1 - 9) výrazně zdokonalil. Nechme maníky v graphisoft ať nás překvapí a jistě nám něco nejen k organické architektuře přinesou v další verzi ArchiCadu. (věřím jim :lol: )


stř zář 21, 2005 12:08 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
64 bitová aplikace na 32bit operačním systemu to asi neni k ničemu. Zatím je 64 bitový jen poslední OS od MACa a ještě by mě zajímalo jestli plně. Také by mě zajímalo jaký by si mohl mít software výkonostní nárůst v porovnání 32 / 64 základ procesoru byl a bude 1byt 8bitů to znamená (beru to selskym rozumem) že u 64 bitivého procesoru musí dělat více práce ,naplnění registrtů 8x8bytů a další a další. Samzdřejmě zě to nebude dvojnásobek 32 ale také to nebude rychlejší nebo stejné jako u 32. Mě přijde vyhoda na aplikacích pracujících s vekými čísly tam se to projeví výrazně. Pro archichad by to mělo asi přínos v přesnosti a zvýšení rozsahu souřadnic pro některé výpočty možná i přínos rychlosti ale bojim se ze az to prijde tak to bude stejně rychlé jako ted jen budou rychlejší procesory. A nemyslím si že to bude vinou špatně napsaného programu.
Poslední dobou se trochu věnuji Api kolem Archicadu a musím říct že programátory mají na velmi vysoké urovni.(podle některých zdrojáků api)

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


čtv zář 22, 2005 8:38 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek tak nevím nevím
LubosC píše:
64 bitová aplikace na 32bit operačním systemu to asi neni k ničemu. Zatím je 64 bitový jen poslední OS od MACa a ještě by mě zajímalo jestli plně. Také by mě zajímalo jaký by si mohl mít software výkonostní nárůst v porovnání 32 / 64 základ procesoru byl a bude 1byt 8bitů to znamená (beru to selskym rozumem) že u 64 bitivého procesoru musí dělat více práce ,naplnění registrtů 8x8bytů a další a další. Samzdřejmě zě to nebude dvojnásobek 32 ale také to nebude rychlejší nebo stejné jako u 32. Mě přijde vyhoda na aplikacích pracujících s vekými čísly tam se to projeví výrazně. Pro archichad by to mělo asi přínos v přesnosti a zvýšení rozsahu souřadnic pro některé výpočty možná i přínos rychlosti ale bojim se ze az to prijde tak to bude stejně rychlé jako ted jen budou rychlejší procesory. A nemyslím si že to bude vinou špatně napsaného programu.
Poslední dobou se trochu věnuji Api kolem Archicadu a musím říct že programátory mají na velmi vysoké urovni.(podle některých zdrojáků api)


dobrý den, příspěvek pro všechny,
tak nevím nevím, ale 22.9.2005 snad už byl v prodeji, rozhodně k testovacímu stažení obraz, MICROSOFT WINDOWS 64 Edition. co se týče výkonu, na většině odborném webu co jsem kde četl se odhaduje vyšší stabilita, a nárůst výkonu třetinový. rychlost archicadu bude záviset na tom, jak bude napsán, aby správně využil 64bit systém.
Pokud si dobře pamatuji, i 32bitová aplikace zažije v 64bit. systému trošku rychlostní růst. (ale ne moc, pravda)

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


pon říj 03, 2005 7:31 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Pokud se bavime o 64bit tak tady je zajimava informace od Graphisoftu.
Dalsi patch 9.0 umozni pouzivat Archicad 9.0 na 64 bitovem OS. (patch by mel byt tento nebo pristi tyden INT je uz venku) zatim funkční ale netestované s podporou 4GB pameti. Od dalsi verze funkční a testované s podporou 4GB pameti. A do budoucna 64 bit s plnou podporou velikosti pameti.
Dle některých expertu není přínos 64bit v rychlosti (nekdy muze byt 10-15%) ale v prave v omezeni pameti .Tady vidim cestu pro jeste vetsi projekty .Uz jsem totiz videl projekt kde 2GB byli na hranici. :(

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte pro 13, 2005 9:41 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 03, 2005 7:15 am
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Jen tak dál
LubosC píše:
Pokud se bavime o 64bit tak tady je zajimava informace od Graphisoftu.
Dalsi patch 9.0 umozni pouzivat Archicad 9.0 na 64 bitovem OS. (patch by mel byt tento nebo pristi tyden INT je uz venku) zatim funkční ale netestované s podporou 4GB pameti. Od dalsi verze funkční a testované s podporou 4GB pameti. A do budoucna 64 bit s plnou podporou velikosti pameti.
Dle některých expertu není přínos 64bit v rychlosti (nekdy muze byt 10-15%) ale v prave v omezeni pameti .Tady vidim cestu pro jeste vetsi projekty .Uz jsem totiz videl projekt kde 2GB byli na hranici. :(


dobrá zpráva)
tak teď ještě levné 64bit pc, a win radši CZ) a jedeme.
co se týče toho nárůstu rychlosti, co z nám od kamarádů, bude záviset hlavně na hardwaru, vzhledem k vývoji procesorů a tranzistorů do nich se máme na co těšit.
Jen aby s 64bit nepřišla robusnost i VISTY(((
Co se týče nejnovějších informací, tak nebudou 4 verze ale "zatím" 2, jedna slabší(graficky) druhá "silnější"(průhledné okénka..atd..)
Každopádně i ta slabší si veme dost z procesoru, a to bolí....
Co se týče Macůů.. nechám pole jiným pisatelům)

_________________
P4 3.0 GHz
1,5 GB DDR 533 MHz
ATI RADEON 9550 128MB
ArchiCAD 10 CZ(1010)
ArchiCAD 9 CZ(2219), ArchiCad 8.1 CZ


úte pro 13, 2005 4:44 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Dobrá zpráva, vzhledem k tomu (už se asi opakuju :oD ..) že jsem si o víkendu složil další stanici (Opteron) tak jsem rád, že budu moci v nejbližší době otestovat nárust výkonu :)))
Ještě aby dobře šlapaly ty nový 64bit wokna, dávám jim tak 2 roky zase, než se vyladí :o))))

_________________


AC 5 ...... 23


úte pro 13, 2005 5:25 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
zatim je nejvetsi problem pod 64bitovejma voknama ovladace
(znam pisnicka ze vsech nových os :))
bezne ovladace jsou ale specialni pvky jako tablety atd je zatim nemaji.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř pro 14, 2005 9:43 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned pro 17, 2006 12:06 pm
Příspěvky: 56
Příspěvek 64 bitové Windows
Tak jak to teda je? Pokud si nechám postavit PC sestavu s Win XP Pro 64 bitů, bude mi na tom fungovat AC 10??? Stačí stručná odověď. Díky. :?:


pát bře 02, 2007 5:39 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
na 64 bit win XPPRo ano budou nepujde pdf konvertor
archicad bude umet pouzit jen 4GB pameti
Visty urcite zatim ne.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pon bře 05, 2007 9:28 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned pro 17, 2006 12:06 pm
Příspěvky: 56
Příspěvek 
Díky. Kdo by taky šel do Visty, že?!


pon bře 05, 2007 12:59 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
petr.c píše:
Díky. Kdo by taky šel do Visty, že?!


To nechápu ten argument : ))) Proč by do ní někdo neměl chodit ?

_________________


AC 5 ...... 23


pon bře 05, 2007 2:09 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned pro 17, 2006 12:06 pm
Příspěvky: 56
Příspěvek 
1. Jde o nový Win. teda ne každý běžný program ve Vistě půjde pustit
2. Nejde tak ani ArchCad a už jenom to je páný důvod
3. Jde o nový Win. teda má svoje chyby a než budou záplaty to ještě potrvá
4. zbytečně velké nároky na PC
....


pon bře 05, 2007 2:14 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz